Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. iwonaroma

    Odpryski historii

    :D dobrze ulepić cztery litery... i w lepiej i w limeryk :)
  2. :) no tak, bywa życie lepsze i gorsze ale też dobre i złe, jak też bardzo dobre i paskudne, cudowne i koszmarne... I tak dalej - stopniowanie :) Ale rzeczywiście, co dla jednych ambrozją dla drugich trucizną (gdzieś przeczytałam taką myśl).
  3. iwonaroma

    Odpryski historii

    Zgrabnie :)
  4. :) Właściwie to dotyczy tzw.ziemskiego nieba, bo w prawdziwym nas jeszcze nie ma :) Zresztą, prawdziwego nie da się ukraść, zniszczyć, sprzeniewierzyć (tak dywaguję teoretycznie oczywiście :)) I myślę, że jeśli mamy/odczuwamy na ziemi jakieś dobra a nawet wspaniałości to jeśli na nie zapracowaliśmy lub otrzymaliśmyz Góry jako dar (a nie ukradliśmy, wyszarpaliśmy etc. ) to żadne piekło nam nie grozi. Jednakowoż sądzę, że piekło nie jest tylko ludzkim wymysłem. Natomiast nasza ludzka ocena, kto ma tam trafić a kto nie - bywa błędna. Nie znamy wszystkich okoliczności, więc nie nam sądzić. Ale to już się wpuściłam w rozważania, które mogą drażnić :) Pozdrówka
  5. :) Tak. Wówczas plecak lekki a wędrówka przyjemna :) Dzięki Dzięki :) (W niebie wolna wola a w piekle przymus...) Również zdrówka :) :) Dzięki Waldku i również pozdrawiam :) Myślę, że za niebo trzeba płacić, ale tylko za to ukradzione, niszczone, sprzeniewierzone. To, które się należy, jest przynależne - za to nie płacimy, bynajmniej :) Dzięki @sisy89 Dziękuję
  6. @A-typowa-b @Michał_78 Dzięki :)
  7. niebo mogę zapakować do plecaka i nieść przez całe życie w każdej chwili sięgać swoje piekło muszę zrzucić z pleców inaczej garb przyrośnie na stałe będzie ciążyć
  8. Dzięki Waldku i również serdecznie pozdrawiam @duszka :) dziękuję
  9. :) no pewnie :) @Leszczym :)
  10. :) To prawda :) Dzięki i również pozdrawiam Jacku.... seks nie równa się miłość, seks może być z miłością ale może być też tylko (już bez cudzysłowia :)) z pożądaniem, gniewem, a nawet nienawiścią. Przecież wiesz... Cudzysłów w moim wierszyku nie chadza aż takimi meandrami :) Chodzi o to, że czasem nie doceniamy zwykłego uśmiechu, a on jest przecież bez podtekstów (chyba, że to kwaśny uśmiech;)) Dzięki i zdrówka @Natuskaa :) dziękuję
  11. na ulicy przy markecie na przystanku w autobusie na parkingu zza szyb samochodu na skrzyżowaniu i już podejrzewasz że to nie mógł być seks "tylko" uśmiech :)
  12. pojmowany moimi malutkimi zmysłami a świat jest taki ogromny...
  13. :) Przytwierdzone - to ciało, które jest ostatnią deską ratunku. Ciało, które umarło za nas. Dzięki i również zdrówka :) :) Dzięki, również pozdrowienia :) Bardzo dziękuję @Dag :) podziękowania
  14. Śliczny obraz, malarski
  15. to ta od krzyża z gwoździami w ciało przytwierdzone do twojego serca
  16. ;) wszyscy się uczymy tego sportu :) a grać musimy, czy nam się podoba, czy nie ... Dzięki Bardzo dziękuję :) Również zdrówka życzę :) @A-typowa-b @Leszczym Dzięki!
  17. Zasadne ultimatum :)
  18. wchodzi Gościu i mówi ci wygrają a tamci przegrają zawodnicy niczego by się nie nauczyli a kibice nie mieli frajdy dlatego wynik (choć z Góry wiadomy) owiany jest tajemnicą (żeby nie było: przegrani mogą wyciągnąć wnioski i wziąć udział w kolejnym meczu po właściwej stronie)
  19. @Marek.zak1 :) dzięki
  20. :) Dobre z tym logowaniem :) Logowanie (bądź nie) - sprawa powszechna :) nie tylko seksualna. Aczkolwiek sprawy dolne łatwiej przemawiają :)
  21. :) Dzięki i również zdrówka Grzesiu (B.mi się podobają te Twoje nieoczywiste rymy :))
  22. Fajny zabieg z tymi pauzami, myślnikami. Zarówno dla wyobraźni jak i w czytaniu głośnym. Zdrówka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...