Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Ja działam nieco intuicyjnie (jak to kobieta ;)), trzy pierwsze wersy mówią mi, czy mam czytać dalej, czy dać sobie spokój (czasem wystarczy nawet jeden wers - bo wgląd jest natychmiastowy :)). Nie siedzę zawodowo w literaturze, więc niczego nie muszę czytać. Mogę - to luksus. Mogę nawet wcale nie czytać, bo nie biorą mnie już poglądy, iż człowiek oczytany ma jakieś profity, jest lepszy, jest dalej, szerzej, wyżej i tym podobne duperele. Może mieć, ale może mieć tylko ciężar, jeśli czyta nieodpowiednie, przygnębiające i pogrążające teksty, które nie podniosą go. Współczuję zawodowcom - literatom, krytykom, nauczycielom związanym z językiem itp. - muszą przebrnąć do końca, by coś powiedzieć na ten temat, określić się, podać dalej itp. Nie mówię, że tekst hurraoptymistyczny jest zawsze dobry a pesymistyczny zawsze zły, bo to nie jest prawda. "po owocach" poznanie - tym się chyba kierować trzeba, bo owoc dobry zjeść to sama korzyść :) a cierpki, kwaśny, a nawet trujący - to już lepiej nie. Pewnie chaotycznie piszę bom zmęczona dziś ale chciałam się wypowiedzieć :) pozdrowienia
  2. Miłość JEST bezinteresowna, w innym przypadku to tylko interes. Może tak - bywamy bezinteresowni, bywamy w miłości, niektórzy bardziej, inni mniej...
  3. Każdy może mieć wiarę i nadzieję - fakt, ale nie każdy ją ma... :( Tak, zwierzaki mogą kochać bezinteresownie, ale potrafią też gryźć i drapać ;)
  4. tak, szkoda pozdrowienia
  5. ;) dobre ale na końcu ma być przecinek? zdrówka
  6. Odwieczny problem, odsiewane ziarna od plew... Tylko kto by miał się zająć segregacją :) i czy wiersz można sprawdzić papierkiem lakmusowym - czy go można zaliczyć do zasad, czy to zwykły...kwach… :) Chyba pozostaje nam działać indywidualnie i indywidualnie stwierdzać co nam pasuje, a co nie. Z drugiej strony gdy ilość chłamu wzrasta coraz trudniej wyszukać dla siebie coś sensownego...
  7. Miłość największa bo gdy masz miłość nie potrzebujesz już wiary i nadziei - tak to rozumiem. Masz miłość więc jesteś totalnie szczęśliwy. Ale miłość do "zdobycia" jest bardzo trudna, bo ona wcale nie jest uległa :) To znaczy jest, ale tylko wtedy, kiedy zechce. Nie imają się jej manipulacje, siła fizyczna etc. Gdy chcesz ją zdobyć gwałtem może okazać się iż zmieniła postać w gumową lalkę :)
  8. :))) zdrówka
  9. coś tu kićkasz :)
  10. trzecia osoba nie taka zła ;) w sumie nie wiem , tak mi się napisało :) , rzecz jasna TYKAM Justynko - pozdrawiam :)
  11. dzięki :)
  12. hahahaha :) i wierz tu wizerunkom ;)
  13. podziękowania za serduszka dla Gaźnika i Bogdana! :)
  14. witaj wjolu :) częściej u nas bywaj, tęsknim :)
  15. trzeba się ratować ;) żeby później móc się radować :) pozdrawiam Justynę serdecznie
  16. Marcinku...ale Ty masz twarz w awatarze gościa co inny nick tutaj miał... albo ja mam rozdwojenie jaźni ;)
  17. ale tu prawie nie ma zmian! 8fun, ale...kim ty jesteś? :) pozdro, rzecz jasna
  18. to ją pozdrawiam :)
  19. możliwości są dwie :) albo poeta uszykował już sobie nagrobek zawczasu, albo zostawi umyślnego, co za niego to uczyni ;)
  20. fajnie się zaczęło :) ale potem powtórka skurwysyna nieco nudzi :) (mnie :)), można by zostawić po prostu "umarł ten co męczył słowami" bo że skurwysyn - to już wiemy :) Zakończenie wiersza nieco takie wymuszone (wg mnie :)) pozdrowienia
  21. zabawnie i niewulgarnie, co w "tem" temacie łatwe nie jest :)
  22. duszo moja każdego dnia coraz większa już dawno mnie przerosłaś małą i zagubioną w tym ogromnym wszechświecie trzymam się ciebie mój kochany ratunku każdego dnia duszo moja duszo moja budzisz się co rano coraz większa już dawno mnie przerosłaś małą i zagubioną w tym ogromnym wszechświecie trzymam się ciebie mój kochany ratunku budzisz się co rano coraz większa już dawno mnie przerosłaś małą i zagubioną w tym ogromnym wszechświecie trzymam się ciebie mój kochany ratunku
  23. amalaryk, masz plusa, że się nie obraziłeś :) zdrówka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...