Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 029
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Z podziwem, czekam na jutro. M
  2. @Wędrowiec.1984 Swoją drogą, podczas mojej edukacji wokalnej, osobiście wykonywałem cudowną pieśń Chopina : Precz z moich oczu, a to jedno z bardzo nielicznych miejsc, gdzie drogi obydwu się skrzyżowały. M
  3. Męczarnie artysty. Dobrze to uchwyciłeś.
  4. Super, dzięki Tobie poznałem nowe słowo. Podoba mi się, wydaje mi się, że to często zdarza się podczas wojny i jest przyczyna żołnierskich / bandyckich gwałtów na przerażonych kobietach. Niestety aktualne (do) dziś. Pozdrawiam
  5. Tak, masz rację, ale jakoś w uszach miałem tą piosenkę. Pozdrawiam
  6. Pięknie wyszło. Czekam na następny.
  7. @[email protected] Kiedyś moja córka powiedziała - patrz, śmieciarze, a pan z MPO odpowiedział: śmieciarze to ci, co ,śmiecą, my jesteśmy czyścicielami. A śmieci sa "zmieszane":). Pozdrawiam
  8. @[email protected] Tak, to była postać, w dodatku śpiewał fajne, zatrzymujące piosenki. Właśnie ta była inspiracją. Pozdrawiam
  9. Erotyk wysokich lotów w formie i treści z mistyczno - filozoficznym tłem. Pozdrawiam
  10. Dobrze to opisałeś, z tym, że nie wiem, czy to ona nie chce Ciebie postrzegać jako ten stały ląd, dający poczucie bezpieczeństwa. Pozdrawiam
  11. Jas jest konsekwentny i wytrwały, a te cechy dobrze rokują na przyszłość. Jest też ciekawy świata, może sprawdzi się w nauce? Pozdrawiam, znakomity wiersz na dzień dobry.
  12. -Mistrzu, czy to jest przyjaźń, czy może kochanie? -Miłość to z nią przyjaźń i jej pożądanie. Markowi Grechucie.
  13. To tak jak ja kocham Sowę:)
  14. Nie wiem, czy nie bardziej obrazowe byłoby: o kamienną posadzkę / o nasadę kolumny czy coś podobnego i twardego. Ja po wypadku uderzyłem głową o chodnik, i gdybym nie miał grubej, futrzanej czapki, bym zginął, więc mam w temacie doświadczenie:)
  15. Jest klimat, a i ważne przesłanie, niedawno pewien piłkarz po strzeleniu gola, tak się cieszył, że kolano sobie rozwalił i pare miesięcy przerwy. Wniosek, trzeba umieć się cieszyć. Proste? Proste.
  16. Świetny wiersz i fajna postawa życiowa. Tak, los się zmienia, a w ostatnim czasie troje znajomych o tym się przekonało i opuściło nasz świat. Pozdrawiam i miłej niedzieli.
  17. Marek.zak1

    *** [muzyką skrzypiec]

    Widziałem filmik na YT, jak pewien sławny skrzypek grał na ulicy a przechodnie wrzucali monety do kapelusza.
  18. Mistrzu , jesteś wielki. Tym razem jak u Ciebie w formie, ale treść i klimat zupełnie inne ironiczne i takie z dystansem do siebie i do własnej poezji,, co jest dodatkową wartością dla mnie. Tego wina nie znam i nie poznam, bo od 3 lat zero alko, a piłem codziennie od lat, 2-3 kieliszki wina po kolacji, a w lecie piwo po treningu. Lubiłem to i dawka była niezmienna, ale pewnego dnia postanowiłem przestać. Z perspektywy chwalę sobie, a zrobiłem to bez żadnych problemów. Niedługo kolej na mięso. Pozdrawiam, jeszcze raz, sonet cudny:). M
  19. Myślę, że ani małpy, ani psy nie dorastają ludziom do pięt w niszczeniu i wytwarzaniu zła. Pozdrawiam
  20. Jak warsztat to czepnę się 3 X twe i taż me. me serce z kamienia nieczułe - np. mam serce...... Pozdrawiam
  21. Wielu o sukcesie marzy, bardzo długo żyć ma chęć, tobie zaś się wkrótce zdarzy żyć lat siedemdziesiąt pięć.:). Gratulacje ślę najszczersze, i życzenia aż stu lat, obyś nadal pisał wiersze i zachwycał nimi świat:).
  22. Bardzo to smutne. u Ciebie i dookoła. Pozdrawiam serdecznie z sąsiedztwa. M
  23. @Henryk_Jakowiec Dzięki, teraz już wiem. Pozdrawiam
  24. Skoro nie ma szczęścia bez kogoś bliskiego i miłości, to jednak trzeba mieć taką osobę, żeby być szczęśliwym. Taki wniosek mi się wysnuwa. Pozdrawiam
  25. Prawdziwe w realu i metaforze:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...