Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 013
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Co się stać mogło, a się nie stało, widać stać się nie miało. Wiersz poruszający, nie powiem. Pozdrawiam P.S. Czytam: mnie dał...ale to indywidualne podejście.
  2. Prawda jest dobra lecz trzeba wiedzieć, którą i komu można powiedzieć. Truth is good, but not the whole truth is good to say.
  3. Obraz kolei życia przez zmieniające się ubrania, no i ta puenta. Bardzo mi się podoba.
  4. Podoba mi się, a dla mnie, jak pamiętasz, to genialne były twoje opisy miesięcy. Chyba je odszukam i zrobię sobie kalendarz z tymi wierszykami. Pozdrawiam
  5. Chwała bohaterom, wprawdzie wódz nie zabezpieczył tyłów, ale żołnierze dzielni. Nota bene Rzymianie też pokpili i wpuścili Hannibala przez Simplon pass, a przecież jak już wkroczył do doliny Rodanu, to było praktycznie jedyne przejście na południe, a tam pewnie ze stu żołnierzy zatrzymałoby całą armię. Nawet teraz wjazd samochodem serpentynami przy różnicy wysokości ponad kilometr jest wyzwaniem. Sam jechałem, żeby zobaczyć, bo normalnie jedzie się na lawecie w tunelu. . Pozdrawiam
  6. @Konrad Koper Dzięki. Pozdrawiam.
  7. - Mistrzu, czy odważnym szczęście naprawdę sprzyja? - Na wojnie bywa różnie, choćby w Termopilach
  8. Przymrozków prawie nie było, a wczoraj w słońcu plus 20 więc why not? Pozdr.
  9. Jak mówią, masz u siebie własne wojsko i trzeba mu te pociski dostarczyć. Alternatywą jest obce. Pozdrawiam.
  10. To dobry kierunek. Mam kilku diabłów, których koniec tak uczczę. Pozdrowienia.
  11. Jeśli chodzi o prolog, to pięknie i zrozumiale określenie entropii. Wiersz jest o nadziei, która warto mieć i robić swoje, a praca nad porządkiem w głowie zawsze na czasie. Przy sprzyjającym zbiegu okoliczności to wystarczy. Poruszający wiersz. Pozdrawiam serdecznie.
  12. @iwonaroma Tak to działa w większości przypadków. Stąd często nierealne oczekiwania, choćby, że praca powinna sprawiać przyjemność, w dodatku być dobrze płatna. Pozdrawiam
  13. Filmu nie znam, ale wiersz piękny. Pozdrawiam
  14. Iwonoieromie za inspirację wierszem: Tylko jedno małe słówko. Dzięki. - Mistrzu, czy obowiązek może przynieść radość. - Tak, jeżeli dostaniesz zapłatę za to.
  15. Zainspirowałaś mnie do napisania i Tobie dedykuję z podziękowaniem za inspirację.
  16. @iwonaroma Taka kolejność, a wtedy jest szansa, nawet duża, a z pewnością to różnie bywa:). Pozdrawiam.
  17. Wątpię, choćby dlatego, że Wiedeń był niegdyś stolicą imperium, a teraz niewielkiego państwa z malejącą liczbą katolików.
  18. Pięknie i tak magicznie. Pozdrawiam.
  19. Są koszty, jasne, można je jednak minimalizować, na przykład cichy ślub, skromny pogrzeb. Z perspektywy jedno wesele jednego z dzieci, któremu byłem przeciw, ale niestety uległem, kosztowało więcej niż wszystkie inne opłaty dla kościoła przez całe moje życie razem wzięte. Pozdrawiam.
  20. -Mistrzu, czy dla chcącego nic trudnego,? -Wielu utonęło właśnie dlatego.
  21. Jakże prawdziwe. Ot, bardzo lubię grać w tenisa, a jak musiałem kogoś uczyć, trenować kogoś za kasę, to radości zero. Pewnie to nie o tym, ale sprawdza się właściwie wszędzie. Pozdrawiam.
  22. Widać, że znasz temat:). Pozdro.
  23. Marek.zak1

    Walczący z rasizmem

    Krzysztofa z Gliwic wszyscy znają, za walkę z rasizmem podziwiają. W łóżku ma zawsze lalki dwie i jednakowo kocha je, mimo, że różne kolory mają.
  24. Ładny refleksyjny wiersz. W ostatnim wersie "mną" jest zbędne, choćby dlatego, że w poprzednim wersie jest 15 głosek, a bez "mną" też 15. Pozdrowienia.
  25. U Dr Jekylla i Pana Hyde, to na zmianę przeważało i nie mieszało jednak. U innych pewnie tak. Pozdro.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...