Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Berenika97

Użytkownicy
  • Postów

    8 479
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    186

Treść opublikowana przez Berenika97

  1. @Werka1987 Och, jakże pięknie byłoby zasnąć bez wichru trosk w rozgrzanej głowie. Znam ten stan, świetnie oddałaś nastrój bezsenności. :) Pozdrawiam.
  2. @andrewOj! Wracają wspomnienia. Właśnie tym pięknym wierszem przypomniałeś mi ubiegłoroczne wakacje w Tatrach. A na Gubałówkę musieliśmy tym razem wjechać. Ale widok - aż dech zapiera. To "piękno zachwyca" - jak nic innego! Pozdrawiam.
  3. @Rafael Marius@FaLcorNBardzo dziękuję! :)
  4. @Leszczym Determinizm dla mnie był nie do przyjęcia. Kłóci się z wolną wolą. Teraz czasami się nad tym zastanawiam, ale "mocno nie chcę", aby wpływał na moje życie. Bo byłoby ono poza moją kontrolą.
  5. @Leszczym Obawiam się, że wpisanie do Konstytucji, może niewiele wnieść. Komfort, piękno i przyjemność są pojęciami zbyt subiektywnymi. Byłoby to trudne do egzekwowania. Formalnie można by wpisać, ale doprecyzowanie w języku prawniczym jest zbyt trudne. Ale czy prawo do godności, zdrowia, kultury, wypoczynku nie spełnia tego kryterium?
  6. @piąteprzezdziesiąteBardzo dziękuję! :)
  7. @Leszczym Bardzo ciekawe. Brzmi poważnie, chociaż sporo językowych "igraszek". Proponuję zapisać w preambule, że codzienna kawa i poobiednia drzemka też należą do praw podstawowych obywatela. :)
  8. @Leszczym Fajna refleksja nad naturą ludzkiego wyboru, konsekwencjami naszych decyzji i wiecznym dylematem: czy jesteśmy panami swojego losu, czy jedynie wykonawcami wcześniej napisanego scenariusza. I znowu pojawia się determinizm.:)
  9. @Marcin TarnowskiPiękny pałac i ciekawa historia. Zatrzymała. :) Pozdrawiam.
  10. @EwelinaKiedyś chciałam napisać felieton o różnicach między kobietami a mężczyznali (ale nie biologicznych:) ) i w sieci znalazłam różne artykuły, niektóre zaczynały od różnic w budowie mózgu. Naprawdę to bardzo ciekawe. Taka wiedza bardzo przydaje się w związkach, bo często wyjaśnia zachowanie faceta w domu. :) Bardzo dziękuję! Pozdrawiam. @tatatoBardzo dziękuję! :)
  11. @Czarek PłatakZdjęcie pochodzi z Beskidu Niskiego, to obszar Łemkowszczyzny. Pozdrawiam. :) @Waldemar_Talar_Talar@Marcin [email protected]@MigrenaSerdecznie Wam dziękuję! :)
  12. @Bożena De-TreStąd się bierze kreatywność. :) @Jacek_SuchowiczBardzo dziękuję! Drewniane ściany pachną wiekami, modlitwa wzbija się ku niebu, a ja stoję między światami, szukając tego, czego mi trzeba. Rozumiem ten magnetyzm świątyń, gdzie czas się zatrzymuje w biegu. Bo piękno to nie tylko forma, lecz kojący dotyk Najwyższego. @huzarcBardzo dziękuję! :) @andrewBardzo dziekuję! :) @Alicja_WysockaPodkarpackie cerkwie są architektonicznie pięknie wpisane w górski krajobraz. Same w sobie to dzieło artystyczne i mają niezwykłą atmosferę. A dwa drewniane kościoły to perły europejskiej architektury drewnianej. Bardzo dziękuję i pozdrawiam. :)
  13. @Annna2Bardzo dziękuję, zwłaszcza jesienią. :)) @Bożena De-TreBardzo dziękuję! :)
  14. W koronkach z desek, samotne cerkwie pachną żywicą. Ich wieże niczym Wschód i Zachód podtrzymują niebo nad Beskidem. Trwają w cichej pokorze, lekko pochylone ku ziemi, wtulone w ramiona wzgórz, które jesień rozpala złotem i czerwienią.
  15. Berenika97

    Taki już los pilota...

