Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Zgadzam się z @Marek.zak1. W samej literaturze całe rzesze niedocenionych za życia a wychwalanych po śmierci. Krytyka na pstrym koniu jeździ. Raz się podoba to a raz tamto. Mody, nurty i inne ceregiele ;) Emily Dickinson - jedna z najważniejszych poetek amerykańskich nie wydrukowala za życia żadnego wiersza. I nie, żeby tylko do szuflady bo nieśmiałość, niewiara w siebie itp. (Kafka :)). Próbowała ale uznano, że to nie jest dobra poezja do druku. Można by mnożyć przykłady, także z drugiej strony gdzie osobnicy z tupetem, bezczelnością a i poparciem władz drukowali swoje dyrdymały, które czas przemienił na sieczkę znaczków. Poza tym jest jakiś wzorzec dobrego wiersza? (Może w Sevres? ;)) Jednym podoba się to innym tamto. Jesteśmy w doskonałej sytuacji mogąc drukować swoje wypociny (mówię o swoich :), choć prawdę mówiąc nie pocę się podczas pisania :)) ad hoc w Internecie. Jednym się podoba innym nie i odwrotnie :) Mnogość tego i dostatek, każdy znajdzie coś dla siebie. Wg mnie poleganie na tzw. autorytetach a nie na własnych odczuciach to śliska sprawa, nieprawdziwa. Ale nie rozumiem tego z tą atmosferą, to ma być niemiła żeby była dobra? :)
  2. @Marcin Krzysica :) dzięki
  3. :)
  4. Niebanalny opis :)
  5. Napisałam krytycznie głównie o sprawach formalnych. Ale jeśli chodzi o treść - przekazana wg mnie nazbyt sucho, właśnie jakby zbyt mało empatycznie wg mnie. Jesteś bardzo krytyczna wobec tekstów innych autorów a nie dostrzegasz mankamentów w swoich.
  6. A jeszcze 'żeby jakby był' i jeszcze 'robił ' yy ył ił - nie podoba mi się.
  7. ;) bywa, że facet jawi się Bogiem ;) choć bywa, że to tylko fatamorgana... Ale któż broni cieszyć się złudzeniami, tym bardziej, że pewności nie ma, co okaże się na końcu strumienia :) Oj Justyś, zawstydziłaś mnie :) ale tak pozytywnie... Anioł Stróż to opoka dla mnie w ciężkich chwilach, zawsze. Dzięki
  8. 'żeby jakby był' takie potknięcia formalne wg mnie a treść? serca mego nie rusza ale może innym się spodoba
  9. To dyskusyjne :) zwracasz, owszem, może i mocno zużyty, ale czy da się tę zużytość zrekompensować? :) forsą? :) marna rekompensata, no ale niekiedy potrzebna, fakt. Również zdrówka @lena2_ @Natuskaa pozdrowienia dziewczyny :)
  10. Tak, ale jest osobne dla samego Haiku, ale to w sumie drobiazg, gdzie co jest :) ważne, jakie jest :) również pozdrowienia :)
  11. :) Dzięki :) Trafna uwaga z tą reklamacją...
  12. Dzięki :) Tak, to prawda, średniodobre to całkiem przyzwoite, bo przecież są i takie związki, po których się choruje, leczy pobicia lub leży się na cmentarzu ;) Pozdrawiam również @[email protected] @Franek K @Waldemar_Talar_Talar podziękowania :)
  13. :D ostrożność zawsze wskazana :) Dzięki i zdrówka Ponoć.... :) dzięki i również zdrówka Też :). Gdzieś czytałam w literaturze (nie pamiętam namiarów), że właściwie nasz kręgosłup jest taką windą a kolejne główne czakramy - piętrami. I w zależności od tego, na którym piętrze się znajdujemy - tak postrzegamy świat. Winda też jeździ w dół, co należy mieć oczywiście na uwadze. Dzięki, również pozdrawiam Dokładnie :) dzięki i również serdecznie @Jakub Adamczyk @Pan Ropuch Podziękowania :)
  14. Śliczne, nastrojowe, klasyczne haiku. Dlaczego nie w dziale Haiku? W sumie mało kto tam zagląda... Pozdrowienia ?
  15. kilku nie takich facetów żałuję że wsiadłam na te karuzele chce mi się teraz zwracać wszystkie noce i dni średniodobre dzięki Bogu pojawiła się winda i Ty szybka podróż w górę czuję jak rosną mi skrzydła
  16. Dziękuję :) (że nie będziesz się pastwił...)
  17. Dzięki za przypomnienie.. piękna pieśń... @Gaźnik :) hej Adrian :) dobrze Cię widzieć :)
  18. @Czarek Płatak :) dziękuję
  19. Dzięki :) pozdrawiam również
  20. @Wiesława Wiesławo :) dziękuję
  21. iwonaroma

    Po co dieta

    Trochę krwiożerczy :);) ale świetnie napisany :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...