Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. Ale na pewno inaczej bys go ujął i jestem ciekawa, jak :) Dziękuję, ze zajrzałeś.
  2. @Rafał Hille Ciekawe odniesienie tych, co są do tych, co byli... Jakby próba złączenia się nimi, związania przerwanej więzi. Pozdrawiam :)
  3. @ja_wochen Czasem krzyk jest jedynym odczuwanym mostem, jedynym połączeniem... Trzeba się do siebie zbliżyć (pomimo ciasnych butów), żeby mógł zamienić się w słowa. Poruszył mnie Twój wiersz. Pozdrawiam :)
  4. @Waldemar_Talar_Talar Nauczmy roznicać w sobie dobro - tak bardzo, że staje się odczuwalne dla otoczenia. Dodajesz wiary, że jest to możliwe :) Pozdrawiam.
  5. Ja tez uwielbiam :) Dlatego napisałam to "jeszcze" z ubolewaniem. Dziękuję!
  6. @Manek Ciekawy, pobudzający do wczucia się i zastanowienia wiersz. Uświadomił mi, ze człowiek kieruje swoja uwagę (ciekawość) w dwie przeciwstawne strony "świata" - w dal czy w głąb i w przyziemną konkretność... Jedno i drugie go przyciąga. Tak zrozumiałam przekaz. Pozdrawiam :)
  7. Piękne sformułowanie - pełne poezji i głębokiej treści. Pozdrawiam :)
  8. Ja próbuję losowi zaufać - że to, co przynosi, nie jest jego "złem", lecz nastęstwem wydarzeń, w które się włączyłam, czasem nawet koniecznoscią naprowadzającą mnie na (gdzies zagubione) realia życia. Ale, zgadzam się, bywa to trudne. Dziękuję Ci :) Urocza wizja :) Może tak zawsze jest przed napisaniem wiersza - tym właśnie piórem. Dziękuję! Pozwalasz mu na to i to jest Twój udział :) Chociaż kilka slów należy na pewno też do Ciebie, bo myśle, że nie potrafimy sie wcale nie wtrącać, czy jemu wytrącać (tak miło byc w wierszu i już poprawiłam) pióra... Dziękuję Ci :) Bardzo trafnie to ujęłaś - wszystko w jednym zdaniu :) Dziękuję! @viola arvensis@Tectosmith Dziekuję Wam i pozdrawiam :)
  9. to wolność i wola pisania własnej historii lecz dać je wytrącić - losowi niech też coś dopisze poprawi usunie, je zwróci i znów usiądzie tuż tuż obok mnie
  10. Bardzo dobra mieszanka :) Dziękuję i pozdrawiam Cię również :)
  11. @Bożena De-Tre Bardzo subtelna spostrzegawczość i subtelne odczuwanie. Pozdrawiam :)
  12. @Krzysica-czarno na białym To pogłębiona bliskość.... W niej drobne gesty mówią wiele i są właściwie odczytywane. To piękna relacja :)
  13. @andrew Ale również wolnością jest, nie dawanie wolności słowom, włączanie rozsądku, który zna chroniące życie i jego wartości granice... Myślę, że nasze słowa ich potrzebują. Pozdrawiam :)
  14. Wyszedł i do niektórych doszedł - również do Ciebie :) Cieszę się i pozdrawiam :)
  15. Tak, ta wolność to wielka motywacja, tylko chyba trzeba najpierw poznać jej realny smak, uwierzyć, że jest możliwa. Cieszą mnie Twoje słowa - dziekuję :) I pozdrawiam serdecznie.
  16. @bronmus45 Tak czas jesienny to robi, ale stopniowo, łagodnie i pocieszając nas swoim pięknem. Wzruszający, refleksyjny wiersz. Pozdrawiam :)
  17. @Ewelina Przez wzruszenie do nadziei... Ładnie i prawdziwie :)
  18. To brzmi zachęcająco, chociaż wpaść to bym nie chciała :) Dziękuję Ci :) Dobre, rozpogadzające wiadomości :) Dziękuję! Tak mnie "naszło" - raz inaczej :) Fajnie, że zauwazyłeś. Dziękuję!
  19. to tylko lato przewiało i leci mu z nosa
  20. @sklepikarz Mądrością jest już chyba to "martwienie się" i jako jego wynik - świadome przedłużanie lub mnożenie tych "sekund rozkoszy zycia"... Wystarczą już sekundy przyjemności, radości, wdzięczności. Jest to mozliwe :) Wiersz daje do myślenia, kieruje na ropoznanie prawdy. Pozdrawiam :)
  21. Te fragmenty przemówiły do mnie najmocniej, a cały wiersz wzruszył.... Takie chwile i stany należa do ludzkiego życia, ale i one są, tak wszystko w nim, ulotne. Serdecznie pozdrawiam :)
  22. Czasem, życie (wzburzone do głębi) ją odrywa.., ale myślę, że i w tym przypadku konieczny jest nasz, choćby minimalny, w tym wspołudział, nasza zgoda... Dziękuję Ci za wzmocnienie :) @Tectosmith Dziękuję :)
  23. ...i pozornie prosty - gdyby nie ta "kotwica'", ten powstrzymujący ciężar. Jej "odcięcie" to wejście w takie życie. Dziękuję Ci :) Cieszę się, dziekuję Ci i pozdrawiam :) @LeszczymDziękuję :)
  24. gdy po odcięciu kotwicy zaczynam płynąć i daję się nieść dalej - znów biała chmurka tańcząca z wiatrem aż mnie rozwieje
  25. @Krzysztof2022 Nie tylko uzaleznienie, ale też wolność należą do ludzkiego losu... Dlatego umiemy marzyć. Tak :) Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...