Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 092
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. No nie uważam, że trzeba próbować wszystkiego. Jeśli widzę, że inni taplają się w kałuży, nie muszę do niej wchodzić, nie muszę wylewać na siebie pomyj, żeby je poczuć, a następnie zobaczyć jak wyglądam, Nie jestem żądna takich wrażeń. Fajnie, że wyszedłeś na prostą. Teraz się jej trzymaj i nie namawiaj innych żeby próbowali :)
  2. Kiedyś tam wyczytałam między Twoimi słowami, że lubisz ryzyko i takie tam nazwijmy eksperymenty. Uważaj, bo możesz się łatwo przejechać na tamten świat albo drogo zapłacić i żyć ze skutkami, których nie da się przewidzieć. :)
  3. Zatrzymała mnie puenta, Patryku, no i tak sobie myślę, że jestem za porządkiem trwania, jak najbardziej, a moja radość codzienna jest chyba jakaś inna. Mnóstwo rzeczy mnie cieszy, począwszy od wschodu słońca, przez kwiaty, uśmiech, śpiew ptaków, piosenkę, deszcz, poezję i jeszcze dłużej wymieniać bym mogła, i to bynajmniej nie jest od złudy ani naćpania. Tyle moich przemyśleń, pozdrawiam :)
  4. Aż mi się zatęskniło za wiosną, jakoś zawsze mi do niej za daleko, pozdrawiam :)
  5. Ech, lubisz zwierzątka, one Ciebie także, Serdeczności :)
  6. Każdy kij ma dwa końce, w końcu sami sobie nagrabimy. Pozdrawiam refleksyjnie :)
  7. Ale nazmyślałaś :)
  8. @Silver kłaniam się wdzięcznie :)
  9. Zaczynanie każdego wersu dużą literą nie zrobi z tekstu wiersza. Nawet uformowanie w zwrotki też nic nie da. Sorry. Brak środków poetyckich. Odsyłam do lektury https://www.bryk.pl/wypracowania/jezyk-polski/wiersze/17478-najczesciej-stosowane-srodki-poetyckie.html
  10. Szczególnie jak ktoś bardzo głodny spojrzy na nią :)
  11. :))) Ale przywaliłaś :)
  12. Ojej, jakie pchełki zamiast liter :(
  13. @Marcin Krzysica @Sylwester_Lasota Podziękowania za serduszka :)
  14. Podrap proszę wszystkie ode mnie za uszkiem. Dziękuję i pozdrawiam :)
  15. Dziękuję Janku, przyszedłeś z pięknym z komentarzem i patrzę jak się gibiesz ładnie że pomyślałam, którymś razem jeden krok jeszcze i wypadniesz na klawiaturę z monitora i powiesz wpadłem na herbatę (...) przed chwilą spięcie miałam w zwojach od tego pióro mam kosmate Dziękuję pięknie, pozdrawiam :)
  16. Norma, to coś, co jeszcze uchodzi :) Słonka dla Ciebie, albo może księżyc, bo ciemno :)
  17. Drugi nazywa się Fioł (0d fiołka) Dzięki, Waldemarze :)
  18. Ale ja mam większego :) Dziękuję serdecznie
  19. nie jestem w normie ludzie gadają że można jedną zajawkę mieć a ja mam kota jak wszystkie Ale i lubię wiersze znaczy są dwie kot nieprawdziwy bo taki we łbie dałam mu imię i zwie się Fiś i zakochuję się wciąż w poetach to chyba będą razem już trzy kolejną raczej minę milczeniem bo pogubiłam przed chwilą rym czasami kłamię nie zwariowałam głośno myślałam wiem co to wstyd nie chcę być nudna zresztą skąd miejsca na dłuższą listę miałabym wziąć i się nie sprzedam nikt mnie nie kupi koniec wynurzeń tu trzeba ciąć
  20. Ale masz szczęście Drogi Autorze (autorko - Twój nick jest bezrodzajowy) Popatrz ilu chętnych do pomocy :)
