Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 029
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Marek.zak1

    Limeryk wampiryczny

    Na ostre dziewczyny to kołek z osiny:)
  2. @Henryk_Jakowiec Takie niedługie rozstania, szybko skończą jej wahania, bo nawet jeśli jest na nie, to bez ciebie bardzo jej źle.
  3. Piękny Romeo z Werony kochał Julię jak szalony, ale skończyło się źle, rodziny były na nie. Bez happy endu, dwa zgony. To początek serii, poświęconej Williamowi. Uczniowie będą mogli zapoznawać się z treścią sztuk wielkiego Anglika w ten sposób.
  4. Dlaczego zatem tak się wam udało? Nie było za dużo, ani za mało. więc leśny relaks na łonie przyrody był przykładem zasłużonej nagrody.
  5. Relatywizm zawsze żywy, bo są na jego korzyść argumenty, z tego najważniejszy, ze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dobry tekst do przemysleń.
  6. Gorzkie, wiem. W tej dyscyplinie nawet drugie miejsce jest porażką.
  7. Fajny wiersz z trafnym przesłaniem. Każdy ważniejszy wybór kierowałby cię na inną ścieżkę, a dokąd by prowadziła, tego nie wie nikt. Z podobaniem:).
  8. -Mistrzu co robić, żeby życie się udało? -Najważniejsze to być z tą, z którą być się chciało. -A dlaczego to takie trudne jest dla wielu? -Bo z tą jedną to wielu marzy o weselu.
  9. Tak, lepszym sobą, czyli lepszą wersją siebie samego - trafne.
  10. Marek.zak1

    Bumerang

    Padam oszołomiony, niczego nie czuje - fizjologia rządzi:).
  11. @error_erros Ale to usypianie trwałoby długo, a dzieci, po takim bęc, mogłyby nie chcieć spać same. Ja to przerabiałem na trójce, więc to już robi wiarygodną statystykę:).
  12. Fajnie wyszło, bo historia, filozofia i dystans. Wszystkiego najlepszego, a Ty wybierz sobie z tego co ci pasuje. Marek P.S. Ja się urodziłem dzień po śmierci Stalina. Dzwony biły w kościołach, nie wiadomo czy na trwogę, żałobę, a może na coś innego. Tak czy inaczej moja mama w stresie i było przed terminem.
  13. Pisz Henryku, nie wierz wenie, twoje wiersze mamy w cenie, i jaśniejsze jest od słońca, że czytamy je do końca.
  14. Ładnie, ślicznie, słoneczko, zefirek i bęc. Moim dzieciom opowiadałem często takie historie, ale nie na dobranoc:). M
  15. Bardzo mi się podoba, bo refleksja, klimat i fajnie się czyta. Jeszcze na Twoim miejscu przejrzałbym średniówki, dla dobra rytmu 5/4 bo msz warto. Witaj na forum. M Przykład: Osłabł już splot ramion tysiąca - Osłabł już ramion splot tysiąca.
  16. Marek.zak1

    Zapylacz

    Molier w pigułce:). Byłem kiedyś z synem przed maturą w Teatrze Polskim i grał tam Piotr Adamczyk, jeszcze chyba student. Genialnie, ze swoim uśmieszkiem. Pozdrawiam
  17. Znakomite połączenie obu rodzajów konsumpcji:).
  18. @Krzysztof2022 Czuję prawdę, a tylko ona poraża.
  19. Fajnie wyszło, z przewrotną puentą, a moja też Ela, więc dodatkowy plus:)
  20. Nie, wiersz jest fajny, dla piszącego zawsze zrozumiały, co oczywiste, a mniej lotny czytelnik czasami potrzebuje wskazówki. Ja przed wrzuceniem, zawsze czytam mojej i wtedy wiem, jak jest:). Pozdrawiam P/S. Czy czytałeś kamasutrę Twojej:)?
  21. Podoba mi się sam wiersz, ale dla mnie za trudny. Pozdrawiam
  22. Z obserwacji i autopsji, dobrze przygotowana emigracja, a więc język i poszukiwany zawód plus rodzina jest zupełnie czymś innym niż wyjazd samotny i imanie się niskopłatnych zajęć. Do tego ważna jest otwartość na zmiany, towarzyskość itp. Oprócz tego kwestia miejsca, czy obecnie emigracja na przykład w Berlinie, to w ogóle jest emigracja? Dla dzieci to w ogóle nie jest problem, bo asymilują się bardzo szybko. Pewnie, ze jakaś tęsknota jest, ale jak w życiu, coś za coś. Pozdrawiam
  23. No i jest jak w tytule. Bywa, a fajnie to opisałaś.
  24. Rozumiem Twoje podejście, bo ja przez wiele lat jeździłem po fabrykach i firmach regionu, od Węgier po Estonię, a one w dużych miastach, ale też na odludziu zupełnym. Często brałem autostopowiczki, które mi opowiadały, jak tam jest. Po przyjeździe zawsze kolacja z localsami i rozmowy często długie bardzo, więc wiem, jak jest. Praca za biurkiem czy gdzieś tam w jednym miejscu jest zupełnie inna. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...