-
Postów
13 731 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
53
Treść opublikowana przez Leszczym
-
Są takie miejsca, zresztą przeznaczone dla ambitnych, gdzie utrata przekonania w dążeniach stanowi ryzyko najwyższej próby. Gdzie krzyżują się interesy i nie można od tak zrezygnować i zająć się czymś innym. Gdzie się wypomina i nie zapomina. Ciemni ludzie dużych interesów nie wybaczają i nie lubią odpuszczać. Biorą odwety jak się patrzy. Eskapadę stamtąd trzeba zaplanować z wyprzedzeniem, sumiennie i z najdrobniejszymi szczegółami, a i tak dostaniesz po dupie. Pytanie brzmi tylko jak mocno. Wiedz jedno, że bez strat się nie obejdzie, oj nie obejdzie. Posłuchaj uważnie, dobrze posłuchaj, bo nie mówią o tym na głos w szkołach, a z podręczników wyczytasz tę prawdę jedynie jeśli naprawdę uważasz na międzywiersze. Prawdy bywają niewygodne, oj niewygodne i nie po myśli władnych w tym kraju. Chodzących na bakier zwalcza się najróżniejszymi wymyślnymi sposobami. Najczęściej chce się ich najprzeróżniej umoczyć najlepiej w coś z gruntu niecnego. Haki się tutaj nie tylko zbiera (doprawdy pół biedy), ale również tutaj haki się robi, zastawiając najróżniejsze pułapki i zakładając przeróżne wnyki. Prawda to bolesna jak świat, a świat niejednokrotnie właśnie boli. Dorosły świat jest niewolny złością. To takie oczywiste, że najwięcej można się dowiedzieć dopiero po fakcie. Wiem o tym, bo sprawdziłem, ponieważ i ja bywałem w najróżniejszych miejscach skąd odwroty były i w dalszym ciągu są obarczone dużym ryzykiem. Są niebezpieczne nawet po wielu latach.
-
1
-
@Gilelasumusum słuchaj no co ja mam Ci powiedzieć? W tym wierszu akurat trochę nie o tym, no ale każda interpretacja jest podobno dobra :) @Annuszka o tak, zanosi się na wiosnę w Wiośnie Ludów :) @Czarek Płatak no las to mi nie przyszedł do głowy, ale przecież w mieście i pod miastem jest trochę lasków. Dodam tylko, że figura linoskoczka jest piękną i jakże wspaniałą figurą w sztuce :))
-
@Konrad Koper dziękuję pięknie, żart nawet w ponurych czasach powinien mieć miejsce :)
-
@Konrad Koper no ja myślę że jest. I raczej nie mam tutaj wątpliwości :)
-
@iwonaroma Ach ładne :))
-
Ballada masochistyczna
Leszczym odpowiedział(a) na Czarek Płatak utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Czarek Płatak trudny, mocny, dobry wiersz!!! -
@Gosława no nie jest dzisiaj jeszcze tak źle, nie tak źle :)
-
@Gosława :))))
-
@Gosława no właśnie, no właśnie... w covidzie mężczyzna we mnie gaśnie ...
-
@Gosława słuchaj, ja też żałuję, czasem naprawdę bardzo bardzo :)
-
@Gosława dobrze Reni, będę już grzeczny. Zresztą zawsze (prawie) jestem :)
-
Nieziemsko pykła strona w notesie bezstronnego obserwatora.
-
1
-
Znosi i znosi i znosi Ktoś zatem się nie zanosi, nie zanosi, nie zanosi na nieznośny przechył na osi zawieszonej nad Wysokim Miastem. Tyczka u rąk osik w kieszeni linoskoczek nie Janosik. Po obu stronach stronnicze ustronie.
-
pieriestrojka po polsku (tautogram)
Leszczym odpowiedział(a) na bronmus45 utwór w Warsztat - gdy utwór nie całkiem gotowy
@bronmus45 no nie mogłem się powstrzymać żeby nie polubić. Poemat polityczny przekaz pierwsze p. :)) -
@Michał1975 znowu bardzo dobry wiersz, zresztą już któryś z kolei...
-
Wędrówki niecierpliwe.
Leszczym odpowiedział(a) na A-typowa-b utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@A-typowa-b ekstra droga a-b, po prostu ekstra :)) -
Lubię przydrożne głazy za ich cierpliwość
Leszczym odpowiedział(a) na Waldemar_Talar_Talar utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Waldemar_Talar_Talar proszę, ładny wiersz ;) -
Przemijam czas! Powolnie. Niepraktycznie. Systematico. Kiwam wypijam omijam wypalam bujam wypełniam Łgam jak gałgan Głupio strugam w polu wiersz, a na krawędzi czas. Ośla oś. Chciałoby się czasem o czasach, o czasach... Czy moja poezja z czasem dojrzeje?
-
Koło podbiegunowe
Leszczym odpowiedział(a) na Leszczym utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Olgierd Jaksztas o faktycznie, nie tylko się rozrasta, bo się jeszcze dzieli. Niedobrze, oj niedobrze ;) -
@Olgierd Jaksztas szczerze to trochę przesadziłem, bo jako dziecko wcale nie byłem tak zbuntowany, a i nawet teraz do końca nie jestem ;) Cóż - licencja poetica ;) Dzięki z lekturę ;)
-
Rozszerza granice, ojej, ojoj, rozszerza. Rokrocznie. Szerszy się szerokim łukiem. Szczerzy się nieszczerze i żylaście. Wzór kilku sprawdzonych macierzy. Uciekamy się trwożnie do pacierzy. Do wierszy. Do... Ziemia zimnia. Efekt cieplarniany ma niewiele do rzeczy. A może właśnie ma? A może ma?
-
@Dag dzięki Dag :) Powodzenie zawsze się przyda :) Wzajemnie!!!
-
@Dag tak trzeba i tutaj uważać żeby się nie zakochać, co takie łatwe ;) Takie łatwe ;)
-
@Dag aż para bucha aż nie wiem co, tak spa - dobre określenie ;)) Ba jeszcze za friko ;)
-
@Dag i przez lata Dag, przez lata... Najlepiej całe i wszystkie lata... Szczerze nigdy tego nie umiałem, ale gdybym umiał zapewne nie byłoby mnie na poezji.org ;))