Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 033
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. @Leszczym, Tutaj? znaczy na forum Org? Zbyt wysokie natężenie dźwięku grozi nagłą głuchotą - też mi dorobek. Aaa, pamiętam jak tłumaczyłeś, że najpierw trzeba zrobić dużo szumu wokół siebie, a dopiero później wszystko samo się kręci i przynosi 'zysk'
  2. @MIROSŁAW C., @Leszczym, @Waldemar_Talar_Talar, dziękuję :)
  3. @Robert Witold GorzkowskiChciałabym u takiego muzyka, choć kurz z fortepianu wycierać :)
  4. @Wędrowiec.1984 Robert Witold Gorzkowski w komentarzu wspomniał o Polonezie Chopina, znalazłam i odsłuchałam. Trwam w zamyśleniu i zasłuchaniu i myślę sobie - ile trwa napisanie wiersza? A ile pracy, czasu, ćwiczeń potrzeba żeby tak zagrać?
  5. @Robert Witold Gorzkowski Pięknie, z przyjemnością słuchałam, dzięki za link :)
  6. @Ewelina Dziękuję za odcisk pióra, również pozdrawiam :)
  7. @Naram-sin Nie pomyślałam :)
  8. @Kawonl I to się nazywa Radosna TFFFUrczość.
  9. @Tenebrae Znaczy, że wyprzedzasz? Z boku po przekątnej, można zdążyć. masz dobry szyk słowny? ja zaś jem śniadanie
  10. @Wędrowiec.1984 Sorki, nie mogę powiedzieć. Ale mogę dodać, że kropka kończy, a przecinek nie. Dobrej nocy :)
  11. @Wędrowiec.1984 Nie, nie. To jest raczej mały rebusik, prawda, że w zdaniu przed a stawiamy przecinek. Ten wierszyk ma adresata i nie spodziewam się, że będzie zrozumiały dla wszystkich, ale ja się trochę nagimnastykowałam. @violetta, @Sylwester_Lasota, dziękuję :)
  12. znów nie wiem którędy wpadł pomysł do głowy gorący aż parzy, sam prawie się spalił rozepchnął łokciami, ułożył wygodnie i nie da się za nic już ze łba wywalić rozczochrał porządki, podziurawił ciszę bo chciał dwa imiona w zgodny rym połączyć przecież tylko wierszem, za nic w świecie w życiu A zawsze zaczyna, Z wciąż kropką kończy z liter się układa, sama i bezwiedna jakby tyci prośba, samotna bez pary z rozsypanych głosek zamieni kolejność byle ZA zostało dla bzdurek mydlanych nie mogę, nie widzę, słodko namieszały dwa słowa szeptane jak bańki mydlane kolorowe duszki z wody i powietrza, jakby siostry tęsknot, pawików rusałek już nie ma znaczenia, niczego nie łączy iluzja marzenie, kropka czy przecinek chwila błysku w oku i nie ma motyla tylko, że na zawsze już mnie poślepiłeś
  13. Przed komputerem miałam słownik, nie jeden, Wyrazów obcych, bliskoznaczny, ortograficzny, synonimów, języka polskiego, encyklopedie itp. Teraz nie potrzebuję, bo wszystko jest w komputerze, ale bibliotekę i tak mam sporą i bardzo mnie to cieszy, Gdybym tego nie miała, byłabym dopiero biedna.
  14. @violetta Jasne, masz co jeść, masz gdzie mieszkać i masz co na siebie włożyć. Trumna nie ma kieszeni, niczego ze sobą nie zabierzesz.
  15. @violetta To się ciesz, że aż połowę możesz odłożyć.
  16. @lena2_ Ładne maleństwo.
  17. @Naram-sin Zgaduję, że jest tak: Znalazłem gwoździki do rymowania, więc zbijam skrzyneczki do zwrotek. Na rogach już się trzymają, a w środku piasek wystarczy. @violettaViolka, bo pożyczasz cudze, a oddać musisz swoje, pozdrawiam :)
  18. Ja nie chcę ona nie chce popraw na źle
  19. @Dawid Rzeszutek Widzę spory rozmach i dużo ambicji – może nawet trochę za dużo jak na jeden wiersz. Symbol na symbolu, metafora na metaforze, i w efekcie trudno złapać konkret. Może warto byłoby uprościć tekst i pozwolić niektórym obrazom wybrzmieć mocniej? Język chwilami robi się pretensjonalny i chaotyczny – widać próbę pisania „na wzniosło”, ale momentami brakuje kontroli. Skaczesz między tematami (religia, filozofia, zwierzęta, folwark, kanalizacja), przez co całość się rozmywa. Obrazy się nakładają, a miejscami trudno uchwycić sens. Rymy wydają się przypadkowe albo wymuszone. Mimo to – potencjał w tym jest, więc warto go rozwijać. Powodzenia! :)
  20. @Leszczym, dziękuję :)
  21. @andreas Witaj Andreasie. Pomysły wpadają do głowy, ale bywa, że tłuką się na pył nieistnienia, że nie dają się poskładać według mojej woli, mają za dużo kantów, a kant z kantem nie da się skleić, bo nie trzyma, pozdrawiam ciepło :)
  22. @Dagna Uprzejmie dziękuję, zostawiam serdeczki :)
  23. @Corleone 11 Przepraszam :) Poprawiłam. @wierszyki Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że za pomocą noża można wyjąć bilon. Sporo później, zbierałam pięciozłotówki na perfumy. Uzbierałam niezłą sumkę i przyszłam z tym do sklepu. Dzięki, za podzielenie się wspomnieniami :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...