Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. @Gaźnik dzięki :)
  2. :) @aplwck dzięki
  3. Nie wiem Janku o jakim obracaniu Ty mówisz, bo ten cudzysłów mnie lekko niepokoi... ;)
  4. No :) to prawda :) Dzięki
  5. w łupinę wierzę ubieram ją, maluję głaszczę i podziwiam pęka ziarno ze śmiechu
  6. iwonaroma

    o Włochu abstynencie

    Fajne :)
  7. Oh fun, jaki fun ;)
  8. A ja myślę tu też o bardzo młodych odbiorcach, młodszych niż autorka. To nie jest portal zamknięty, na pewno zaglądają tu uczniowie interesujący się literaturą. I co znajdują? Nigdzie wytchnienia? :) Nawet na portalu poetyckim? Autorka chcę być wolną i pisać co chce. Ale wolność powinna wg mnie zawsze iść w parze z odpowiedzialnością, a tego tu nie widzę.
  9. Obserwuję jak mój syn obraca ziemię click i już.
  10. Och Lachu :) napisałabym, w związku z tym co napisałeś "Ty fiucie", ale nie napiszę, bo mnie to przyjemności nie sprawia :)
  11. Użycie słowa lód i fiut jest deprecjonujące dla mężczyzn, a bez nich nie ma udanego,spełnionego życia dla kobiet w młodym wieku. Jeśli bohaterka Twojego wiersza krzyczy uch uch ach ach tzn. że nie odczuwa tylko cierpienia i nie jest tu osobą w 100% tylko cierpiacą. Wiem, że życie jest złożone a bywa nawet mocno zagmatwane tylko w opisie tego całego bałaganu powinien być wg mnie jakiś cel, oczywiście cel pozytywny. Stwierdzenie, że życie jest do dupy (nomen omen jak w powyższym wierszu :)) naprawdę niczego nie zmienia. Zastanawiam się, jakie masz motywy, publikując takie wiersze. Wyrzucić coś z siebie nie bacząc na odczucia innych? Chłodny opis złej rzeczywistości ? (ale po co ten opis? wszyscy jesteśmy tu dorośli i wiemy, że życie bywa okrutne). Poszukiwanie (u)ważności? A może po prostu jesteś jeszcze bardzo młoda i tkwisz w ignorancji.
  12. To prawda z tą własnością intelektualną, własność to własność, nie można tu ingerować. (Jedynie delikatnie coś suponować :)) Z tym zasięgiem internetowym większym- zgoda. Jednak mnie z ekranu czyta się mniej komfortowo ("blask" ekranu działa porażajaco ;)), takie czytanie trochę robocze. Szczególną różnicę odczuwam gdy czytam ten sam wiersz z Internetu i z tomiku, jeśli został wydany. A gdy jeszcze został wydany szczególnie dobrze, z dobrą edycją, czcionką, papierem i szatą graficzną to już w ogóle. No al cóż, nie zawsze się spełnia. Pozdrawiam również.
  13. Też uważam jak Marek, Talent prze duże T :) @Marek.zak1 gdzieś tam pisałeś, że pomoglbyś w wydaniu kalendarza z wierszami "miesięcznymi" Czarka, a co z wydaniem tomiku z wszystkimi wierszami rzeczonego poety? To skandal, że jeszcze go nie ma! :)
  14. No proszę :) afirmacja mandarynek :) fajny wiersz.
  15. A mnie podoba się Twój wiersz :) czytelny, lekki - mimo nie zawsze lekkiej tematyki. pozdrowienia
  16. czy cieszy cię ciacho? sczepione sześciopakiem? nie lubisz luby kiedy się ciebie ciastoliniuje i wciska w puszkę więc proszę kochanie nie wchodź w ten kanał
  17. Dzięki Czarek
  18. Gorzko. Dałabym smażą w słońcach - jedno się wcześniej wystarczy :) No i w ostatnim wersie tylko może zbędne?
  19. Aaaa :)))) to dobre :) W związku z tym to bardzo egoistyczny wierszyk, bo mojej rozkoszy nie wzbudził i nie wiem, czy u kogokolwiek, no chyba, że tu się zaplątał jeszcze jakiś masochista ;)
  20. No to jak chcesz coś zmieniać to może powtórka w w na przełomie I i II strofy nietegens za bardzo.
  21. :) superancko ale dlaczego w warsztacie?
  22. Trochę leci patosem ( łącznie z tytułem :))
  23. I dokąd ten tunel prowadzi
  24. Ładnie dobrane słownictwo. Zamieniłabym na: "przysypuje trumnę ..." żeby uniknąć ąc ąc pozdrowienia
×
×
  • Dodaj nową pozycję...