Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. W pewnych testach psychologicznych dotyczących dzieci (także młodszych) ocenia się, czy dziecko odróżnia dobro od zła. Zawsze mnie to śmieszyło. Owszem, może dziecko odróżnia (intuicyjnie) ale co z panią/panem psycholog? :) Mamy problem z odróżnianiem dobra i zła, my dorośli. Im młodsza nauka (np.psychologia) tym większy dylemat. Masz rację pisząc o starych generacjach.
  2. A mnie : 'rozcierasz rzeczywistość' :) Ale cały wiersz pełen znaczeń. Super
  3. Występuje społeczna presja robienia :) A kto będzie uczył świętego spokoju?...? Wobec ciąglecośrobiących rzeczywiście warto zachować milczenie :)
  4. @Dag @OloBolo Dzięki :)
  5. Mnie się podoba. Tylko nie wiem, co na to żona... tj. konkretnie na te inne panie ;) Żart oczywiście, wiersz jest przedni.
  6. ;) zdążyłam :) Fakt, ojcowie mają nieco taryfy ulgowej, ale to się zmienia. Również zdrówka :) Dzięki W sumie pisałam ogólnie, ale fakt, matki bestialskich żołnierzy to szczególna kategoria. Matki 'zwykłych' morderców i gwałcicieli znajdują się w niszy. Są ciche, niewidoczne, ich miłość to tabu. Nie mogą głośno kochać, bo ich synów się nienawidzi. I ta nienawiść przechodzi niejako też na nie, bo społeczeństwo nie jest zainteresowane tymi matkami. Są odrzucane. Natomiast dumna matka żołnierza mordercy i gwałciciela to katastrofa. Dzięki za głos. @Annaartdark @Łukasz Jasiński Dzięki :)
  7. składam życzenia matkom morderców i gwałcicieli bo przecież kochają bo nikt ich nie kocha
  8. @dot. :) Dzięki
  9. @Nata_Kruk miało być zaakcentowania! Nie - zaakceptowania.. :) Edytor płata figle :) Dzięki
  10. iwonaroma

    ciepły deszcz

    Fajne :)
  11. :) Dzięki Również pozdrawiam Delikatnie? :) To miłe spostrzeżenie, czasem mam wrażenie, że piszę kawę na ławę :) Dzięki i również zdrówka Ja też czasem nie nadążam :( Dzięki i również pozdrawiam
  12. ;) prawda, supełki bywają różne, nie tylko niewinne :) Co do tytułu - fakt, czasem lubię rozbudować i wejść tytułem w wiersz. Dopowiedzenie jest przewrotne, bo pod haftem skrywa się życie. Częściowo skorzystam z poprawek, to 'ja' jednak chcę zostawić dla zaakceptowania. Dzięki! :) Właśnie. Dzięki!
  13. Jest rytm pociągu i obrazy przewijające się zza okna... Nie do zapomnienia
  14. Dobra karma z rana to podstawa :)
  15. Naukowcy badali - ponoć -'teraz' istnieje i trwa niecałe 3 sekundy :) Ale jak oni to badali to tego Ci nie powiem. Piękny cytat z Szymborskiej :) Dzięki @Leszczym :)
  16. myślą w przód i w tył można by ją okiełznać wziąć w karby przytrzymać i rzec patrz! patrz tutaj...
  17. Pozdrów szwagierkę, jest genialna! :) Postępować praw- idłowo - idziesz w górę. Idziesz na lewiznę - wpadasz w dół! :) Proste jak słońce :)) @Sylwester_Lasota Sylwestrze.... ale po co rozumieć. Czy nie lepiej po prostu kochać? :)
  18. ;) Kobiety mają zmiany we krwi :)
  19. Aż się zaróżowiłam od tej filozofii:);) Nie wplotłam w wierszyk czasu, a przecież pośpiech bardzo sprzyja supłom :( Pewnie w niektórych przypadkach pozostaną tylko supełki jednak wierzę (i wiem z hafciarskiego doświadczenia :)), że supełki to sporadyczność, chaos zostaje okiełznany i powstają (i pozostają:)) piękne wzory na jedwabiu, lnie, bawełnie, wełnie itd.w zależności od struktury, zamysłu, czasu i miłości włożonej w życie :) Pozdrówka ? @Łukasz Jasiński @Dared Dzięki
  20. ;) wiesz, u mnie tytuły jak w kalejdoskopie :) @WarszawiAnka @WiechuJK @samm Podziękowania
  21. że tak się plącze podąża przecież za igłą którą ja wkłuwam i wykłuwam mogę też regulować długość dobierać grubość nici i tak strasznie się nie śpieszyć jej supły niewinne
  22. Sylwestrze.... ? @aff @Nata_Kruk Hej dziewczyny :) Bardzo cenię wasze opinie i uwagi, zresztą wiecie to. Agata zwróciła uwagę (z czym się zgadzam) że zarówno misa jak i góra nie są doskonałe 'a priori', mają swoją rolę do wypełnienia (sic! :)). Nata ma rację, że zbytnie udziwnienia nie sprzyjają. A mnie teraz zainspirował @Krzysica-czarno na białym do tytułu :), który pozostanie nieodwołalnym :) mianowicie: " twoje kształty". :) W sumie do złączenia misy i góry można podejść też w sposób erotyczny ? @Gosława @Krzysica-czarno na białym @sisy89 Dziękuję :)
  23. Kurczę... :) przemyślę lub dam jeszcze inaczej, gdy coś mi wpadnie do głowy...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...