Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. haiku jako haczenie :) albo wyhaczanie ;) wybranych pań :)
  2. Hej Marlettko, hmmm. smutno? Może faktycznie taki wydźwięk się pojawić choć raczej chodziło mi o pogodzenie się z cyklami, korzystanie z dnia (świadomości) a zamykanie oczu na ciemność (ignorancję) (ale nie zamykanie świadomości). Co do rzadkości i pospolitości to chyba tylko takie nasze ludzkie rozgraniczenia, bo czy istnieje pospolitość? Nawet nie można znaleźć dwóch takich samych płatków śniegu :) Oczywiście, człowiek potrafi wykonywać kopie, ale natura tego nie robi. Zdrówka też
  3. to jest miniatura? bo jeśli fraszka, to trochę straszno...
  4. czy to celność ? częstość - pospolitość...? uporczywie patrzę za dnia w słońca promieniach i zamykam oczy gdy nadchodzi ciemność
  5. teraz to chyba przesadziłeś :)
  6. To prawda, serce bez głowy może oszaleć ;) Natomiast sama głowa bywa chłodna, choć czasem też z gorączką ;) Kompromis zdaje się koniecznością, a może wybawieniem?... Również zdrówka
  7. no tak...takie życie ;) ale Ty przynajmniej wiesz, żeś niejedyny... (przynajmniej na tym portalu ;))
  8. przyciągnął mnie tytuł choć ilość nieco znudziła ;) ma poeta talent :)
  9. zupa/wiersz - ugotowane z miłością - są niezwykle smaczne :) raz jadłam wodziankę - mniam.... w sumie rosół to podobna zupa tylko nobilitacja inna ;) zdrowka
  10. nieprzyzwoicie przyzwoity wiersz :) lekki, subtelny, z poczuciem humoru ; pierzyna odleciała :) pozdrowienia
  11. Minimalistycznie, super rytmicznie. Wszystko na swoim miejscu, wiatr wieje, mróz się skrzy itd. a wątpiący wątpi :) i tak ma być! :) Zdrówka (też to mrucznie burzy mi pasuje, burza zanim się rozszaleje na dobre to najpierw groźnie mruczy... :))
  12. logika ma swoje ograniczenia :)
  13. mimo ewentualnej krwi... ;) warto :)
  14. dzięki również Marcinowi, choć zdumiewa mnie jego nowy awatar :) … czy można to jakoś wytłumaczyć? ;)
  15. chłodny to jest laptop ;) chyba...że się przegrzeje ;)
  16. dzięki za serduszka amalarykowi, le_malowi i 8fun'owi :)
  17. Trochę brzmi jak - kreator ;)
  18. To rozumiem :) Mistrzu nad Mistrzami :)
  19. więcej może niż rozległy umysł który drąży od A do Z i nigdy dalej poziomy jest, logiczny, to dlatego a serce może fruwać (ma dwa płatki :)) w przestworzach w przestworzach...
  20. Znudziłam się już po pierwszych wersach... :( Nie podciągaj się pod Panią Justynę, ja pytałam Ciebie :) Śmierć nie zmusza do myślenia, śmierć pozbawia wszystkiego, nawet myślenia :) ale to i dobrze, bo nie dobierze się do najistotniejszego - duszy (jakkolwiek górnolotnie to brzmi ;)). Śmierć ma swoje ograniczenia - życie - NIE. Zdrówka
  21. nie rób jaj, janku :)
  22. Jeszcze dodam Gaźnik, że bardzo dobrze umiesz bronić tego co piszesz choć przesadzasz nieco z malkontenctwem :) Rozumiem, że pisząc muzycznie można ten rytm podciągnąć tu i tam, ale my tu przecież nie śpiewamy...:( (chociaż może szkoda ;)) Zdrówka
  23. Doceniam starania w pisaniu ale jednak to życie oświeca, nie śmierć :) śmierć jest przecież smutna, szara a nawet ciemna... więc ściemnia ;) Jakkolwiek zawsze zdarzają się wyjątki, więc niektórym może i śmierć pomoże :) Pozdrowienia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...