  21. Po pierwsze, za dużo wielokropków. Taka maniera zawsze zdradza niedoświadczone młode pióro W j, polskim jest podmiot domyślny. Ja...z trzema kropkami następującymi po, jest zupełnie zbędne. Przeczytaj proszę na głos i pomiń to o czym mówię. I co? Zmienił się sens? Skoro nie, niczego nie wnosi, proponuję, pozbyć się tego zaimka, a przy okazji nadmiaru wielokropków. Dlaczego Ona z dużej litery? Przecież to nie list, forma grzecznościowa, niepotrzebna. Dlaczego każdy wers zaczynasz z dużej litery? Rozumiem, że Word generuje to automatycznie, ale przecież można zmienić, prawda? Tymczasem tyle. Życzę powodzenia, nie zrażaj się proszę i miej dystans do swojego pisania :)
  22. Jak dla mnie zagęszczenie rymów, w dodatku gramatycznych. Rymujesz identycznymi częściami mowy (gramatycznie czyli ta sama część mowy, w tym samym przypadku, czasie, osobie liczbie) przodkom- wywrotkom liście- kiście kotek -kołowrotek zegarek-ogarek Nie dość, że rym pada często, to jeszcze jest identyczny. Rąbie po uszach, chlap, chap, ciap, ciap. Może ewentualnie nada się na tekst do Hip- hopu lub Rapu. Tam rymy padają nawet w środku wersu, raz za razem. Wygląda to tak, jakbyś najpierw znalazł rymy, a potem dopisał resztę. Poczytaj może co nieco o asonansach. asonans «rym niedokładny, polegający na identyczności samych tylko samogłosek» Tymczasem jestem na NIE, ale życzę powodzenia :)
  23. Heh, przypomniałeś mi bajkę J.I. Kraszewskiego, pt. Dziad i baba Był sobie dziad i baba, bardzo starzy oboje. Ona kaszląca, słaba, on skurczony we dwoje. Mieli chatkę maleńką, tak starą jak oni. Jedno miała okienko i jeden był wchód do niej. Żyli bardzo szczęśliwie, spokojnie jak w niebie. Czemu ja się nie dziwię, bo przywykli do siebie. Tylko smutno im było, że umierać musieli, że się kiedyś mogiłą długie życie rozdzieli. I modlili się szczerze, aby Bożym rozkazem, kiedy śmierć ich zabierze brała oboje razem. „Razem! to być nie może, ktoś choć chwilą wprzód skona” „Byle nie ty nieboże”, „Byle tylko nie ona”. „Wprzód umrę - woła baba - jestem starsza od ciebie, co chwila bardziej słaba, zapłaczesz na pogrzebie”. „Ja wprzódy, moja miła, ja kaszlę bez ustanku i zimna mnie mogiła przykryje lada ranku”. „Mnie wprzódy” „Mnie, kochanie”. „Mnie mówię” „Dość że już tego, dla ciebie płacz zostanie”. „A tobie nic? Dlaczego?” I tak dalej i dalej, jak zaczęli się kłócić, tak się z miejsca porwali, chatkę chcieli porzucić. Aż do drzwi „puk” powoli. „Kto tam?” „Otwórzcie proszę, posłuszna waszej woli, śmierć jestem - skon przynoszę”. „Idź babo drzwi otworzyć!” „Ot to: idź sam, ja słaba, ja pójdę się położyć”, odpowiedziała baba. „Fi! śmierć na słocie stoi i czeka tam nieboga”, „Idź otwórz z łaski swojej”, „Ty otwórz moja droga” Baba za piecem z cicha kryjówki sobie szuka, dziad pod ławę się wpycha, a śmierć stoi i puka. I byłaby lat dwieście pode drzwiami tam stała, lecz znudzona nareszcie kominem wleźć musiała. :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...