@EsKalisia ja tylko zapytałem 🙂
Ale prawdą jest, że za dobry, sprawdzony schemat można nawet życie oddać... 😉
Chcę wierzyć, że: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!
[Ga 5, 1]
Odwagi dla wszystkich zeschematyzowanych 🙂
@Annna2 sam pochodzę z regionu o bardzo mocnym akcencie lokalno-folklorystycznym. Jednak jak tam mieszkałem wydawalo mi się to "wiochą" i gardziłem tym. Jak już dorosłem i nabrałem szacunku do ludzi i obyczajów- stałem się asymilantem krakowskim...
Pamiętam pojedyncze słowa o zwroty, typu:
Chłopoki kiej dympcoki
Dziołchy kiej z malowanki
Nie próznować
Do tramblanki sie rychtować
@Annna2 fajnie, że ożywiasz wciąż Waszą gwarę, pewnie coraz mniej już jej na codzień.
Mam ogromny szacunek do lokalnych zwyczajów i kultury, zawsze można sie czegoś nauczyć i dowiedzieć.
To wielka sztuka spotkać się z człowiekiem przyjmując jego okoliczności.
@hollow man
"Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha». [J4,8]
@hollow man jutro wigilia Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki właśnie)...
Ten fragment jest właśnie elementem tej wigilijnej liturgii... starotestamentalnym obrazem działania Ducha Świętego - może stąd to Ci? :)