    @KlipŚwietny, uśmiałam się! :)))
  16. @Bożena De-TreGąsienica i głęboka myśl filozoficzna. Piękne połączenie. :)
  17. @Jacek_Suchowicz Słuchaj, dziewczyno, tej prostej prawdy, co w wierszach męskich się objawia: nie w kolorach tkwi twoja wartość prawdziwa, lecz w tym, co serce w sobie skrywa. Szminka może zwiększyć urok chwilowy, tusz wydłużyć rzęs piękną linię. Lecz gdy nadejdzie moment szczery, prawda i tak na jaw wypłynie. Lepiej być sobą od pierwszej chwili, niż bać się rana bez makijażu. Upiększaj się, gdy masz na to ochotę, nie dla niego - lecz dla siebie. A na randkę idź z uśmiechem szczerym, to najpiękniejsza z ozdób wszystkich. ps. A może wtedy jednak namiętnie?
  18. @[email protected] dziękuję! Twoja odpowiedź to prawie traktat filozoficzny. Słowo ma moc tworzenia i niszczenia - jest najważniejsze, chociaż nie ma wartości materialnej. Pytanie retoryczne, ale na nie odpowiem - źródłem słowa jest nie tylko intekt ale i sece, dusza, człowieczeństwo. Pozdrawiam. Też życzę dobrych, jesiennych dni. :)
  19. @Annna2 To bardzo ciekawy tekst o przejściu z wakacyjnej swobody do szkolnej rzeczywistości. Bardzo podoba mi się kontrast między "wesoło" a rzeczywistością, która okazuje się "skamieliną złą". Niezwykle trafna diagnoza tego, jak często edukacja staje się mechanicznym wkuwaniem zamiast rzeczywistego poznawania. "Lektur już nikt nie czyta wystarczy bryk i myk - do "alusi". Odbieram Twój wiersz jako uniwersalny komentarz o tym, jak system edukacji może zabijać naturalną ciekawość i radość poznawania. Trafiłaś w samo sedno, świetny wiersz! La la la - a moja laba nadal trwa. Czy szkoła może nie być taka zła? ps. "a Tischner mówił, że wszyscy są Góralami. Zgadzam się- wszyscy jesteśmy Warmiakami. " Zgadzam się, wszyscy jesteśmy Warmiakami i Góralami. :) Fajna piosenka! Pozdrawiam
  20. @Toyer Podoba mi się jak personifikujesz pory roku, tworząc z nich bohaterów miłosnej historii - jesień i lato stają się kochankami, którzy muszą się rozstać, ale jednocześnie wiedzą, że ich związek jest cykliczny. Ładne metafory: "tańczy jeszcze lata odrobinka","chowając w siatkę snów to co było" , "jesień jak pajęczyna łapie wspomnienia lata". Nastrojowy wiersz, bardzo mi się podoba. :)
  21. @andrew Każde słowo z ust Najwyższego jest pokarmem dla duszy głodnej, światłem dla kroków niepewnych, nadzieją w chwilach bezradnych.
  22. @Waldemar_Talar_TalarNie tylko można, ale nawet trzeba. :))) Pozdrawiam.
  23. @Kamil Olszówka Podoba mi się manifest o obronę prawdy historycznej. Niestety, sieć "zalana" jest fałszywymi tzw. "sensacyjnymi odkryciami" czyli półprawdami a nawet kłamstwami, a to często kształtuje opinię młodego pokolenia.
  24. @sisy89 Piękny wiersz! może nasze serca kroją się równocześnie w tym samym rytmie jesiennej melancholii
  25. @andrewPięknie dziękuję! Miłej niedzieli:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...