Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. tęsknię za sobą kiedy jestem smutna tęsknię za swoją radością przeżywania bez zakłóceń kiedy jestem smutna jestem pamięcią kiedy cierpię nie ma Mnie wcale
  2. No proszę :) od szczegółu do ogółu :) I przy tym wiele ciekawych wątków pobocznych :) Pozdrowienia
  3. Bardzo ładne zakończenie. Wiersz dydaktyczny, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, czyli można z niego wyciągnąć naukę :) Pozdrowienia
  4. ;) Ja nie potrafię za bardzo komentować ale możesz uczyć się od np. od powyższej duszki (ale to pewnie nie będziesz chciała, bo ją własnie zjechałaś) ale tetu (którą pochwaliłaś) pisze rzeczowe, konstruktywne komentarze. A to 'idź spać' to dokładnie twój styl komunikowania się na portalu literackim.
  5. @w kropki bordo komentarze krytyczne trzeba umieć pisać. A Ty tego nie potrafisz, jak widać. Nie lepiej przemilczeć? Jeśli wiersz nie dostanie żadnego komentarza ani też żadnego serduszka to autor sam będzie wiedział, że jego tekst się nie udał. A ty jedziesz jak walec w ogóle nie licząc się z uczuciami innych.
  6. :) ta pasmanteria, do której lubię chodzić, to właśnie taki maleńki sklepik. Maleńki... a czego tam nie ma.. :) włóczki poupychane pod sam sufit, przemyślane półeczki mieszczące dziesiątki drobiazgów. A oprócz akcesoriów typowo pasmanteryjnych pani sprzedaje super bieliznę, także piżamki, koszulki.. :) Pani, gdy nie ma w sklepiku klientów siedzi na krzeselku i dzierga lub wyszywa :) Żywa reklama :) Też nie lubię dużych sklepów z wyjątkiem właśnie tych typu 'ogród i dom'. Naprawdę spokojna atmosfera (nie to co w mięsnym ;) gdzie niektórzy dyszą mi z tyłu w kark i napierają, jakby myśleli, że dzięki temu szybciej kupią ;)). Szczególnie w Obi fajnie - bardzo dużo kwiatów i roślin do ogrodów, można bez kupowania się poprzechadzać :) i podziwiać . Tak, knajpki, kafejki to osobny temat - jakże urokliwy i zróżnicowany :) Oby szybko wrócili do normy. Dzięki i zdrówka :)
  7. Trafiony zatopiony ;) Dzięki Piszmy :) Zdrówka również
  8. Nie wyglupiaj się z tym kończeniem, piszesz wartościowe, liryczne perełki. W kropki bordo czepia się prawie każdego (czasem tylko podlizuje się tym silniejszym:)), a sama pisze suche pesymistyczne wióry nic nie wnoszące w duszę człowieka. Gdyby wszyscy jej słuchali portal byłby wytrzebiony z indywidualności. Uff.. sorry że pod Twoim wierszem dałam sobie upust ale pod moim moglabyś nie przeczytać :) Serdecznie pozdrawiam
  9. :D faceci to mają przerąbane z tymi żoninymi zakupami... :) Nie wymiatam... miłych gości spod wiersza ???
  10. I słusznie :)
  11. całkiem przezroczysty gdzie podziałaby się mgła i zamieszkał wiersz?
  12. :) to miłe :) Dzięki i pozdrawiam również
  13. :D Brakuje 'u'? Miało być 'z braku'? Nie ma tego złego... przynajmniej fajny wiersz powstał :)
  14. Mogłaby też być z tego wiersza fajna piosenka... :)
  15. Nie wyszło napisanie czy nie wyszło umieszczenie? Bo przemieścić zawsze można :) A napisane jest wg mnie super, lecz jeśli Ty jesteś niezadowolony to możesz cosik przeredagować :)
  16. A to nie do limeryków? Ale i tak fajne :)
  17. :) W tym roku nawet listopad bywa pięknie słoneczny :) Co do sugestii to jednak nie przeredaguję, ale to z uwagi na znaczenie. Wydaje mi się, że 'pomiędzy nimi' bardziej separuje światło od cieni a chodziło mi o to, że na ziemi są jakby bardziej razem. Dzięki jednak za uwagi, które są z Twojej strony często trafne i warte przemyślenia. Również pozdrowienia :) @Tomasz Kucina @Wieslaw_J._Korzeniowski @Franek K podziękowania :)
  18. @Wieslaw_J._Korzeniowski podziękowania
  19. wschodząc i zachodząc kładzie najdłuższe cienie ale to właśnie wśród nich światło jest najpiękniejsze
  20. Nie ma zbędnych słów, przemyślane, wyważone. Zajrzałam do niektórych Twoich "starych" wierszy - klasa. Pozdrowienia
  21. No tak, komercjalizacja to ślepy zaułek. Z drugiej strony sklepy są potrzebne, byle nie przesadzać :) Tomek :) ale Ty jesteś zorientowany :) ja od niedawna dopiero wiem, co to prostownica :) może dlatego, że mam proste włosy ;) To lokowanie produktu to już zmora w polskich serialach :( A tak kiedyś lubiłam polskie seriale... teraz to już wolę tureckie :) Zdrówka i dzięki za serce :) miał rozbawić :) Z drugiej strony (co też zauważyłeś) ja naprawdę lubię te sklepy i rzeczywiście ich produkty często goszczą w moim domu :) (niech tam będzie, że są lokowane :)). Zdrówka też Ja też lubię Leroy, ale mam daleko, dlatego rzadko tam goszczę :) Fakt, papiernicze to mój konik :) Dzięki i również pozdrawiam
  22. Oczywiście, że należy stosować sito w ukazywaniu swoich najgłębszych wartości. Bo jeśli okaże się (teorytecznie), że jesteś sam wobec świata... to rzeczywiście zwątpienie jest tuż tuż za rogiem. Z drugiej strony, wg mnie, nie należy udawać (tzn. tylko w jakichś nadzwyczajnych okolicznościach) więc i tu sito jest jak najbardziej na miejscu. Pokazujesz tylko to, co chcesz ukazać, Ty tu jesteś wówczas panem własnej sytuacji. Nie można zresztą oczekiwać np.od niedźwiedzia (choć jest z wyglądu przesympatycznym misiem :)), że Cię zrozumie. Ponadto istnieje ewentualność, że tak pacnie łapką, że aż na śmierć :);) Odnośnie sygnalizowanego przez Ciebie wiersza to trudno mi wyrokować. Zdrówka serdeczne :)
  23. Prawdziwy wiersz! :) płynie, melodyjny, śpiewny. Zamieniłabym tylko 'przecie' na zwykłe 'przecież' bo całość nie jest aż tak archaicznie zapisana. To 'przecie' wg mnie za bardzo wystaje i jest lekko zabawne a przecież (sic! :)) nie o to tu chodzi. Pozdrowienia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...