Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. :) właśnie tak, nie ochłapy lecz ochlapy :) zdrówka też
  2. piękny obrazek ale nie tylko obrazek :) to jest cudne i mądre: "Płynie woda czysta i rwąca. Choć bezbarwna, zostawia znaki. Beznamiętna i wzruszająca. Siła skryta dla niepoznaki."
  3. Jeszcze dodam - jak tu jestem - odnośnie tego problematycznego "uderzyłeś się w lustro". Myślałam nad uwagami Janka i 8fun - oczywiście słusznymi, ale...zderzyć się z czymś/kimś ma jakiś wydźwięk raczej obiektywny - zderzył się - może nie ze swojej winy. Natomiast uderzyć się - jest już trochę bardziej subiektywne, uderzył się bo np. był nieuważny, rozkojarzony etc. A to, że nie można uderzyć się w coś zewnętrznego tutaj traci swoje racje, jeśli lustro rozumiemy nie tylko jako przedmiot zewnętrzny, ale część poszkodowanego :)
  4. Ojej, dzięki za piękną (i prawdziwą!) interpretację. Zdrówka też
  5. ha, ha :)
  6. uśmiecham się ładnie :)
  7. taki los... jelenia ... co chce łanię zmieniać :)
  8. Lirykowi dzięki
  9. dokładnie, woda życia to to nie jest :) zdrówka
  10. :) metody zachęcania różnorakie ;) tu bardziej chodziło mi o witryny internetowe, ale kuszenie ma przecież wiele odmian również zdrówka
  11. Nie napisałam że Hawking był alkoholikiem tylko że umarł w nieświadomości (chyba). Sprawności intelektualne to nie to samo co świadomość. A on był geniuszem intelektu, a nie świadomości - tak to widzę. Odzdrawiam (podaj jeden przykład tego, w czym Hawking pomógł człowiekowi)
  12. zawęziłam do świata komputerów :) i tak wystarczająco ….:(
  13. serce za rozterki jednak bez przewodnictwa nasze życie to prosty chaos, a później to już pogłębiający się i już nie taki prosty.... myśl Hawkinga przednia, wyłapywał czyjeś niezgodności po mistrzowsku :) ale sam umarł tak samo jak prosty alkoholik - w nieświadomości (chyba ;))
  14. ;) dzięki za serce
  15. i Marlett :)
  16. leje się z witryn ale nie ugasisz nią pragnienia
  17. dzięki Marcinowi za serce
  18. Zgoda, że mini może mieć wiele znaczeń - a więc, żeby ich nie zawężać - nie będę zjaśniać - bo to byłaby już prawda oczywista :) Twoje odczytanie też słuszne a wniosek - prawdziwy - smutny... Z moich wniosków - też smutnych - to, to, że często prawdy już nie szukamy - jako czegoś drogocennego, skarbu wręcz, a zadowalamy się półprawdami (jak półproduktami w kuchni :)), a nierzadko otacza nas wszędobylski fałsz i traktujemy to jako coś normalnego! (np. w necie). Serdecznie pozdrawiam
  19. młodość nie wątpi, a nawet jeśli, to na krótko i zaraz zawiera w sobie wszystkie rzeczy... wyrzuciłabym wers - świadomości istnienia - bo brzmi wg mnie zbyt poważnie do całości, a i tak bez niego wiersz przemawia. zakończenie cudne pozdrowienia
  20. tylko ja tanieję, prawda
  21. no przepiękna … :) a skąd to takie cudności?
  22. nie zmieniaj! :) tak jest ślicznie :) również miłego
  23. fajne :) nie odczytałam jak Janek, że się kogoś pozbawia marzeń - ale właśnie staje się czyimś marzeniem :) może droga do tego "nieco" oryginalna :) ale w dążeniu do spełnienia człowiek ima się różnych sposobów... pozdrowienia
  24. ooo, to my w jednej przestrzeni czasowej ;) bo już się szykowałam do napisania kmntu a tu podziękowania :) wiersz bardzo kobiecy, ze szczyptą humoru :) i nie pozbawiony głębi (mimo, że słodka blondynka na awatarze :))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...