Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Najlepszego czasu Karinko :)
  2. @Agrafka - cichy dobry Duszek :)
  3. Dobrze, że ktoś tu czuwa nad nami :) No widzisz? :) A Ty nie wierzysz... A jednak cuda się zdarzają :)
  4. Tego nie wiem :( czy na dziś, bo ja nie przenosiłam. Ale @Agrafka chyba przenosiła, to może będzie wiedziała co i jak. Również dobrego New Roku :)
  5. Piękny wiersz :)
  6. Super wiersz ?? Dołączam do życzeń dla naszego Sylwestra :) P.s. Franku - lasu, taką @Franek K Franku, jakbyś przeniósł do gotowych to więcej ludzi by przeczytało, nie wszyscy zaglądają do miniatur...
  7. Tak, norm życiowych tyle co ludzi :) A nawet jak się znajdzie czasem wspólny punkt równowagi to dla jednego okaże się złotym środkiem a dla drugiego zgniłym kompromisem ;) Nie ma nic cenniejszego w tym względzie jak własne, indywidualne doświadczenie. Również zdrówka Tomku :)
  8. Dzięki bardzo :) cóż, każdy z nas jest inny, także w pisaniu wierszy :) Ja to taka mniej liryczna jestem ... stąd te oczywiste oczywistości ;) ale jeśli są wnioski, to dobrze :) Dobranoc ? @Karina Westfall :) dziękuję bardzo :)
  9. @Karina Westfall :) podziękowania :)
  10. @Karina Westfall :) Dzięki Karinko
  11. Zdaję sobie sprawę, że temat cierpienia jest cholernie trudny. Weź jednak Agatko pod uwagę, że ja napisałam 'dobrze zasolony' a nie np. całkiem przesolony- bo wówczas rzeczywiście mielibyśmy do czynienia z upodleniem. Takie cierpienie- upodlające - rzeczywiście nic nie wnosi w życie człowieka oprócz destrukcji. Natomiast cierpienie 'na miarę' danego człowieka często czegoś uczy, koncentruje na sprawach istotnych, zmienia optykę etc.itd. Oczywiście z każdego cierpienia trzeba starać się wyjść, jeśli to tylko możliwe. Życie słodkie jest ok, ale przesłodzone... powierzchowne i banalne, w sumie. Tak, biel w przyrodzie jest piękna :) Zdrówka również ... wszelkie ekstrema rodzą kontrowersje. Ale to nie znaczy, że należy eksterminować ;) Również pozdrawiam
  12. To prawda :) Dzięki Umiar zawsze w cenie :) wyjąwszy sytuacje ekstremalne ;) Również zdrówka Jest, jest :) wyjaśniłem w odpowiedzi Markowi. Dzięki za serduszko. I za to, że nie jesteś obrażalski (dot. Niewiary)
  13. ;) dzięki Dzięki :) trzeba rozróżniać non stop, bo pozory potrafią czynić cuda, by być postrzegane jako prawda :) :D A wyobraź sobie, że jak układałam sobie w głowie wierszyk, to było do 'wyrzygania' :) ale się zapisało do 'obrzygania'... I teraz myślę, że może ten drugi wariant jest obszerniejszy ;) I niech już tak zostanie. Dzięki i również zdrówka W pełni się z Tobą zgadzam. Ale ta sól i cukier to tylko pretekst, może niefortunnie dobrany, bo ma już wiele ustalonych skojarzeń :) ale przyciągnęła mnie ta biel obu substancji oraz ich przyprawowy charakter :) Nie mam nic przeciwko cukrowi (wszak buraki bardzo zdrowe :)), słodzę kawę, jem czekoladę oraz od czasu do czasu ciasta :) Wszystko oczywiscie w rozsądnych ilościach (jak mi się uda ;)) Również pozdrawiam
  14. :) to miłe, jak się ma wspólne przeżywania :) Również serdecznie pozdrawiam i nie pomijam w życzeniach dobrego :)
  15. nie każda biel smakuje tak samo i takie same rodzi efekty kto dobrze zasolony cierpieniem nie podlega zepsuciu a kto przesłodzony już jest zepsuty scukrzony - aż do obrzygania
  16. :) Boże broń na siłę... To znów zbędny wysiłek :) Ale to, że jesteś tępy, to tego ja nie powiedziałam :) ?
  17. Mmmmm ... jaki szapmanik... :) Najlepszego Aniu :)
  18. Bardzo plastyczny obraz :)
  19. @Franek K Franku :) jeśli tak trudno, trudno.... To po co się tak męczyć? :) Opór rzeczywiście wymaga wysiłku, im większy opór, tym większe trudności, po prostu. Sorry, że Cię tak tu instruuję :) wiersz pięknie napisany, ale z takim żalem, że aż strach czytać ;) Wiary w nowym Roku :)!!! Ci życzę, a najlepiej wiedzy :), bo wiara to tylko początek :)
  20. Tak właśnie. Pozdrowienia
  21. Bardzo fajny :) z pozytywnym przesłaniem. 'Wierzymy, że spotkamy nas' - super. Pozdrowienia
  22. "Trudno nie wierzyć w nic" ;)
  23. Wzajemnie Joasiu :)
  24. :) Dzięki. No, to moja ulubiona tematyka :) Co do poezji to bywa... boska :) no, może nie zawsze ;) ale jednak. Zdrówka również Dzięki Grzesiu za kmnt wierszyk i serduszko :) Ale czytałeś nie dość uważnie :) miłość pierwsza! Nie w tle :) Pozdrawiam również i życzę Nowego Roku pełnego Poezji :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...