Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 105
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. Witaj samm, Nie mam technicznych uwag, poskładany jak należy. Łza się kręci :(
  2. A wiesz, że mi zabiłeś ćwieka. Trochę mi zeszło, ale miałeś rację. Jeden wyraz ślicznie podziękuję, oraz będzie naśliczniejsza był użyty dwukrotnie i to zbyt blisko siebie. Wpatrywałam się jak sroka w gnat, co też Ci tam nie pasuje. No i dzięki serdeczne za pomoc, Dopraszam się Twojej pamięci :)
  3. Dziękuję. W tym miejscu użycie słowa strasznie nie jest zaprzeczeniem tylko wzmocnieniem słowa bardzo. Nie powinno kojarzyć się z czymś złym Lubię owo kołysanie, bardziej niż bardzo.
  4. Samm, grzecznie, ma tyle samo sylab, co ślicznie podzięki ma za mało. Żadnej Twojej winy nie ma, wszystkie pomysły analizuję i liczę na więcej :) Słonka :)
  5. A ja spróbuję :P Rym jednosylabowy potocznie nazywany jest męskim (prawidłowo, to akcent jest męski) Może gdybyś spróbował przepleść regularnie rymem żeńskim, wielosylabowym, wydźwięki by się ocieplił, wyciszył i uspokoił. Nie wiem czy dość jasno tłumaczę. Słyszałam takie piosnki, może przykład: Był raz bal na sto par pan wodzirej wprost szalał po sali koszyk raz kółko dwa a pod oknem samotnie bez pani siedział pan smętny pan taki co to nie pije nie pali... :)
  6. Kiedy mamy w wierszu rym jednosylabowy, akcent pada zawsze na to jedno słowo. Wymawiamy je dobitniej, głośniej i daje się słyszeć jakby pif-paw. Przeczytaj na głos taki wiersz i usłyszysz to, o czym mowa Stąd bierze się wspomniana przez Ciebie 'twardość' Trochę kojarzy mi się z marszem i rozkazem. Bardzo dobrze podkłada się pod taki tekst nuty, szczególnie, jeśli jest równo napisany, :)
  7. Dzięki za życzliwość, Waldemarze, wzajemnie :)
  8. Witaj Kocurku, Dziękuję za komentarz, miło było :)
  9. Dziękuję Andrzeju za piosenkę, aktorskie wykonanie, pozdrawiam :)
  10. Witaj samm, śliczne podziękuję ma sześć sylab, zaś Twoja propozycja grzeczne podzięki - pięć sylab. Pisałam dwunastką ze średniówką po szóstej i gdybym zmieniła, byłoby nierówno. Spacja w niemój nie uciekła, jest świadoma, to taki mały neologizm. Dziękuję za wnikliwość, do miłego :)
  11. nie mogę obiecać jestem umówiona muszę się dziś przyśnić temu jedynemu ale mnie kołyszesz, ja to strasznie lubię jesteś nawet miły, tylko jakiś niemój a gwiazdkę wypatrzę, grzecznie podziękuję będzie najśliczniejsza na dzisiejszym niebie może tam zostanie, a może mi zdejmiesz, a może dasz innej, któż to może wiedzieć
  12. Dziękuję samm, za piosenkę także, śliczna i pasuje do wiersza, pozdrawiam.
  13. Skoro tak się rzeczy mają, moje rady są zbędne i nie pisz już wierszy według moich wskazówek, po kiego licha?
  14. No widzisz Justynko i tak to już jest, tyle starań i taki gest Nie warto tłumaczyć, więcej nie będę. Zatem dobranoc
  15. Za dużo to Ci rymów wpadło, w dodatku gramatyczne. Pomyłek, rynsztunek, młynek - same rzeczowniki (kto, co?) w mianowniku. Spróbuj zestawiać w rymy różne części mowy, powodzenia :)
  16. Widzę wszystkie rymy rymy paroksytoniczne i cieszę się bardzo, że to już mamy za sobą. No to truję dalej... Jeśli rymujesz w zwrotce na przykład wers drugi z czwartym, to tak powinnaś trzymać do końca wiersza W dwóch pierwszych zwrotkach trzymasz porządek: skazanych - podminowanych szubienicą - mruczą W trzeciej utracą - trzeba (brak rymu) Za to masz a z trzy rymy - bieda - nieba- trzeba, w jednej zwrotce w innych miejscach. W czwartej pomyłek - rynsztunek - młynek w pierwszym, drugim i czwartym wersie Justynko, chodzi o systematyczność i konsekwencję. Może tym razem tyle, nie za dużo? Nie gniewasz się? Pozdrawiam :)
  17. Rymy grzecznie poukładane. Uśmiech zostawiam :)
  18. Waldemarze, okazuje się, że nie wszyscy wyrośli z bajek. Są piękne, bawią, uczą, pobudzają i poszerzają wyobraźnię. W sam raz coś dla poetów, Dziękuję i pozdrawiam :)
  19. cieszę się nawet z tęsknoty, sporo mi przecież zostało mogłabym nie mieć niczego wciąż mogę żalić się żalom i taką mam po nim schedę, nawet podatku nie płacę od wzbogacenia, ot czasem piórem atrament wypłaczę :)
  20. Marcinie, nie szkodzi, że poglądowy, na każdy temat można napisać wiersz, byle z pomysłem, polotem i apetycznie.
  21. Marcinie, dlaczego wciąż siedzisz w Warsztacie? Dawaj ten wiersz na Poezję Współczesną. Nie bój się komentarzy, a nawet gdyby Cię kto zjechał, miej go za przyjaciela, bo miał odwagę powiedzieć Ci prawdę. Jak na mój gust, jest najlepszy z w wszystkich jakie napisałeś do tej pory i basta. Serduszka się u mnie coś się przyblokowały, albo za dużo rozdałam :)
  22. Jeszcze wrócę Marcinie, Często, kiedy pilnujemy rytmu mamy za dużo lub za mało o jedną sylabę. Wtedy ratujemy się krótszym lub dłuższym słowem, zamiennikiem, synonimem, żeby wyrównać i dopasować. Trzeba uważać, żeby nie dodawać tzw. waty, niepotrzebnego wypełniacza. U Ciebie całkiem fajnie wyszło, więcej wiary w siebie i odwagi :)
  23. Spodobał mi się. Ps. Nie wiem dlaczego nie działa u mnie serduszko, pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...