Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Berenika97

Użytkownicy
  • Postów

    8 478
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    186

Treść opublikowana przez Berenika97

  1. @Marek.zak1W filmach i książkach rzeczywiście jest inaczej. Myślałam, że w Polsce te czasy "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" już jednak minęły. A technologia pozwala unikać pomyłek. Jednak czynnik ludzki ciągle zawodzi. :(
  2. @Nata_KrukBardzo dziękuję! :)))
  3. Berenika97

    haiku - pracusie

    @Nata_KrukŚwietne są te Twoje haiku! Niezły kontrast. :)
  4. @Dekaos DondiŚwietne! :)
  5. @Nata_KrukPiękny wiersz! Ale dlaczego we Fraszkach? Niech plany się plączą jak jesienne liście, niech supełki wiążą to, co było. W tej pięknej plątaninie życia każdy węzeł ma swoją siłę.
  6. @Leszczym Ten "odgórny zakaz bycia zdrowym psychicznie" to chyba standardowa procedura dla co wrażliwszych dusz.
  7. @OloBolo Piękny wiersz o przywiązaniu do życia i nadziei, która nie pozwala się poddać.
  8. @Rafael MariusBardzo dziękuję! :)
  9. @Marcin Sztelak Ten wiersz to mroczna, ironiczna refleksja o samotności i ucieczce w alkohol wobec świadomości śmierci. Połączyłeś codzienność z metafizyką - zwykły alkoholowy wieczór staje się konfrontacją z ostatecznymi pytaniami.
  10. @huzarc Ten wiersz ma silny emocjonalny ładunek i ciekawe przeciwstawienie - las jako symbol odnowy i posąg Dawida jako symbol nieodwracalnej straty kulturowej. Moim zdaniem "ekolodzy" - to najczęściej tzw. aktywiści, którzy rzadko mają wykształcenie w tym kierunku. Wolą niszczyć (rzeźby, obrazy) niż naprawdę działać na rzecz ochrony przyrody. Ale za tym, jak zwykle stoją niezłe pieniądze. A dla nich warto udawać "ekologów".
  11. @wierszyki Neologizmy, gra słów i rytm nadają tekstowi muzyczność. To wiersz o akceptacji własnej kondycji, o tym, że nawet najwznioślejsze pragnienia ostatecznie muszą się zmierzyć z prozą codzienności. :)
  12. @Nata_KrukBardzo dziękuję! :)
  13. Berenika97

    Wyzwanie

    @Nata_KrukBardzo dziękuję! Te młodzieżowe "wyzwania" w mediach są czasami bardzo niebezpieczne. Miłej niedzieli! :)
  14. @violettaBardzo dziękuję! Raczej w ciotuchnę - sympatyczniej! Pozdrawiam! @Nata_Kruk Też nie rozumiem. :) Jest dużo dziwnych fobii, w sieci wymienia się ich sporo np. przed guzikami, pępkami (również swoim). O ile jeszcze mogę zrozumieć gamofobię (lęk przed małżeństwem) to dziwaczna wydaje mi się papyrofobia (lęk przed papierem). Bardzo dziękuję! :)
  15. @LeszczymAle przecież chyba każdy, kto pisze, może mieć takie obawy. :)
  16. @Marek.zak1Czyli literatura kryminalna (tam przynajmniej jedednemu ze śledczych się chce) sobie, a życie sobie. :)
  17. Ciotka zamknęła się w domu i już nikogo nie wpuszcza. Zdjęła ze ścian wszystkie lustra. Siostrzenica prosi -"Otwórz!" "Przyjdź jutro!" - ciotuchna woła - "Dziś święto ma antropofobia! "
  18. @Marek.zak1A podobno nie ma morderstw doskonałych. :) Przeczytałam mnóstwo kryminałów i tylko w dwóch było morderstwo doskonałe czyli niewykryte. Ale żeby kogoś "wrabiać"? A limeryk fajny! :)
  19. @viola arvensisBardzo dziękuję i pozdrawiam. :)
  20. @Ewelina Wiersz ma w sobie pewną rezygnację, ale też inteligentny dystans do własnej sytuacji. Napisałaś o swoim stanie pesymistycznie ale z elegancją. Bardzo mi sie podoba! :)
  21. @Panareko Medytacja nad naturą katastrofy - od indywidualnego doświadczenia do cywilizacyjnej. Pesymistyczna wizja ludzkiej egzystencji. Twój wiersz ma dużą siłę wyrazu.
  22. @viola arvensis Ach, serce bez Boga – pustynia sucha, gdzie miłość więdnie, a ból się mnoży. Wolna wola – dar od Stwórcy, każdy wybiera: ku światłu czy cieniom.
  23. @infelia Jesień przypomina, co kruche i ciche, A jednak w spojrzeniu wciąż iskry się lśnią. Bo póki idziemy, niosąc swe uśmiechy, Żaden dzień nie może być naprawdę mgłą.
  24. @Leszczym Oto jest przede mną Twój tekst, jak lustro - odbija moje próby pojęcia. A im bardziej chcę go schwytać za słowa, tym bardziej się wymyka. :) Bawisz się paradoksem artysty, który w swoim dążeniu do uchwycenia piękna tak mocno je "chwyta", że w rezultacie nie potrafi go przekazać innym. Bardzo dobre! Inspirujace! Pozdrawiam.
  25. @Wiesław J.K.Bardzo dziękuję! :))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...