-
Postów
12 075 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
108
Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka
-
@Waldemar_Talar_Talar 6, 7, 5 Samo "z" nie jest sylabą, jest spółgłoską, ale "za" już tak, ponieważ "a" jest sylabą. W j. polskim są następujące samogłoski: a, ą, e, ę, i, o, u. Każda sylaba musi mieć samogłoskę. :)
-
zmyślanka
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar Dziękuję Waldemarze :) -
zmyślanka
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@andreas Będę się starała, dziękuję pięknie :) -
Och proszę pana
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na andreas utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@andreas @andreas a ja gdy wiersz się kończy nieraz już tęskknię żeby z kolejnym po zmierzch być Sorki za to, że odgapiłam od Ciebie, ale tak mi się pomyślało :) No zdolny jesteś, psia kostka, albo masz zaczarowane pióro. Serdeczności :) -
więc mówisz, że tak lubisz ważki, myślałam długo skąd się biorą być może są siostrami tęczy, w ten sam się przecież stroją kolor zaś, zakochany wiatr, gdy wzdycha przecudnym staje się motylem całuje wtedy wszystkie kwiaty jakby świat przepaść miał za chwilę, a gdy przypadkiem zbraknie kwiatów wtedy dziewczętom targa włosy, na końcu wiąże się w kokardę - na tym zmyślania będzie dosyć
-
tylko do jednorazowego użytku
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Jacek_Suchowicz utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Ależ sobie metrum wybrałeś, rozumiem, wszystko przez ten bez. Ja małpiego rozumu dostaję przy konwaliach, na szczęście żyją tylko w maju, da się wytrzymać, pozdrawiam :) -
@Dagna Prawda, zapachy są jak ludzie, jednych się lubi, a niektórych, nie :)
-
@Groschek Taki masz ładny nick, a nie nadążam za Tobą, nawet zwijając się w precelek :)
-
tylko do jednorazowego użytku
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Jacek_Suchowicz utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Jacek_Suchowicz lubię gdy bez rozkwita a nawet kiedy tumani przez zapach bywam szczęśliwa resztę świata mam za nic jednak potrafię liczyć kwiatki i płatki sylaby więc Ciebie też nie pominę taki mam głupi nawyk :) -
W stronę poezji
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Robert Witold Gorzkowski utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Robert Witold Gorzkowski Tak, ale nie wiesz ile czasu, ile starań włożył autor, w wiersz, o którym nie możesz zapomnieć. O, gdyby tak szybko jak wydaje się pieniądze, można je było zarabiać :) Gdyby tak szybko jak czyta się wiersz, można było go napisać. Dyzio Marzyciel Położył się Dyzio na łące, Przygląda się niebu błękitnemu I marzy: "Jaka szkoda, że te obłoczki płynące Nie są z waniliowego kremu... A te różowe - Że to nie lody malinowe... A te złociste, pierzaste - Że to nie stosy ciastek... I szkoda, że całe niebo Nie jest z tortu czekoladowego... Jaki piękny byłby wtedy świat! Leżałbym sobie, jak leżę, Na tej murawie świeżej, Wyciągnąłbym tylko rękę I jadł... i jadł... i jadł...". Julian Tuwim -
@iwonaroma Mnie także. Ładne maleństwo :)
-
Cisza sen i pająk
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@violetta Violka, ja wiem dlaczego, bo Ty lubisz maleństwa :) -
