Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. :) dzięki
  2. Właśnie, czasem ból prowadzi nas w odpowiednie rejony (ramiona :)) zdrówka
  3. Najważniejszy dobry farsz :) Był taki czas, że troszkę bałam się ludzi sztuki, właśnie ze względu na te wszystkie trudne słowa, którymi tak łatwo żonglują ;) a ja mam z tym problem ;) zdrówka
  4. Szczery potok, wiele ciekawych miejsc, poruszających. Natomiast z puentą się nie zgadzam, masa to masa, można ją ulepić, może się rozlać niekontrolowanie i wcale nie musi mieć racji (a nawet często nie ma).
  5. Niesamowity tekst. Bardzo odważny choć z trwogą w tle. Pozdrowienia
  6. No tak...czy wiersz, czy on, czasem trzeba dokonać wyboru, a czasem wybór dokonuje się sam, my tylko jesteśmy "niesieni"... Pozdrowienia
  7. to nie sztuczka, ale sztuka :)
  8. dzięki 8fun
  9. oooj.. uciekł mi komentarz Deo :) co do stwarzanego niebezpieczeństwa przez drzewa to już odpisałam Ani, uważam, że to niebezpieczeństwo nie jest ze strony drzew intencjonalne. Tak wierzby są magiczne, ale jak się tak przyjrzeć gatunkowi każdemu drzewa... to naprawdę wielka ich moc i chwała :) i taka różnorodność.... rozmaite właściwości lecznicze, a cechy drewna mogą budzić zdumienie np. twardość, giętkość, wytrzymałość...ja np. nie mogłam wyjść ze zdumienia, kiedy pierwszy raz miałam w ręku balsę, że drewno może być tak lekkie... zdrówka
  10. Dzięki Deo :)
  11. Tak, nadmiar zarzynania drzew jest głupi i bezsensowny. Oczywiście, czasem jest to potrzebne, tylko co jest rzeczywistą potrzebą a co tylko zachcianką.... Co do przewracania się starych bądź chorych drzew to przecież i do starych, chorych ludzi nie mamy pretensji, że się wywracają? . Ściąganie piorunów to chyba branie zła na siebie? My tylko powinniśmy wiedzieć, kiedy pod drzewem stanąć/usiąść. Dzięki za kmnt i również pozdrawiam
  12. kochane drzewa nie odpychają nikogo nawet drwali
  13. Ostro pojechane, ciężko wybaczyć katom. Co do ciszy, fakt, zaczyna być luksusem. Straszne, jak jeszcze niebo zapełnią nam reklamami ;)
  14. dobrze, dobrze :) dzięki za serce
  15. iwonaroma

    Mój tomik :)

    Przyłączam się do gratulacji :) Jak nie będzie za drogi to kupię ;) Żart, kupię na pewno. Pozdrowienia
  16. Takie związku są niestety, mniejsza - jeśli można się przed tym bronić, ale w relacjach rodzic -dziecko bądź nauczyciel - uczeń...to już trudniej nie zawracać sobie tym... d..? O głowę Ci chodziło? :) Zdrówka
  17. Dzięki Jackowi za głos
  18. To życzę powodzenia :) i zdrówka też
  19. A jak jeszcze niezdolna to i w nauce porażki...
  20. Nie, no ok, jak lubisz to używasz. Ale słowo "jeno" trudno w obecnych czasach uznawać za proste, młodsi może nawet go już nie znają...A piszesz, ze Cię naszło by opisać to za pomocą prostych słów.
  21. Czy będzie wniebowzięta, czy przywali - to przecież nie wiadomo ;) jeśli taka zmienna...:) Zgrabnie to opisane
  22. Dylematy, dylematy.... "jeno" bym zamieniła na "tylko". Cały tekst nie jest przecież aż tak archaiczny.
  23. ;) typowy kat i ofiara (nie zawsze kat jest rodzaju męskiego a ofiara - żeńskiego ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...