Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Charismafilos

Użytkownicy
  • Postów

    2 153
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Charismafilos

  1. @Berenika97 ja bym nazwał to może nie tyle paradoks, co tajemnica :) Słyszałem kiedyś ciekawa definicję miłości: jest to oddanie w ręce ukochanej osoby moich największych słabości... w nadziei, że nie będzie ona chciała wykorzystać ich przeciwko mnie. I tak jak zauważasz - akt bardziej pasuje do Miłości, choć tutaj można również utożsamiać ją z Prawdą, ale także... to już z mojego doświadczenia... miłość jest przede wszystkim - aktem woli, ale o tym może w innej opowieści. Dziękuję za zatrzymanie na tymi kilkom słowami :)
  2. @Sekrett dzięki za tak wnikliwą anatomię przyjaźni kot-ludzkiej 😉 Chociaż nie wiem czy tą whiskey bez wody to pociśnie kotek bez przepitki...🤔
  3. @Sekrett trochę mało nauki, jak na Ciebie :) Jednak bardzo wyrazista wizja schodzenia w mrok i lęk! Teksty też dobre!
  4. @tetu szczęśliwej drogi! :) Piękne kadry... :)
  5. @violetta fajna ta Twoja planeta... ale jednak zostanę tu gdzie zasady określają nieco mądrzejsi ode mnie ;)
  6. @violetta to już nie miłość... tylko pokusa cudzołożna!
  7. @violetta @.KOBIETA. ubierać się! Akt skończony ;)
  8. @Alicja_Wysocka dziękuję! poczułem się jak piątoklasista doceniony, za to, że ładnie powiedział wiersz na akademii ;)
  9. @violetta jest taka metoda... dzieci ją stosują: jak zamknę oczy, to nikt mnie nie widzi ;)
  10. @violetta pozdrowienia z Twojego małego świata? ;) halo tu ziemia ;) @.KOBIETA. milczenie jest złotem, a przemilczenie... błotem ;)
  11. @.KOBIETA. zgadzam się prawda bez miłości i miłosierdzia... może zabić. Jednak Prawda wyzwala... a kłamstwo jest półśrodkiem, jak APAP na anginę...
  12. @.KOBIETA. rozumiem co piszesz, nawet użyłem pewnie tego nie raz... ale wyłyżwia się to z mojego systemu wartości... musi istnieć inne wyjście.
  13. @tetu jakbyś moje myśli usłyszała... znane uczucia. Odwagi Tereska!! :))
  14. @tetu dzięki za obraz paralelny :)) @Gosława jak dla mnie miłość nie istnieje bez Prawdy, w drugą stronę da się ;) więc Miłość ma Prawdę w DNA :) @.KOBIETA. intencja definiuje wartość moralną czynu :) i świadomość ;)
  15. @.KOBIETA. a może wogóle nie warto ubierać... masek... i innych akcesoriów zaczepno-obronnych? ;)
  16. @Alicja_Wysocka a może bohaterka jest tytułowa? :) Dzięki za wizytę :)
  17. @wiedźma jest tak jak mówisz :) wybacz jeśli poczułaś się urażona, ja trochę w powietrze formułuje moje wypowiedzi, nie są personalnie do Ciebie.
  18. @wiedźma zainspirowała mnie rozmowa pod Twoim wiersze Cegła po cegle Czytasz i jak w lustrze mówisz co widzisz... każdy czyta to samo, ale widzi, to co chce zobaczyć :)
  19. @obywatel ależ nie o przepis chodzi... o kunszt jedynie :)
  20. @obywatel fajne! poezja od kuchni ;)
  21. @andrew świetne!!! :) Dobrze, że lata już nie siedziałem pod Adasiem... uffff ;)
  22. @wiedźma szanuję Twoje poruszenia :) P.S. Kolejny fakt do Twojej liryczno-dramatycznej autobiografii? ;)
  23. @wiedźma Ta pani raczej nie dba o swą nagość, a nawet rzekłbym, że to jest cnota główna :) @violetta ok, wiemy już, że zasiadłaś po stronie ławników... można i tak :)
  24. @wiedźma najlepiej autobiografię liryczną :)
  25. @wiedźma cóż za piękne deklaracje!!! Można biogram pisać ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...