Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Bywa... że i Anioł nie daje rady ;) Dzięki! :) W sumie tak miało być, nieco technologicznie :) Dzięki i również pozdrawiam Ja Odra, ja Odra ;) czy ktoś mnie słyszy? ;) Dziękuję :) :) Tak tak, ale stokrotki mają to w nosie a właściwie w płatkach :) Dzięki i również zdrówka 🌼
  2. Stokrotka :) Pole stokrotek!
  3. żeby móc zachować łączność najdalszego zasięgu z odrobiną choćby dobra gdy ma się pełne obszerne i najbliższe połączenie z rozpaczą
  4. Esencjonalnie, przemawia :)
  5. 😊 dziękuję @Łukasz Jasiński Dzięki
  6. @greg_lipski :) Dzięki
  7. @greg_lipski :) dziękuję
  8. żądzą? :) Czy rządzą... bo to jednak jest różnica... ;)
  9. @Dag dziękuję
  10. :D ;) Dzięki
  11. iwonaroma

    Natura

    Cenną zamienilabym na ciepłą, żeby nie było tak kosztownie ;)
  12. iwonaroma

    (świetlisty cmentarz)

    Szczęściarz :) ... Dziękuję 🌱 Tak, raczej to nie jest klasyka, abstrakcji nie chcę unikać. (Rymnęło mi się ;)) Rzeczywiście, różnie czytamy, często przez pryzmat siebie, ale to dobrze, wiersz to nie wzorzec matematyczny. Dzięki i również zdrówka
  13. @sysy :) Dzięki
  14. Naprawdę super :)
  15. Taaak.. gloryfikacja natury może się mścić.. zwłaszcza w czasie umierania, śmierci i pogrzebów :) To serce staruszka na końcu - bardzo wymowne. Poezja bez ściemy, taka robi wrażenie.
  16. Tak, wystarczy patrzeć na przyrodę by wiele dowiedzieć się o sobie :) Dzięki 😊 Dziękuję. Choć absurdalność raczej dotyczy wg mnie śmierci, nie życia :) Śmierć co i rusz chce przerwać to co wieczne, ale jej się to nie udaje ;) Skojarzenia nie są glupie, zawsze coś wnoszą. Oryginalny utwór :) Dzięki
  17. iwonaroma

    (świetlisty cmentarz)

    Dzięki bardzo za wskazówki i zaangażowanie 😊
  18. To chyba był spontan? :) Z czasem chyba trzeba to trochę przesiać ...i poskracać. A może nie...
  19. :) Dzięki i pozdrówka też No... z tymi wysokimi lotami... ;) Ale aktualny jak najbardziej. Dzięki :) Masz oko :) . W pierwszej i drugiej poskracam, fakt, przesada. Trzecia w ogóle od początku z wykonaniem mi nie 'siedziała' - jednak na ten moment nie mam zamysłu. Może się urodzi :) Dzięki :) @akowalczyk dziękuję
  20. @TylkoJestemOna @ais @Phuruchiko @Marek.zak1 Dzięki!
  21. iwonaroma

    (świetlisty cmentarz)

    ! 😊 @Mateusz Mateuszu, jesteś niezastąpiony :) Super, bardzo się cieszę, że mogę 'inwigilować' wszelkie zapisane na tym portalu haiku :) Dzięki :) @ais dzięki :)
  22. ma sens w przypadku bardzo grubej skóry jedwabną duszę poety taki krawiec rozerwie na strzępy
  23. @violetta @Rafael Marius @sisy89 Podziękowania :) Dzięki i zdrówka też
  24. Tak tak, także w sposób nienaturalny... jakże częsty w obecnych czasach. Dzięki za podobanie :) Ja wciąż piszę o umieraniu a nie o życiu? :) a mnie się zdawało, że tylko o życiu ... No tak, takie to może rodzić wrażenie, ale świadomie chcę stworzyć kontekst, zestawienie, by jednak przygotować się do tego ... przesmyku (żeby nie użyć tego słowa :);)) osobiście. Aby mieć nie tylko wiarę i nadzieję wynikającą z obserwacji (bo wówczas można także niestety stracić tę wiarę i nadzieję) ale także własne doświadczenie, pewność, że to tylko przesmyk i istnieje wieczne continuum. Tu w tym wierszu też widoczna jest ta dalsza część. Dzięki za uwagi Dać z liścia :);) albo 'wszedł do autobusu człowiek z liściem na głowie' :) No tak, liść potrzebuje drzewa. Dzięki!
  25. iwonaroma

    (świetlisty cmentarz)

    No tak, tag! :) Zapomniałam, że jest taka możliwość :) Dzięki 👋 @Nata_Kruk Natko, jednak wracam do tej wersji z 'z'... bo chodzi też o to, że wówczas 1 i 2 wers mogą istnieć samodzielnie (jak też 1 z 3 no i 2 z 3 choć ten 2 z 3 trochę może się nie podobać). Sorry za zamieszanie :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...