Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Leszczym

Użytkownicy
  • Postów

    13 731
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    53

Treść opublikowana przez Leszczym

  1. Są takie miejsca, zresztą przeznaczone dla ambitnych, gdzie utrata przekonania w dążeniach stanowi ryzyko najwyższej próby. Gdzie krzyżują się interesy i nie można od tak zrezygnować i zająć się czymś innym. Gdzie się wypomina i nie zapomina. Ciemni ludzie dużych interesów nie wybaczają i nie lubią odpuszczać. Biorą odwety jak się patrzy. Eskapadę stamtąd trzeba zaplanować z wyprzedzeniem, sumiennie i z najdrobniejszymi szczegółami, a i tak dostaniesz po dupie. Pytanie brzmi tylko jak mocno. Wiedz jedno, że bez strat się nie obejdzie, oj nie obejdzie. Posłuchaj uważnie, dobrze posłuchaj, bo nie mówią o tym na głos w szkołach, a z podręczników wyczytasz tę prawdę jedynie jeśli naprawdę uważasz na międzywiersze. Prawdy bywają niewygodne, oj niewygodne i nie po myśli władnych w tym kraju. Chodzących na bakier zwalcza się najróżniejszymi wymyślnymi sposobami. Najczęściej chce się ich najprzeróżniej umoczyć najlepiej w coś z gruntu niecnego. Haki się tutaj nie tylko zbiera (doprawdy pół biedy), ale również tutaj haki się robi, zastawiając najróżniejsze pułapki i zakładając przeróżne wnyki. Prawda to bolesna jak świat, a świat niejednokrotnie właśnie boli. Dorosły świat jest niewolny złością. To takie oczywiste, że najwięcej można się dowiedzieć dopiero po fakcie. Wiem o tym, bo sprawdziłem, ponieważ i ja bywałem w najróżniejszych miejscach skąd odwroty były i w dalszym ciągu są obarczone dużym ryzykiem. Są niebezpieczne nawet po wielu latach.
  2. @Gilelasumusum słuchaj no co ja mam Ci powiedzieć? W tym wierszu akurat trochę nie o tym, no ale każda interpretacja jest podobno dobra :) @Annuszka o tak, zanosi się na wiosnę w Wiośnie Ludów :) @Czarek Płatak no las to mi nie przyszedł do głowy, ale przecież w mieście i pod miastem jest trochę lasków. Dodam tylko, że figura linoskoczka jest piękną i jakże wspaniałą figurą w sztuce :))
  3. @Konrad Koper dziękuję pięknie, żart nawet w ponurych czasach powinien mieć miejsce :)
  4. @Konrad Koper no ja myślę że jest. I raczej nie mam tutaj wątpliwości :)
  5. @iwonaroma Ach ładne :))
  6. @Czarek Płatak trudny, mocny, dobry wiersz!!!
  7. @Gosława no nie jest dzisiaj jeszcze tak źle, nie tak źle :)
  8. @Gosława :))))
  9. @Gosława no właśnie, no właśnie... w covidzie mężczyzna we mnie gaśnie ...
  10. @Gosława słuchaj, ja też żałuję, czasem naprawdę bardzo bardzo :)
  11. @Gosława dobrze Reni, będę już grzeczny. Zresztą zawsze (prawie) jestem :)
  12. Nieziemsko pykła strona w notesie bezstronnego obserwatora.
  13. Znosi i znosi i znosi Ktoś zatem się nie zanosi, nie zanosi, nie zanosi na nieznośny przechył na osi zawieszonej nad Wysokim Miastem. Tyczka u rąk osik w kieszeni linoskoczek nie Janosik. Po obu stronach stronnicze ustronie.
  14. @bronmus45 no nie mogłem się powstrzymać żeby nie polubić. Poemat polityczny przekaz pierwsze p. :))
  15. @Michał1975 znowu bardzo dobry wiersz, zresztą już któryś z kolei...
  16. @A-typowa-b ekstra droga a-b, po prostu ekstra :))
  17. @Waldemar_Talar_Talar proszę, ładny wiersz ;)
  18. Przemijam czas! Powolnie. Niepraktycznie. Systematico. Kiwam wypijam omijam wypalam bujam wypełniam Łgam jak gałgan Głupio strugam w polu wiersz, a na krawędzi czas. Ośla oś. Chciałoby się czasem o czasach, o czasach... Czy moja poezja z czasem dojrzeje?
  19. @Olgierd Jaksztas o faktycznie, nie tylko się rozrasta, bo się jeszcze dzieli. Niedobrze, oj niedobrze ;)
  20. @Olgierd Jaksztas szczerze to trochę przesadziłem, bo jako dziecko wcale nie byłem tak zbuntowany, a i nawet teraz do końca nie jestem ;) Cóż - licencja poetica ;) Dzięki z lekturę ;)
  21. Rozszerza granice, ojej, ojoj, rozszerza. Rokrocznie. Szerszy się szerokim łukiem. Szczerzy się nieszczerze i żylaście. Wzór kilku sprawdzonych macierzy. Uciekamy się trwożnie do pacierzy. Do wierszy. Do... Ziemia zimnia. Efekt cieplarniany ma niewiele do rzeczy. A może właśnie ma? A może ma?
  22. @Dag dzięki Dag :) Powodzenie zawsze się przyda :) Wzajemnie!!!
  23. @Dag tak trzeba i tutaj uważać żeby się nie zakochać, co takie łatwe ;) Takie łatwe ;)
  24. @Dag aż para bucha aż nie wiem co, tak spa - dobre określenie ;)) Ba jeszcze za friko ;)
  25. @Dag i przez lata Dag, przez lata... Najlepiej całe i wszystkie lata... Szczerze nigdy tego nie umiałem, ale gdybym umiał zapewne nie byłoby mnie na poezji.org ;))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...