Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Charismafilos

Użytkownicy
  • Postów

    2 157
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Charismafilos

  1. @bazyl_prost no... prawie idzie się uśmiechnąć ;)
  2. @APM są emocje! A nóż jak to nóż... tyle wart ile umysł... nożownika ;)
  3. @Mitylene dokładnie jak mówisz - relacja z ciszą zależy od naszej dyspozycji i potrzeby :)
  4. @Lapislazuli świetny wiersz o celebracji chwili!! I rzeczywiście to trudne do dostrzeżenia i chyba jeszcze trudniejsze do zrealizowania :)
  5. @Berenika97 piękne. Ogrom łagodności i wzajemnej uważności.
  6. @Alicja_Wysocka cudny wierszyk z inżynierskim sztychem ;) Przypomniał mi się fragment wiersza Zbigniewa H.: lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku Tak smaku w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia Może właśnie śrubki i zawiaski odwrotnie, by teraz poprzeszczepiać na te... z ciała? :)
  7. @Mitylene piękny wiersz. Cisza wydobywa z nas prawdę. Czasem tylko o tym co zagłusza świata, a czasem o tym co ukrywa głębia serca :)
  8. @Achilles_Rasti odwaga to coś więcej niż brak lęku :) każdemu się przyda, mnie też :)
  9. @JakubK piękny obrazek... i równie ciekawe przesłanie.
  10. @Achilles_Rasti super wiersz, bliski mi również. Prawda ma tą piękną właściwość, że... uwalnia :)
  11. @Poet Ka ciekawy wiersz o dewaluacji... można by zapytać - dewaluacji czego? Oczekiwań czy rzeczywistości? ;) Jak śpiewał pan Marek G. "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy" :) pozdrawiam
  12. @beta_b świetne! :))
  13. @hollow man nowe ciekawi, choć czasem o ból przyprawi.
  14. @aff tak, narodziny nowego człowieka.... to cud :)
  15. @aff śliczne! uwielbiam oglądać roślinne porody... tyle sił i cierpliwości... wiary w to, że... się uda :)
  16. @Achilles_Rasti pętla życia... czasem może się zaciskać na... szyi. Odwagi!
  17. @Sekrett fajna konwencja! Trafne nawiązania, lubię taką zabawę słowem! :)
  18. @Berenika97 tak sobie myślę... to jest moje doświadczenie z tym tekstem, refleksja mojego życia: że tylko u układzie miłość-miłość mogło dojść do takiego zdarzenia. Łagodność nieuniknionej konieczności zadania śmierci, spotkała się z łagodnością przyjęcia śmierci. Czyż miłość może zabić miłość?... Jahwe-Yireh musiał zainterweniować: Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! [Rdz22,12] bo przecież On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego. [2Tm2,13] Dziękuję za cenny komentarz :)
  19. @hollow man koniec kokieterii ;) wiesz jak jest, morze na północy bardzie grantowe, niż góry na południu białe ;) Dzięki za pokrzepiające słowo :)
  20. @hollow man bracie! zadziwiasz mnie sposobem opisywania rzeczywistości, cholerka - zazdraszam nawet nieco ;) Szczery podziw z własnej niemożności wykrzesany :) Wiersz.. mocny!
  21. @viola arvensis dziękuję za Twoje słowa, doceniam i jest mi miło. Jest to bardzo osobisty wiersz, od wielu dni góra Moria jest jakbym moim teatrem zdarzeń życiowych... a Słowo... jak to Słowo jest Żywe! tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. [Iz55,11] @hollow man bracie! Dziękuję za Twój komentarz, bo wszak o poruszenie serca chodzi! Twoje porusza się... tak o to ;) Ale porusza się, żyje! :)
  22. Jego ręce się nie trzęsą Łagodnie wkłada je w tę pęta Akeda Jego serce wyrywa się z piersi Łagodnie zaciska ten węzeł Akeda Wyciąga pokornie swą szyję Rozumie wszystko się uśmiecha Akeda Unosi dłoń błyska ostrze On już to wszystko wie Akeda Naucz mnie kochać! Umierać dla miłości! Zabijać moje słabości! Zwiąż mnie mocno! Zwiążę cię mocno! Yireh
  23. @Andrzej_Wojnowski flirt z samotnością bywa ryzykowny... :)
  24. @viola arvensis :) Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? [Mt16,26]
  25. @APM "do" jest kluczowe! :) Fandom pozdrawia ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...