Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 012
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. -Mistrzu, jaka pięknego najważniejsza cecha? -Człowiek wygląda pięknie, kiedy się uśmiecha.
  2. Piję zawsze zaparzaną w czajniczku, czy specjalnej zaparzaczce, bo nie lubię smaku opakowania, czyli papieru, tworzyw sztucznych, kleju itp. Poza tym chcę widzieć, co wrzucam do zaparzania. To dla smakoszy. Dla oszczędnych - ta sama herbata w torebkach jest znacznie droższa. Dla ekologów - torebki to nierozkładające się śmieci.
  3. To dobre, jak najbardziej, a to co złe (moim zdaniem) lepiej omijać szerokim łukiem, bo może byś silniejsze i to my zostaniemy podeptani, czy kopnięci. Pozdro.
  4. @Stary_Kredens Bo to najważniejsze pytanie i nie znamy odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.
  5. Rewelacja, bo poważny temat, a napisane bez spiny. Osobiście czytam tak: Jak to się po prostu stało, do tej pory zawsze razem, aż tu dusza osobno i osobno ciało? Pozdrowienia
  6. Ładne, ujęło mnie to krzątanie się po minionych latach. Mimo swojego wieku, nie krzątam się po nich, raczej patrzę do przodu, a co do fotela, to stawiam leżak pod sosną i coś tam robię, tworzę czytam. Zza pnia sosny wygląda jedna z (prawie) osobistych wiewiórek. Pozdrawiam.
  7. Nieustająca. Jest też druga, podobna, do siebie samego.
  8. @Kwiatuszek Dzięki za wpis.
  9. Tyle lat, ty i ja. Ja i ty? Tak, to my:).
  10. Fajne. Nieśmiali i niezdecydowani mają pod górkę, bywa, że stromą. Pozdrawiam
  11. @Jacek_Suchowicz Bardzo ładnie to napisałeś, jak zwykle zresztą. Zastanawiam się, jak szczęśliwi w miłości mogą obdzielić tych, którym na tym polu się nie udało. Moim zdaniem nie jest to możliwe, ale obym się mylił. Pozdrawiam
  12. @andreas Jasne, ale dzień odlewnika, kota, itp nikogo nie drażni. Dzięki za wpis.
  13. -Mistrzu, czy zakochani powinni mieć święto? -Nie sądzę, bowiem dla nich świętem jest codzienność, a dla tych bez miłości, takie świętowanie byłoby przypuszczalnie przykrości sprawianiem. Przecież dzień świętowania bogatych, czy zdrowych, smuciłby biednych i tych, co męczą choroby. więc swoje szczęście lepiej zachować dla siebie, bo się może odwrócić, a kiedy, nikt nie wie.
  14. Nie rób tego, please:).
  15. Tak trzymaj. Dzięki za wpis.
  16. Pięknie, refleksyjnie i osobiście, i w taki sposób, że czyta się z zainteresowaniem. Z przyjemnością przeczytałem. Pozdrawiam.
  17. - Mistrzu, mam żonę – wódkę, nigdy jej nie zdradzę. - Skoro jej przysięgałeś wierność przed ołtarzem.
  18. starość stała się dla niego schronieniem Wiersz poruszający, ale to rewelacja. Pozdrawiam
  19. Jak szczere serce ma więcej batalionów, to jednak wygra szybciej i bardziej zdecydowanie (H.de Turenne) . Moralne zwycięstwo kojarzy mi się właśnie z całunem zakrywających zabitych jego obrońców. Pozdrawiam serdecznie.
  20. Trzeba wyrzucić demona, ale ta świadomość nie pomaga, kiedy on nie zamierza wyjść, a sił brak. Trudny temat, opisany w budzący szacunek sposób. Pozdrawiam
  21. "I'd rather lucky, than good". Od amerykańskiego kolegi, któremu zarzucono po tenisowym meczu, że miał szczęści. Pozdrawiam
  22. @Wędrowiec.1984 Jasne, że znam, więc niech każdy z nas zostanie przy swoim:). Pozdrawiam.
  23. - Mistrzu, inteligencja, jakie twoje zdanie? - Cieszy się wśród rodaków niemałym uznaniem. Wielu z mądrością myli, słuchając bon motów, podobnie jak błyskotki bierze się za złoto. *Inspiracja: Wędrowiec
  24. @Wędrowiec.1984 Może ten kult cielesności wynika z tego, że 60% ludzi w Polsce jest otyłych, ludzi uprawiających sport jest jak na lekarstwo, a polskie dzieci przybierają na wadze najszybciej w Europie. Tym smutnym akordem kończę na dzisiaj. Sen jest ważny:).
  25. @Wędrowiec.1984 W twoim rozumowaniu widzę przeciwstawienie rozumu i fizyczności, a przecież są to parametry od siebie zupełnie niezależne. O tym ilorazie to też mam określone zdanie, bo jest to test na szybkie rozwiązywanie wielu minitestów w określonym czasie i mz nie mam nic wspólnego z inteligencją. Przecież twoje znakomite sonety wynikają z kreatywności, wrażliwości i umiejętności przemyślenia tematu, a nie z tego, czy masz iloraz inteligencji 100 czy 200. Jakie to ma znaczenie, czy coś napiszesz w 10 minut, czy w 2 tygodnie? Inteligencja postrzegana w krótkiej perspektywie to raczej błyskotliwość, szybkie riposty i bon moty, które mogą zwieść niejednego i niejedną. Czy takie postrzeganie byłoby lepsze, nie jestem pewien. Pozdro
×
×
  • Dodaj nową pozycję...