Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Krzysztof_Kurc

Użytkownicy
  • Postów

    3 595
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Krzysztof_Kurc

  1. Zaczyna brakować słów, wydaje mi się że wszystkie już zużyłem, lub przeczytałem w cudzych tekstach. Dzięki za dobre słowo Krzysiek
  2. Po "wizji lokalnej" obrazów M. Rothko tekst robi się jaśniejszy. Technicznie drażni mnie powtórzenie "ma" w ostatnim wersie, czytam sobie z "i". :) Pozdrawiam Krzysiek
  3. Tak, nie próbuję nikomu niczego narzucać, chcę tylko podzielić się swoimi obawami, uczuciami, myślami. Wiem że można różnie odebrać sposób podania, ale cieszy mnie Twoje podejście do tekstu Krzysiek
  4. Trzeba się poddać, dać ponieść bez rozbierania na drobne sensy i poszukiwania tego głównego. Później wrócić i chyba...zrobić znów to samo. Znam ten tekst, nie wiem tylko czy w takim wydaniu widziałem go wcześniej. Dobrze wiesz że umiesz używać słów. Pozdrawiam Krzysiek
  5. Może temat zdominował formę, a może zabrakło mi pomysłu. Nie wiem, wydawało mi się że tekst jest kompletny. Pozdrawiam Krzysiek
  6. Lubię taki sposób narracji, natomiast nie wiem po co Ci te nawiasy. Pozdrawiam Krzysiek
  7. "Ziemiste" kojarzy się z kolorem, a jednak ma jeszcze inne znaczenie. Zawierające ziemię, zrobione z ziemi, ziemne. Pozdrawiam Krzysiek tak, oczywiście masz rację, tyle że to rzadko używane znaczenie. I pomyśleć tylko, jak łatwo można dostać etykietkę :) :) Miłego wieczoru. Krzysiek
  8. Dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam Krzysiek
  9. Wygląda na to, że wszystkie moje teksty są o przemijaniu. :) Pozdrawiam Krzysiek
  10. Cieszę się, że sprowokowałem do przemyśleń. Pozdrawiam Krzysiek
  11. A z czym ma sie kojarzyc "ziemista" dla Ani? ;D wiadomo ze jedynie z cera, paznokciami, albo sztucznymi rzesami, pozdrawiam Cie, gdyby nie takie kobiety swiat bylby nudny. Akurat taka opinia w stosunku do Ani Ostrowskiej to strzał w płot, nie ujmując niczego kobiecości Ani. Dzięki za czytanie. Pozdrawiam Krzysiek
  12. Właściwie nie wyobrażam sobie czytania wierszy inaczej niż "po swojemu". " Lepiszcze " jest w każdym z nas inne. Mam skłonność do wyliczanek, do snucia opowieści potrzebuję dużo więcej czasu, a tego wciąż mi brakuje. ;) Pozdrawiam Krzysiek
  13. "Ziemiste" kojarzy się z kolorem, a jednak ma jeszcze inne znaczenie. Zawierające ziemię, zrobione z ziemi, ziemne. Pozdrawiam Krzysiek
  14. Tekst ciekawy, nie nudzi. Mam jakieś wątpliwości dotyczące wersyfikacji, ale to zapewne tylko moje widzimisię. Pozdrawiam Krzysiek
  15. doba jest wyimaginowaną jednostką miary od nadziei do nadziei czas wytrawiony przemieszczaniem się słów po chropowatych polach bez wyjątków trwa ziemista rzeczywistość nie ma gdzie zbłądzić nawet jeżeli sens staje się tylko zmierzchem
  16. Czy potrzebne są "słowa" w środku tekstu? Pozdrawiam Krzysiek
  17. Podobno nie było ciebie Epimeteuszu przy otwieraniu beczki. :) Pozdrawiam Krzysiek
  18. Odrobina inteligencji - jakiej? Pozdrawiam Krzysiek
  19. Dzięki za dobre słowo. Interpunkcja, nie wiem, próbuję. :) Pozdrawiam Krzysiek
  20. Ostatnio motyw sióstr dość często docierał do mnie, głównie jako teatralne adaptacje literatury rosyjskiej. Pozdrawiam Krzysiek
  21. Ok, rozumiem. Pozdrawiam Krzysiek
  22. Minimalizm być może wynika z pewnego znużenia. Nie pytam. Niestety, zbitka tych "ci" wydaje mi się nieunikniona, wynika prawdopodobnie z powodu mojej indolencji językowej, a może z zamiłowania do powtórzeń podobnych dźwięków w tekście. Pozdrawiam Krzysiek
  23. Bestiariusze to bardzo zajmująca lektura, są bardzo inspirujące, tak jak rosyjska literatura. :)) Pozdrawiam Krzysiek
  24. w każdy wtorek, zabieram swoje furie na łódkę trzy siostry - czytam im, Czechowa pojedyncze wersy, o miłości cytuję z pamięci, o śmierci późnym wieczorem, powracamy do domu w którym przez wszystkie okna widać to samo
  25. Staram się. :) Pozdrawiam Krzysiek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...