Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

violetta

Użytkownicy
  • Postów

    18 836
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    57

Treść opublikowana przez violetta

  1. @Tomasz Kucina GLUPEK!
  2. chciałabym taki chrzest, ale na razie jest koronawirus, to nie wyjadę na ciepłe morze. mam to w sercu. mam tyle obecności Boga, że już o tym nawet mówię.
  3. ja nie interpretuję, czytam jedynie tylko, mogę widzieć to co widział Jezus i wiem, że jest we mnie i jestem Twoim wybawieniem i Tobie się też okaże. spożywanie opłatka, to nie jest ciało Jezusa, tylko ciałem jest słowo, czyli czytanie i słuchanie czy dzieleniem się chlebem z innymi, żeby nie byli głodni czy okazywanie radości posiłkiem. nie wierzę w "magię samego opłatka", może warto zacząć mówić o tym otwarcie.
  4. z listu do rzymian 8:23 się dowiesz i na naszym ciele się również manifestuje, to co się stało z Abrahamem i Sarą. to jest jeszcze przed Tobą, skoro nie wiesz. nie ma czegoś takiego jak schemat jakiś tam zasad moralnych i etycznych. Bóg czy Duch Święty tak naprawdę są po to, żeby z nas wyciągnąć co najlepsze, żebyśmy znali prawdziwą wartość, kim jesteśmy. z przyjemnością Ci wszystko wytłumaczę, jak chcesz :)
  5. fajna piosenka, idealna do Twojego wiersza, jeździć z misiem i go nie zgubić :)
  6. chciałam Cię uświadomić, co tak bardzo mnie dotknęło, co mówiłeś o bogu jako Absolucie, przypomniało mi się, co mnie raziło. taki sam Absolut mamy my też, mamy takiego samego ducha ożywczego jak Jezus. To my jesteśmy Absolutem. W radości to jest widzi.
  7. bo na tym zarabiają tylko gwiazdy, a powinno się to odbywać w czterech ścianach, ewentualnie, że ktoś z kościoła czy ze znajomych, rodziny się rozprawia. bardzo lubię firmy z de Funes, nie mówi całemu światu, a sam załatwia sprawy rodzinne. :)
  8. z reguły to Katolicy, dlaczego księża i rodzice innych dzieci nie reagują, nie odwiedzają ich domy. przecież to jest problem ogólnospołeczny. aczkolwiek w innych religiach się wtrącają. znam kościoły bez religii, ja ich obserwuję i bardzo pomagają, wiedzą wszystko o każdym kto do nich przychodzi. taka akcja nie ma sensu.
  9. Oj nie pomyli :) a wszystkiego w liceum nie miałam :) kiedyś napiszesz o tym wiersz :)
  10. całki dla mnie były najtrudniejsze, macierze takie sobie. najbardziej lubiłam pochodne i algebrę liniową. :) przyznaj się, że coś kombinujesz z matematyką?
  11. nie wiem jak jesteś dobry z matematyki, ale ja jestem dobra, na studiach miałam piątki, gdzie tysiące osób odpadało po pierwszym semestrze.
  12. cieszę się, że Ci się podoba, mi również bardzo, maturę też pisałam z tego okresu, najbardziej lubiłam.
  13. frędzle to lata międzywojenne, lubię takie klimaty. fajny.
  14. ta podomka z frędzlem to można się uśmiać :) takie miodowe lata:)
  15. słucham takie utwory namiętnie niemal codziennie, ten znam na pamięć tak jak dziadka do orzechów.
  16. @Tomasz Kucina lubię rozmowy o wymarłych cywilizacjach, o Sumerach, Nan Madol. Co ciekawe to Bóg znał doskonale te cywilizacje.
  17. ja sobie tylko żyję, coś tam się nauczę i jest dobrze. dzisiaj sobie wyobraziłam swoje mieszkanie, już takie zrobione jak ja chcę. jeszcze nie mam pięniędzy, ale będę sobie to realizować. to jest takie moje marzenie. i tak kościoły pozamykają, ludzie się przebudzają, tworzą swoje kościoły. z resztą wystarczy, że ze sobą mówimy o Bogu, stanowimy swój kościół. może to przyniesie owoce. oglądam tylko stare komedie.
  18. dlaczego, to jest fascynujące, nawet jeżeli uderzą asteroidy, to część kawałków z ziemi może polecieć na inną planetę i tam zapoczątkować życie, jak w tej chmurze wenus bez nas.
  19. mówię o tej asteroidzie https://en.wikipedia.org/wiki/2020_SO, myślałam, że słyszałeś ostatnio. ta groźna jest ta https://pl.wikipedia.org/wiki/(99942)_Apophis :) Z resztą jest tyle nieodkrytych asteroid, jest ich miliardy jak gwiazd, krążących wokół ziemi :) generalnie jakikolwiek pocisk może zmienić tor asteroidy.
  20. wydoroślałaś, pilnuj swojego serca.
  21. nowa miłość
  22. chyba z Piotrusiem :)
  23. Przeprosiny są w starym człowieku, w nowym tego się nie robi, ktoś inny to robi za niego.
  24. oj zawsze chcesz mieć rację, ale trzeba się liczyć z innymi. nie robię Ci żadnej analizy, ja wyczytuję to z tekstu.
  25. że kiedyś słuchano Twojego zdania, a teraz niekoniecznie. każdy chce być ważny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...