Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 009
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Dla ciekawości, tęsknota emigranta, za młodością, utraconą miłością, czy coś bardziej egzystencjalnego?
  2. Lubię wszelakie utwory o poszukiwaniu siebie i własnej tożsamości. Idziesz dobrym tropem, bo wszelaki wysiłek podnosi poziom endorfin i choćby przez to jest cenny. Inny trop to wyjazd gdzieś tam, może w Bieszczady, może do Tybetu i czy w inne miejsce, jak w filmie "Jedz, módl się kochaj". Inni piją, czy się dragują. Na minus przedstawiasz proste rozwiązanie, które proste jest tylko w teorii, bo wyjazd bywa często tylko ucieczka przed światem i problemami, których nie można rozwiązać. Znam wielu ludzi, którzy w ten sposób chcieli a nie znam nikogo, komu się udało, bo nie można uciec przed samym sobą..
  3. Z drugiej strony filozof pisze, że wszelki postęp jest następstwem konfliktów / sprzeczności.
  4. Tez jestem ciekawy, ale one się wykręcają:)
  5. Jedli te pstrągi nie wiedząc sami że sami zaraz będą złapani
  6. Już jest późno, idę spać ledwo żyję, k...m...
  7. Bo mądre panny i ci seksowni tworzą, jak wiemy zwiazki cudowne, głupie z pozoru wzięły tych mądrych i życie miały z nimi wygodne.
  8. Ale ideałów nie ma i pytanie, co / który kręci dziewczyny najbardziej:)
  9. Jako prosty człowiek widzę to tak: Już jest późno, idę spać ledwo żyję, k...m...:)
  10. Wstało słońce, trzeba wstać, choć się nie chce, k...m....
  11. Jedną z definicji szczęścia jest brak nieszczęścia i tutaj Twoje określenie pasuje. Z tematem próbowałem się zmierzyć w przewrotnym wierszu "Homo alcoholicus". Jesteśmy otoczeni ludźmi uzależnionymi i jest to ich i nie tylko ich dramat.
  12. Ważny temat na duży plus. Co do podsumowania, rozsądek pozwala uniknąć nieszczęść i kłopotów, ale szczęścia nie zapewnia. Ono jest raczej w gestii uczuć, które z rozsądkiem nie zawsze idą w parze. Potrzebujesz do życia ziemskich dóbr trochę, do szczęścia tej, która kocha.
  13. A jest przystojny i miły, wszystkie go już polubiły, B jest mądry szalenie dziewczyny mają to w cenie, C jest groźny i silny, niekoniecznie stabilny. Czy wiecie, jak my to mamy i w którym się zakochamy? Zainspirowane "Kilkoma słowami o gwałtowności" Gosławy
  14. I po to faceci ćwiczą:)
  15. Trzeba cenić co się ma i nie wywoływać zła:)
  16. Andrzej, mieszkaniec Radości, wiele mówił o miłości, a ona chciała, by chciał też ciała. Brakowało mu twardości.
  17. Umiesz czytać z oczu:).
  18. Faceci, ci uroczy też, cykorują przed trudnościami, odpowiedzialnością i kobietami, jako takimi.
  19. Walka z samym sobą i ciemnymi stronami jest trudna i to one są naszymi największymi wrogami. Zło, zawiść, lenistwo to dla mnie najwięksi wrogowie. Walczę z nimi na co dzień. Dobry tekst.
  20. Czego Kicio chce od życia? Żeby przy nim była Kicia. Czego Kicia pragnie w życiu? Zawsze być przy swoim Kiciu. Kicie bardzo się kochają, ciągle razem przebywają, tak się z sobą dobrze czują, że bez przerwy się kiciują. Gdy wieczorem zasypiają, zawsze mocno się wtulają, głaszczą siebie, obejmują, i po pyszczkach się całują. Bądźcie tacy, jak te kicie i kochajcie się nad życie. Trudno to powiedzieć prościej, nic lepszego od miłości.
  21. Bardzo fajny i przewrotny wiersz z przegięciami. Jedno, co mi nie pasuje i trochę psuje logikę przekazu, to "kretyn", bo w 4 pierwszych zwrotkach Peel jest cynikiem,, a cynik i kretyn to osoby z innych bajek. tak więc Peel nie jest kretynem, tylko egoistą, który zresztą wychodzi dalej, w 2 wersie tejże zwrotki. Dla mnie, aby utrzymać logikę powinno być: "Wiem o tym dobrze, jestem skurwysynem", czy coś podobnego. Duży plus za zmierzenie się z tematem. M.
  22. @Rastu Dzięki, ale tutaj jest podwójne, a nawet potrójne dno, bo jeśli odmowa skutkuje zamknięciem zakładu, zatrudniającego tysiące ludzi.... W moich utworach nic nie jest oczywiste:). Pozdrawiam.
  23. Powązki dzisiaj.
  24. Czytelnik odbiera po swojemu, nie zawsze tak, jak autor tego chce i widzi. Przerabiałem to wiele razy:).
  25. Mam kontakt w ludźmi ze szkoły, mieszkających na całym świecie, którzy się odnaleźli dzięki FB. Jak ktoś nie chce, nie chce, nie musi korzystać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...