Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Są tu autorzy nietuzinkowi, którzy otrzymują mało serduszek i kmntów. Dlaczego? Może poezja za trudna... choć to wg mnie nie główna przyczyna. Po prostu milczą, nie odpowiadają lub odpowiadają wybiórczo (może tylko tym, których uznają tego godnym ;)). Ja - jesli ktoś nie odpowiada raz po raz - przestaję komentować. Nie lubię podbijać czyjegoś ego. Jest też spora grupa osób (w tym moja skromna osoba ;)), która pisze raczej średnio, ale sporo się udziela więc i wzajemność jest. Czy to źle? Wg mnie nie. Średnio to jeszcze nie tak tragicznie ;) Natomiast osobniki, które się wygłupiają i zawracają dupę to koszty portalu dla wszystkich. Dla wszystkich - a więc także dla nich :);) Takie koszty. Mnie się podoba różnorodność i różnice w poziomie - dla każdego coś miłego :). A jak ktoś ma wyśrubowane bardzo wymagania to przecież może czytać tylko siebie :) Pozdrawiam Iwona
  2. Wgląd dobra rzecz. Od tego można coś zacząć zmieniać. Mam nadzieję, że bohater wiersza to nie jego autor :)
  3. @Czarek Płatak :) podziękowania
  4. @Leszczym :)
  5. iwonaroma

    Dentysta

    @Sennek :)
  6. Tajemnica na pewno, a pomieszanie może z niej wynikać. Gdy wszystko już wiadomo znika ona i ono... :) Tak, początek naszego życia to intensywne poznawanie ale też dużo zakrytych sfer. Potem nieco się rozjaśnia, ale tylko tym, co patrzą do Góry:) Dziękuję Dzięki Waldku, również pozdrawiam @Gosława @GrumpyElf Dzięki dziewczyny
  7. :) ;) W sumie nie da się uciec od przeznaczenia, można tylko je odroczyć. Ale odroczenie ma głęboki sens w przypadku młodych sadzonek, które powinny jeszcze przeżyć to i owo :) Również pozdrawiam
  8. droga życiowa na początku ma liczne, gęste, długie rozgałęzienia trzeba je wszystkie poznać przejść i wrócić do głównego pnia im wyżej tym łatwiej boczne dróżki krótsze, rzadsze ale też można spaść z wysokości i wszystko trzeba zacząć od początku u końca drogi ścięcie świąteczna choinka pięknie ustrojona lśni, błyszczy, migoce na szczycie gwiazda nadzieja, obietnica już niedługo już niedługo podróż bez igieł
  9. iwonaroma

    Dentysta

    Dentysta sadysta rodem z Piekła wyżywał się na pacjentach - wściekły, aż go ząb własny zabolał. Wielkie nieba! Boli! - wołał i szczena dokumentnie mu zmiękła.
  10. iwonaroma

    Chudy Eryk

    :) Dzięki :) :) dziękuję :) jak ma lepiej brzmieć to już zmieniam, dziękuję :) @Marek.zak1 :) dziękuję
  11. iwonaroma

    Chudy Eryk

    Pewien chudy Eryk z miasta Limy na gwałt szukał ponętnej dziewczyny. Gruba z wąsem Ludmiła natychmiast się zgodziła :) i... chłopaka siły opuściły :(
  12. Ściągnął mnie tytuł. A reszta nie rozczarowała. Zaczarowane :)
  13. @Leszczym :) dzięki
  14. No tak, nie ma co tak szaleć z tą miłością wobec niektórych osobników. Również pozdrawiam
  15. Na pewno nie można poddać się katowi. Nie bać się - ale o to trudno, gdy ktoś taki jak szafa napiera na nas z nożem ... ;) Jeśli się potrafi przeciwstawić siłą fizyczną (bo agresor fizyczny ten rodzaj siły respektuje) to super. Czytałam jak kiedyś banda osiłków zaatakowała trzy dziewczyny- w wiadomym celu - ale one miały jakiś tam pas w karate i chłopcy połamani dokumentnie trafili do szpitala :) Można też zastosować święty spokój (jeśli się go posiada ;)). Czytałam wspomnienia żołnierza amerykańskiego, który walczył w Wietnamie. Na linii ognia pojawiła się grupka mnichów, którzy sobie spokojnie przewędrowali, gdyż zdumionym i obezwładnionym żołnierzom broń po prostu opadła - nie potrafili strzelać! Moc magiczną ma również sztuka wysokiego lotu. Czytałam wspomnienia Wandy Wiłkomirskiej z czasów okupacji. Dwóch agresywnych i pijanych rosyjskich 'oswobodzicieli' wtargnęlo do jej rodzinnego mieszkania. Może chcieli kraść, bić, zabić - wszystko było możliwe. Wanda była przestraszona ale ojciec wydał jej krótkie polecenie: 'graj!'. Więc chwyciła skrzypce i zaczęła grać. Żołnierze stanęli jak wryci i... ściągnęli czapki z głów :) . Myślę, że to są też różne formy miłości - miłość jako nauka bądź nauczka - dla agresora. No, ale nie każdy gra jak Wiłkomirska, jest mnichem czy ma czarny pas karate;) . Wówczas nogi za pas I tyle. Dzięki i również zdrówka @Lidia Maria Concertina @A-typowa-b @Michał_78 Podziękowania
  16. :) dziękuję i pozdrawiam również
  17. @Michał_78 :) dzięki
  18. iwonaroma

    poziomy jestestwa

    @Marek.zak1 :) dzięki Marku za zrozumienie jestestwa :)
  19. Lubię Cię czytać dachu, nie ma nudy, są smaczki ale... o schizofrenii to Ty wiesz tylko teoretycznie, bo byś nie zapisał przez samo 'h' :) Sokole Oko ;)
  20. bo nasze chłopy...to nie insze kłopoty :)
  21. łatwo jest kochać ofiarę łzy same wraz z jej spływają serce się kruszy i łka a jakie uczucia dla kata? ty ścierwo ty świnio padalcu podlecu debilu kretynie ... dno. jak kochać jak kochać jak kochać jak kochać cały ten świat
  22. iwonaroma

    poziomy jestestwa

    jestem bo jestem - ignorancja jestem bo muszę - pasja jestem bo chcę - dobroć jestem - wgląd (oświecenie) *nie ma mnie - błąd, czarna dziura
×
×
  • Dodaj nową pozycję...