@Wakss Dobrze, że się nie obrażasz, dałeś znak, że lubisz komentarz. Bardziej chodzi o to czy czy zrozumiałeś. Przeczytaj proszę, tę pierwszą zwrotkę na głos. Tam, gdzie postawiłam ukośniki, na chwileńkę się zatrzymaj. To taka malutka ławeczka, żeby przysiąść z oddechem. Musisz to usłyszeć, te trzy wersy wyznaczają rytm wiersza. Powtórz to kilka razy na głos, złapiesz co trzeba, to właśnie jest średniówka. Jest jak dróżka, musi wypadać do końca w tym samym miejscu, bo inaczej wiersz wali się jak domek z kart. Złapiesz to, wiem, bo dobrze zacząłeś. Tak musisz ustawiać, przestawiać, szukać nowych słów lub synonimów. To się nazywa praca nad wierszem :) Aaa, na marginesie i na przyszłe wiersze. Nie musi być w środku wersu, nie musi być 6+6, może być 5+5, 5+4, 6+7, 7+6 itp. Ma tylko być w każdym wersie identycznie, bo inaczej się rozsypuje i nie ma melodii. Dawaj! :)
-
@Wakss Jak zaczęłam czytać, pomyślałam, odrobiłeś lekcję ze średniówką. Trzy wersy wyznaczyły mi rytm 6+6 sylab I tak powinieneś trzymać do końca. Czwarty wers ma już średniówkę po 5 sylabie, dalej kolebie się jak kareta na różnej wielkości kółkach. Myślę jednak, że potrafisz, tylko śpieszysz się ze wstawieniem na portal. Czepiłam się tylko jednego, średniówki, bo z wszystkim na raz i tak się nie uporasz. Dzisiaj na tyle, pozdrawiam :)
-
@Waldemar_Talar_Talar Mam nadzieję, że tak może zostać. Niespecjalnie gustuję w tej formie poetyckiej, może jeszcze ktoś przyjdzie, ktoś, kto więcej wie na ten temat, tymczasem pozdrawiam :)
-
Bardzo łatwo można to poprawić, jeśli zechcesz: księżyc i gwiazdy kochankami ciemności są tylko w nocy
-
@Maciej Midor Małe, a zmyślne :)
-
@Konrad Koper Nie ma równoważników sylaby, są równoważniki zdania. @Konrad Koper Nie wymyśliłam zasad haiku, a zasada jest zasadą. Skoro się za coś zabieramy, wypada dowiedzieć się czegoś na ten temat'. Sylaba musi mieć samogłoskę, a samogłoski, to wiedza ze szkoły podstawowej. Proszę, ładnie proszę, nie wywracaj do góry nogami, tego co stoi jak należy :) Serdeczności zostawiam. Ładnie, że bronisz kolegę, ja do kolegi nic nie mam, tylko próbuję pomóc.
-
bez adresu
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Sylwester_Lasota Dzięki, za ślady :) Rozmawiam z @Naram-sin, bo z wrogiem trzeba się zaprzyjaźnić :P Może trochę ryzykuję, ale przy okazji czegoś się nauczę, pozdrawiam Sylwestrze :) -
@Konrad Koper Przecież nie wspominam o tym, żeby "w" wywalić. Jest czy nie ma, to bez znaczenia, nie ma pięciu sylab. Trzeba przekroić pierwszy wers, jeśli ma być haiku. W ostatnim jest pięć sylab, bo i jest samogłoską.
-
@Waldemar_Talar_Talar Waldemarze, "w" nie jest sylabą, ponieważ nie jest samogłoską, pewnie zapomniałeś, pozdrawiam :)
-
@Junior Ja także :) Z kartką najlepiej się dogadam. Dobra puenta.
-
@Leszczym sorry, już nie mam siły, jestem gaduła, ale Ty chyba większa :)
-
@Leszczym Takich wierszy jakbym chciała AI nie napisze. Próbowałam, jak napisał, myślałam, że umrę ze śmiechu, i żeby nie było, zapytałam czy wie co co to średniówka, rytm, rym asonansowy - wszystko wie. No to poprosiłam o trzy zwrotki, pisane dziewiątką, ze średniówką po piątej sylabie, z dobitną puentą, podrzuciłam rekwizyty, (bo wiersz miał być na temat obrazu) takie jak światło, cień, rama, farba, kolor, zapach, klimat itp. Niestety, nic nie było jak powinno. Zwracałam mu uwagę, ładnie przepraszał, ale nie potrafił. Za to kiedy poprosiłam o wolny, napisał w sekundę, tylko, że to zupełnie nie mój klimat. Podziękowałam, bo on jest bardzo grzeczny, więc ja też, no i napisał: Cieszę się, że mogłem pomóc. Eeeetam, wolę go zapytać o której SKM do Gdańska, to potrafi. Zgadzam się z Tobą, że upora się w niedługim czasie i z taką poezją jak lubię, no ręce opadają i chęci do pisania też.
-
@Leszczym Możliwe, tylko dla mnie celebryta i poeta, to nie to samo. Mam swoich ukochanych poetów, bez dymu się jakoś obyło, ich poezja się nie psuje (bo to nie mięsko) nie ulega modzie, jest taka, jaką chcę. Tutaj na portalu, też co niektórzy robią dym, który rozwieje pierwszy lepszy wiatr i tyle z tego będzie, a poezji mniej niż zero.