Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Charismafilos

Użytkownicy
  • Postów

    2 165
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez Charismafilos

  1. @violetta czyli blisko już jesteś... ;) Ja wciąż borykam się z : Jeśliby ktoś mówił: «Miłuję Boga», a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi. [1J4,20]
  2. @Magdalena inaczej: za Kazikiem nie idę!
  3. @Magdalena nie idę, ale doceniam dzieło.
  4. @violetta szczere głupstwo może podobać się Bogu ;) Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga. [1Kor1,27-29]
  5. @huzarc szacun, zgodzę się z przedmówczynią i nie będę powtarzał. Chociaż jak dla mnie to jest zupełnie na odwrót, ale któż autorowi zabroni ;)
  6. @Papierowy Lis wg mnie patetyczny nie jest, choć tłoczno tam od emocji... ale to jest właśnie - ludzkie!
  7. @beta_b hahaha aż to ajjaj ;) odpowiedzi są w nas! Nie raz już się zaskoczyłem, co w sobie znalazłem, zarówno in plus jak in minus, ale w tym pomaga szczerość względem siebie, zachęcam do podróż w interiorze ;) @violetta rozumiem, że to daleko idące uproszczenie? Wg mnie konieczna jest jeszcze dyspozycja i... współpraca ;)
  8. @Magdalena to ja tam nie idę.
  9. @beta_b piękne pytania, które rodzą się z pragnienia/potrzeby serca :) trochę zazdroszczę tego stanu. Ponoć szukanie wiary - zaczyna się od... niezadowolenia z siebie... ale pewnie to nie jedyna opcja ;)
  10. @violetta znać swoje miejsce to duża łaska ;)
  11. @hollow man tak szczerze bracie to jak pierwszy raz zobaczyłem ten tytuł to przeczytałem: do ludzi w usa ;)
  12. @Magdalena dzięki! tylko nie wiem, w którą stronę synchro dryfuje?..
  13. @violetta ok, rozumiem. Czyli bardziej w roli konsumenta wiary niż świadka? :) Wybacz nie chcę sprawić przykrości, szukam intencji tylko :)
  14. @violetta ze strachu? czy z braku misyjnego wezwanie?
  15. @beta_b jestem daleki, aby Ci cokolwiek sugerować, mogę jedynie podzielić się swoim... życiem, ale też nie na siłę. Ale popatrz jak mocno bywa w nas zaszyty stereotyp? Modlitwa - to do Boga. Według mnie nigdy nie chodzi o Boga... i zawsze o Boga chodzi. Wielce szanuję Twój stan duszy/serce/umysłu - dla mnie z boku, jest piękny, szczery, prawdziwy. A to podstawy chyba każdej relacji. Myślę, ale to też moje tylko - że jesteś bliżej wiary(Boga) niż Tobie samej się wydaje, a pewnie i bliżej niż mistrzowie modlitwy i duchowi guru! Nieustająco - odwagi! Dobrą drogą podążasz :)
  16. @beta_b piękna, szczera... modlitwa? :)
  17. @hollow man hmm, na łyżeczkę... i po kropelce... łapczywie oblizując to co chłodne i gładkie... ;)
  18. @hollow man piękny apetyt na... życie :) szacun. Ale jak to z jedzeniem - można się i zatruć i porzygać... czasem ;)
  19. @hollow man to co? latarnikiem chcesz być? czy odźwiernym do piekła? ;)
  20. @Papierowy Lis dobre, takie ludzkie :)
  21. @Stukacz śliczna, szczera tęsknota! ah - zazdraszczam... odczuwania, nie tęsknoty :) muza też niezgorsza!
  22. @hollow man bracie! - niosącym światło chciałoby się być...?
  23. @Magdalena nie wiem czy to nie zbyt zuchwałe, ale... chyba pierwszy raz zrozumiałem o czym piszesz.
  24. @Mroki i niemoc :)
  25. @aniat. Fajna konwencja kobiecej niecierpliwości :) Świetne budowanie napięcia i trafne "nietrafione" domniemania :) Przesączony kobiecą... niesfornością! Cudny :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...