Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 030
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. W punkt, wściekły myśliwy za dnia, wieczorem żywioły schowane, serce gniewu wyrwane i nastawia jej policzek do pogłaskania. Na Powiślu jest czy była knajpa "Czuły barbarzyńca". Jedno uzupełnienie,, ta wściekłość za dnia musi być połączona ze skutecznością, bo jak nie przynosi niczego, oprócz gniewu, to może nie wystarczyć. Pozdrawiam
  2. Pamiętaj jednak dobrze, że będąc w potrzebie, okłamać możesz innych, ale nigdy siebie. Tak mawia mój szef:). Sprawdza się i a podobne przesłanie też u Ciebie. Pozdrawiam
  3. Może dlatego nie brakuje mi tematów:). Dzięki za wpis.
  4. Tak a brak nadziei na odsiecz pogrąża.
  5. Fajne takie odkopywanie w poszukiwaniu trochę innego siebie. Pozdrówki
  6. @8fun Wysłuchałem do połowy, czyli końca wykładu i tak, analiza jest prawidłowa, ale Ukraina jako państwo buforowe z bronią atomową jest praktycznie nie do zrealizowania. Było to możliwe i wskazane przed 2004, kiedy oddała swoje atomy za gwarancje. Sojusz z Rosją skierowany przeciw Chinom wydaje mi się też nierealistyczny. Nikt za Ukrainę nie będzie za Zachodzie ginął, natomiast Rosja jest zdeterminowana i pewnie wyjdzie na swoje, wielkimi kosztami, ale dla swoich priorytetów to zrobi. Pozdrawiam
  7. Marek.zak1

    Ze smakiem

    @Franek K W temacie:)
  8. Marek.zak1

    Ze smakiem

    Miałem krewną w Krakowie i ona zawsze "skosztuj Mareczku". Oprócz tego za centrum świata uważała Wiedeń, a co do Warszawy to raczej jak o prowincji:). Co limeryku to ja na tak, niektórym dziewczynom może niekoniecznie:). M
  9. Zgadza się, ale politycy lubią sobie przypisywać sukcesy sportowców i nie żałują nie swojej kasy. Taki świat.
  10. Zadaj Franku mu pytanie a odpowiedź wnet dostaniesz. czy ja będziesz chciał stosować musisz sam zadecydować:). @Olgierd Jaksztas Tofik, kot teściowej. Po jej śmierci oddaliśmy w dobre ręce. Był niekompatybilny z Sową.
  11. Raz mistrza odwiedził młodzian przygaszony. -Mistrzu, czuję się mocno życiem zawiedziony. - Ktoś ci zapewne łatwe życie obiecywał, a tyś jemu uwierzył, u wielu tak bywa.
  12. Tak, ciężki temat, a już napisano, że przemoc psychiczna pozostawia rany, z tym, że niewidoczne i trudno z tym zgłaszać się na policję, bo nie ma sińców, a dotyczy to obojga płci. Pozdrawiam
  13. Henryku, każdy ma wątpliwości, a Twoja poezja koi nerwy. Tak trzymaj:)
  14. Ja z moją chodziłem do tej samej szkoły podstawowej, zresztą do liceum też. Nie znaliśmy się, chociaż w dodatku mieszkaliśmy 100 metrów od siebie. Wniosek taki, że bez dobrego timingu te same osoby mogą się nie spotkać i do niczego może nie dojść. Poznaliśmy się dużo później, jak miała 18 lat i dopiero wtedy się zadziało. Temat i wiersz ciekawy. M
  15. @Michał1975 Bardzo upraszczasz na temat tej kasy, a używanie "żadna", czy "każda" jest z gruntu fałszywe. Szkoda, że w puencie uciekłeś się do personalnej uwagi, bo trudno o dyskusję po tym.
  16. Najbardziej to ta twarz, a w temacie noce są najgorsze, jak słyszałem. Bliski znajomy się powiesił w nocy, zawodowo był człowiekiem sukcesu, uśmiechniętym. W temacie wrzuciłem w następstwie tego "Poczekaj do rana". Pozdrawiam
  17. Magia to jedno, a znaczna część ludzi łączy się z pragmatyzmu, z najlepszym dostępnym z chęci posiadania rodziny, strachem przed samotnością i innymi. Miłość magiczna to w komediach romantycznych i harlequinach. u nastolatków. Co do kasy to jeden z atutów faceta, ale jak jest rokujący, ma dobre geny, czy charyzmę to i bez kasy sobie świetnie poradzi. Pozdrawiam
  18. Henryku, przemyśl swoją decyzję, bo pozostawiasz czytelników w smutku i konieczności czytania samych smutnych, tragicznych i dramatycznych, a także zupełnie niezrozumiałych wierszy, które zdecydowanie dominują na forum. To są często dzieła wybitne, ale pozostawiają czytelnika w głębokim smutku spowodowanym dramatami peeli. Twoje wiersze zmieniają proporcje, a gdy ich zabraknie, pozostaniemy sam na sam z ludzkimi dramatami. Nie rób nam tego.
  19. Wiara peela koliduje z moją wiedzą, ale takie konflikty na porządku dziennym. Pozdrawiam
  20. @OloBolo Pracowałem w czterobrygadówce na produkcji jako mistrz zmianowy w Polfie Tarchomin, a była to moja pierwsza praca. Robiliśmy elenium, relanium,. oksazepam i podobne, penicyliny tez. Prawie 3 lata takich atrakcji. Miałem na zmianie kilkunastu aparatowych. Rano po zmianie motorowerem Romet do domu. Pozdrawiam.
  21. Nocne zmiany są ciężkie, a jak kilka z rzędu, to człowiek jest wykończony, bo sen w dzień to nie to samo, no i rozbija całą organizację wspólnego życia. Z autopsji.
  22. Tak, jest ta iskierka nadziei, ale u wielu gaśnie, gdy przeciwny wiatr zbyt silny, a sił za mało. Pozdrawiam
  23. -Mistrzu, czego ci w życiu najbardziej brakuje? -Sam nie wiem, może kota, kiedy mysz harcuje. Dzisiaj obchodzimy międzynarodowy dzień kota. Mistrz w aktualnym temacie.
  24. Mocny i aktualny, obawiam się, że chartów spuszczonych ze smyczy nie da się zagonić z powrotem do domu, ale obym się mylił.
  25. Pokusy, motyle, a na końcu te oczy do utonięcia, bo same marzenia nie pomogą. Tak to bywa Sylwestrze. Fajny wiersz Ci wyszedł. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...