Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Charismafilos

Użytkownicy
  • Postów

    2 163
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Charismafilos

  1. @aniat. potwierdzam są takie "momenty" :)
  2. @wiedźma piękne słowa i ciekawie użyte. Dwa światy tego samego człowieka, w jednym żyje z drugiego ucieka! ;)
  3. @lena2_ciekawy temat :) niemniej w mojej ocenie i doświadczeniu - nic nie jest dane raz na zawsze. Uważność i pragnienie zmiany, bądź zachowania tego co dobre - to decyzja każdej chwili, wymaga wysiłku to fakt :) ale niewiele rzeczy przychodzących łatwo (poza łaską) - ma jakąś większą wartość. Niestety rozwój wiążę się... z wysiłkiem (bólem istnienia) :)
  4. @hollow man bracie! jak zawsze zaskoczenie moje - skąd Ty bierzesz takie słowa :) ta jednostka czasu mi się bardzo podoba - ruch ku drugiemu może być - jak błysk światła... a może ciągnąć się do plus nieskończoności... ;)
  5. @Berenika97 bo miłość jest łagodna i uważna... reszta to skutki uboczne ;) Ponoć miłość sama sobie wystarcza.
  6. @Achilles_Rasti jak pisał klasyk: tam gdzie jest lęk, tam nie ma miłości :) Ale zgadzam się, lęk jest zawsze przed czymś w przyszłości, bo jeśli mowa o teraz to ból i cierpienie mogą się stać manifestacją lęku z przeszłości przed tym co w przyszłości ;)
  7. @bazyl_prost no... prawie idzie się uśmiechnąć ;)
  8. @APM są emocje! A nóż jak to nóż... tyle wart ile umysł... nożownika ;)
  9. @Mitylene dokładnie jak mówisz - relacja z ciszą zależy od naszej dyspozycji i potrzeby :)
  10. @Lapislazuli świetny wiersz o celebracji chwili!! I rzeczywiście to trudne do dostrzeżenia i chyba jeszcze trudniejsze do zrealizowania :)
  11. @Berenika97 piękne. Ogrom łagodności i wzajemnej uważności.
  12. @Alicja_Wysocka cudny wierszyk z inżynierskim sztychem ;) Przypomniał mi się fragment wiersza Zbigniewa H.: lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku Tak smaku w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia Może właśnie śrubki i zawiaski odwrotnie, by teraz poprzeszczepiać na te... z ciała? :)
  13. @Mitylene piękny wiersz. Cisza wydobywa z nas prawdę. Czasem tylko o tym co zagłusza świata, a czasem o tym co ukrywa głębia serca :)
  14. @Achilles_Rasti odwaga to coś więcej niż brak lęku :) każdemu się przyda, mnie też :)
  15. @JakubK piękny obrazek... i równie ciekawe przesłanie.
  16. @Achilles_Rasti super wiersz, bliski mi również. Prawda ma tą piękną właściwość, że... uwalnia :)
  17. @Poet Ka ciekawy wiersz o dewaluacji... można by zapytać - dewaluacji czego? Oczekiwań czy rzeczywistości? ;) Jak śpiewał pan Marek G. "ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy" :) pozdrawiam
  18. @beta_b świetne! :))
  19. @hollow man nowe ciekawi, choć czasem o ból przyprawi.
  20. @aff tak, narodziny nowego człowieka.... to cud :)
  21. @aff śliczne! uwielbiam oglądać roślinne porody... tyle sił i cierpliwości... wiary w to, że... się uda :)
  22. @Achilles_Rasti pętla życia... czasem może się zaciskać na... szyi. Odwagi!
  23. @Sekrett fajna konwencja! Trafne nawiązania, lubię taką zabawę słowem! :)
  24. @Berenika97 tak sobie myślę... to jest moje doświadczenie z tym tekstem, refleksja mojego życia: że tylko u układzie miłość-miłość mogło dojść do takiego zdarzenia. Łagodność nieuniknionej konieczności zadania śmierci, spotkała się z łagodnością przyjęcia śmierci. Czyż miłość może zabić miłość?... Jahwe-Yireh musiał zainterweniować: Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! [Rdz22,12] bo przecież On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego. [2Tm2,13] Dziękuję za cenny komentarz :)
  25. @hollow man koniec kokieterii ;) wiesz jak jest, morze na północy bardzie grantowe, niż góry na południu białe ;) Dzięki za pokrzepiające słowo :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...