Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Krzysztof_Kurc

Użytkownicy
  • Postów

    3 595
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Krzysztof_Kurc

  1. tak, przyzwyczaiłem się do życia i jego równoległych snów niepokornych poranków, jak przejście na drugą stronę przez kawy zapach, przenikają zakurzone płyty nagrobków do mycia, i twarz ,i nogi, i podłoga, jak pólka na pokorę nie mam czasu klękać, stawać, klękać coraz ciężej co rano może być podłym ten pierwszy krok, to nie tylko strach na wróble nie ma co liczyć, były, miasto je wczoraj pożarło jak bóg, gdy przestał być obiektywny w swoich osądach
  2. Zabawa w słotę świece filują na złoto księżyc tylko srebrem mży snami całkiem długo trwa nam wciąż razem być dniami gdy dżdżysto
  3. @ais gołębie mają lepiej.....:) @Dag bezmiar głupoty podobno "ludzkiej" przekracza granice szeroko pojętego kosmosu, wandalizm to łagodne określenie.
  4. Beton zamyka się miasto dla wróbli I kosów nikt już nie słucha za ścianą przy ścianie głuchota od nadmiaru murów uciekają poranki w półsennym tle bo ludzie coś gadają bez sensu
  5. Logopedia rozpinam się nad dnem te nieba wspólne świecą nam i gasną trochę nerwowo do snu a może tylko do drzemania kładzie się i wstaje to nic i nic dzienne co wieczór w ustach korek od butelki wina czerwonego białego by nie wybełkotać gdy kocham trzeba wyraźnie powiedzieć to czym nie jest przemilczenie
  6. Piąta ćwiartka bardziej kilka przekleństw niż modlitwa przed snem setka i krzywe lustro od lat wciąż wiele nowego po co gmatwać kolejność układu godzin gdy wszyscy mają taki sam plan unikając iluzorycznej zmiany moje miasto zmienia wewnętrzne sensy istnienia i wartość nie spacerują już nie ma gdzie szukać cienia pod stuletnim dębem dziś kopią nam grób dla mnie i dla niego też bezsenność kilka lat i śmierć z pragnienia
  7. Literówka? - nanizać «nawlec coś na nić, sznurek, żyłkę itp.» Pozdrawiam
  8. @Dag Być może ta nierytmiczność i ironia jest pewną szansą na ratunek przed " cukrzycową sennością ", a dobra matryca dużo wytrzyma, też mam taką nadzieję. Pozdrawiam Krzysiek @Polman Pozdrawiam Polmanie. @valeria zaciąga się ale chodzi :)
  9. Pragnę wody jak ona mnie nie pragnie. Ale dlaczego akurat w tym miejscu. Pragnienie pragmatyczne. Gotowe. Wiersz. Litania, nie do czytania. Ale prowokujące, hohoho.....
  10. @Jo Shakti "Żegnam" się nie uda. Problem polega na tym, że "żegnam" często bywa jednostronną ochotą ucieczki. Spotkałem się na tym forum z takim zachowaniem wiele razy. Publikowanie tekstów na każdym forum wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie mam zamiaru nikogo "nachodzić" jeżeli tego nie chce, aleee.... wolno mi wyrażać swoje zdanie na temat tekstów publikowanych. Ostatnio bywam tu sporadycznie, więc może i "żegnam".
  11. Tnij przyjacielu. Krawiec. :)
  12. @valeria Samo dobro, jeszcze kompot z rabarbaru. Smacznego. :)
  13. Enteroza. Zbij w dwa wersy i utwórz miniaturę. Pozdrawiam.
  14. @valeria Jutro ma duże znaczenie dzisiaj, pojutrze już jutro. Spokojnego jutra.
  15. @corival Wiem, że ciężko jest cokolwiek zmienić w swoim tekście, ale czasem warto. :)
  16. @Jo Shakti Jakiś problem?
  17. @Antosiek Szyszka Acha....a może w języku ojczystym, tak na początek. Tłumaczenia mają wadę wrodzoną.:)
  18. @corival Tnij niepotrzebne słowa, wiem to boli.
  19. @Dag Staje się. Świadomość bywa bolesna. Pozdrawiam ciepło. @Jo Shakti Licho to ja.
  20. @Jo Shakti Ot, sza. Podwijając ogon mknę skowycząc przez pole. Pozdrawiam.
  21. @Jo Shakti Tak, jestem ignorantem i nie ukrywam tego. Prosty człowiek, a co to znaczy? Prostolinijny? Prostacki? Jaki? Człowieczeństwo czy ludzkość?
  22. @Jo Shakti Oczywiście, czyli "oczy zawiście", w innym czasie, nie dyskutuję. Wyrażam opinię. Jeżeli Twoja wyobraźnia pozwala Ci na taką a nie inną interpretację nie mogę nic z tym uczynić. Bądź pozdrowiona.
  23. @Jo Shakti Tak, tak. Grunt to czytać ze zrozumieniem, grunt jako słowo ma różne znaczenie. Pozdrawiam
  24. Może ciąć. Kilka wersów mnie zainteresowało.
  25. @Jo Shakti Mmmm....nie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...