Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Berenika97

Użytkownicy
  • Postów

    8 461
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    185

Treść opublikowana przez Berenika97

  1. @Mitylene To wiersz o kimś, kto traci kontakt z życiem, tonąc we wspomnieniach. Motyle na łące to może jedyna iskra koloru w szarym świecie - ale ona też jest tylko migotliwą wizją, jak te płomienie zapałek. Piękny i bolesny jednocześnie.
  2. @Leszczym Mam 50 % szans w obie strony :) W zależności od sytuacji i towarzystwa. :)
  3. @infelia Świetny obraz polskiej prowincji - groteskowy i ironiczny. Balansujesz na granicy karykatury i realizmu, tworząc obraz równie absurdalny, co rozpoznawalny. Jest tu również komentarz do polskiej mentalności. Zakończenie to poetyckie podsumowanie nocy, które brzmi niczym refren ballady o samozagładzie wspólnoty. Znowu żywioł zatriumfował nad kulturą. :))
  4. @Leszczym Oczywiście! Mam więc 50% szansy. :))
  5. @iwonaroma Bardzo dziękuję! :)
  6. @Leszczym Tak samo! :))))
  7. @Natuskaa Bardzo dziękuję, pięknie to skomentowałaś. :)
  8. @LeszczymTwoja ściema jest genialna! Ty ściemniasz a odbiorcy (w tym ja) zastanawiają się, co autor chciał nam powiedzieć, i zazwyczaj są to fajne przekazy. Więc wciskaj światu ściemię. :)))
  9. @Waldemar_Talar_Talar Bardzo trafnie to ująłeś. W starożytnej Grecji grano komedie i tragedie. Widownia się śmiała a potem płakała. Tak jak w życiu, do dnia dzisiejszego, w realnym bycie. Pozdrawiam. :)
  10. @Leszczym Skoro tak, to jesteś genialny! Bo wykorzystując 25% dnia na myślenie - tworzysz ciekawe utwory i piosenki :)))
  11. @Robert Witold Gorzkowski W Twoim pięknym wierszu sposób trzymania instrumentu jest bardzo ważny - wiolonczela stawiana jest między nogami, opiera się o ciało gracza, co czyni metaforę bezpośrednią i cielesną. "Rozchyla swoje efy" - efy to charakterystyczne otwory rezonansowe, ale w kontekście wiolonczeli między nogami, to jest niezwykle wymowne. To bardzo zmysłowy wiersz, gdzie sama pozycja gry staje się częścią metafory erotycznej. Rewelacyjnie połączyłeś erotykę z muzyką. To jest moje subiektywne odczucie. :)))
  12. @Leszczym Nie wiem, czy trzymam rękę na pulsie - robię to dla zabawy, ćwiczenia szarych komórek, poznawania sposobu myślenia innych osób. Ale masz rację, nigdy nie mamy pewności z kim wymieniamy się swoimi myślami, spostrzeżeniami. :) Pozdrawiam:)))
  13. @Omagamoga Zastanawiałam się nad Twoim tekstem już wcześniej. Zawsze czegoś szukam, często nie trafiam. Ale ten tekst wygląda mi na eksperyment z prapolszczyzną lub słowiańską etymologią - próbę reinterpretacji języka przez rozpad słów na pierwotne składniki i poszukiwanie w nich ukrytych znaczeń. np. "Zero Niema Nic Dorzeczy" - może sugerować, że "zero" pochodzi od "nic" , a "Słowiańska Mowa" - rozbita na "Słów i Ańska Macież" (macierz słów?) A rozpad słów ujawnia głębsze znaczenia? Słyszałam też o słowiańskim neomistycyzmie, gdzie poszukuje się "prawdziwych" znaczeń również przez rozbijanie słów. Ciekawa jestem, czy to dobry kierunek. A grafika - niebanalna!
  14. @Simon Tracy W mojej rodzinie gra w planszówki to tradycja. :) Rozumiem, ale ja tylko chcę spróbować. Zainteresował mnie proces myślenia w takim układadzie - ja kontra ja.
  15. @Leszczym No niekoniecznie! Kiedyś napisałam taki wiersz i opowiadanie o przyjaciółkach, które ciągle mi mówią, że nie idę z duchem czasu, zarówno w relacjach osobistych jak i w ubiorze itp. :)) No po prostu "marnuję się" :)))) Na szczęście już się przyzwyczaiły, że nie nie jestem "na czasie" - nie oglądam TV ani nie jestem w mediach społecznościowych i nie znam celebrytów! Skandalicze! :)))) Czyli ja już przestałam taka być. :)
  16. @Natuskaa Bardzo dziękuję! :)
  17. @Simon Tracy Nigdy nie próbowałam, ale muszę spróbować! Niesamowicie mnie zaitrygowałeś!
  18. @Marek.zak1Bardzo dziękuję! Chociaż nie o właściwym czasie. :))) @Omagamoga Bardzo dziękuję, ale rocznik czy kronika to nie jest popularny tytuł:) Nie kupuje się go tak często jak kalendarz ani nie wykorzystuje się codziennie. :))) Pozdrawiam. @Leszczym Bardzo dziękuję! Staram się być "na czasie" :)))
  19. @Radosław Podoba mi się Twoje rozliczenie z czasem. Z czasem zrozumiemy, że z czasem - czasami trudno się rozliczyć do końca, gdy on pędzi jak szalony. A my już nie mamy czasu na gonitwę za czasem.
  20. @Simon TracyTo ciekawe, jaką strategię przyjmujesz - czy znając ruchy przeciwnika, końcowy wynik jest zawsze patowy?
  21. @Natuskaa Bardzo dziękuję! Oczywiście, że pozwalam. :))) Sama jestem też jak kosmitka - czasem odczytanie tekstów mówi równie dużo o nas samych, co o samym tekście. Może właśnie dlatego poezja jest taka cenna- każdy znajduje w niej coś swojego, nawet jeśli autor miał na myśli coś zupełnie innego. Życzę Ci wspaniałego Nowego Roku! Pozdrawiam serdecznie!
  22. @Marek.zak1No chyba wiesz więcej, bo ja jeszcze jestem na etapie kupowania małych misi. I nie dla siebie. :)))
  23. @Leszczym "w świcie wyobraźni powinna panować możliwie największa wolność wyobraźni właśnie :)" I właśnie tu się bardzo z Tobą zgadzam! (Zresztą, nie tylko tu) :))) @truesirexBardzo dziękuję! Cieszę się, że tak niezwykle głęboko odebrałeś tę miniaturkę. :) Pozdrawiam.
  24. @Marek.zak1 Chyba wreszcie się z Tobą nie zgodzę! :))) Wspólne nazwisko, konto, miska, dzieci, wnuki – pełna lista. Gdy wnuk wpadnie choć na chwilę, sen ucieka… miłość zawsze ma kondycję! No i misie - słodziaszki. :)
  25. @Leszczym Ależ to tylko matematyczna głupotka:))) Ale dlaczego mam się wstydzić własnej wyobraźni? Czy tak mawiają ludzie z kompleksami? Muszę się nad tym zastanowić. 🤔 :)))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...