Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Alicja_Wysocka

Użytkownicy
  • Postów

    12 074
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    108

Treść opublikowana przez Alicja_Wysocka

  1. @Marek.zak1 Dziękuję Marku, śniadanie jadam za późno, więc zjadłam "i" Dzięki za wnikliwość. Wolność przypomina mi chodzenie po linie. Niby jest fajna - niby... @huzarc, dzięki
  2. @Wochen Twój wiersz pięknie pokazuje paradoks życia - z jednej strony ciężar codzienności, z drugiej - możliwość zatrzymania się przy drobnych cudach. „Wieczne pióro” i kwiat słów przypominają, że nawet w matni można znaleźć przestrzeń na piękno i rozmowę z drugim człowiekiem. To krótka chwila, a jednak tak pełna światła. Życie przygniata, lecz słowa - jak kwiaty - wciąż mogą rozkwitać.
  3. robię sobie naleweczki: dzika róża, orzech włoski. nigdy nie chodziłam po linie - gdzie mi tam do równowagi? a ty myślisz: „zamknęła się w słoiku”. na ile? mówisz, że wolność jest trudna, przekonujesz, a ja się tylko boję. nie wierzymy sobie. więc piwnica. tak, piwnica. zostanę tam na długie cisze i zimy - jak zawsze. ale czasem, nawet tam, nalewka pachnie różą i przez małe okienko przecieka światło.
  4. @Florian Konrad Twój wiersz porusza trudne pytanie - o opuszczone miejsca, ale i o ludzi, którzy sami czują się jak pustostany. Miejsca mogą zostać ograbione i zapomniane, ale dopóki człowiek żyje, póty może coś zrobić - choćby najmniejszy gest, najmniejszy ślad. Nikt za nas tego nie zrobi. Przypomniała mi się moja stara fraszka: Dokonałam małego odkrycia, że chwila jest dłuższa od życia. By doczekać tego dziwu, musi wejść do obiektywu. Ludzi już nie ma, a zdjęcia zostają.
  5. @UtratabezStraty, @Rafael Marius, dziękuję
  6. @Berenika97Rozwinęłaś motyw wolności - widać w tym wierszu powiew zarówno polityczny, jak i osobisty, a przy tym refleksję nad współczesnym światem cyfrowym. Wolność jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Każdy może nią dysponować według własnej woli, choć z tą wolnością zawsze idą konsekwencje.
  7. @Leszczym Michał, chyba lubię to Twoje ecie -pecie- przecie. Niby wiem co chciałeś, niby nie całkiem - a uśmiech mam od ucha do ucha :)
  8. @Waldemar_Talar_Talar, dziękuję
  9. @piąteprzezdziesiąte, dziękuję
  10. @janofor Aż usłyszałam cykanie :)
  11. Smutno się robi, z tego powodu, że ludzie mało czytają i niewiele piszą. Nie myślałam o tych z naszego portalu, raczej o takich, dla których lekturą są tylko sms-y.
  12. Też się zgodzę, co racja, to racja :)
  13. @viola arvensis Jednak wierszem czasami wypada nazmyślać lub ładnie nakłamać bo w wierszu nic nie jest prawdziwe a słowa do rymu nie dramat :)
  14. @Nata_Kruk Natka, w co Ty się bawisz? Wszystko jedno, rozsypałaś a następnie złożyłaś fajne zmyślątko :)
  15. @viola arvensis,@Berenika97, dzięki dziewczyny - na Was to jednak można liczyć. Matma, to nie mój kierunek - a i tak w kółko liczę, najczęściej sylaby :) Reszta = jak równania z niewiadomą i niecierpki z cierpliwości jak kuglarskie lisie sztuczki błędnych cyrków amatorskich @Sylwester_Lasota Ojej, deseczka jak malowana, dziękuję, no życie mi uratowałeś :) Nie zapomnę!
  16. @piąteprzezdziesiąte Jakimś smętkiem powiało. Dzisiaj czyta się i ewentualnie odpisuje na sms-y. No bo tak trudno skleja się słowo ze słowem, a zdanie ze zdaniem...
  17. Wiesz co jest największym problemem dzisiejszych facetów? Chcą żony, która będzie siedziała w domu gotowała i sprzątała - ale sami tego domu nie mają. Boją się, że trafią na taką kobietę, która leci tylko na kasę, ale sami tej kasy w ogóle nie mają. I chcą kobiety prawdziwie kobiecej, a sami zachowują się jak chłopcy, którymi trzeba się opiekować. ----------------------
  18. @FaLcorN Ojtam, ojtam, to tylko puenta :) To przez poetycki przymus wszystko być musi do rymu @Marek.zak1, @lena2_, @Marek.zak1, dziękuję :)
  19. @UtratabezStratyMuza to chyba za wielkie słowo. Wolę zostać po prostu ciekawą czytelniczką, która czasem podpowie coś z boku. Jeśli to cię inspiruje, to bardzo się cieszę! Pozdrawiam :)
  20. @lena2_ Ja także. Ładnie :)
  21. @Berenika97 Ale "Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli"
  22. @Florian Konrad Nie, no szkoda. Taki łeb roztrzaskać o słup? A kto będzie później jej wiersze pisał?. Niechaj się szanowny Peel zastanowi jednak.
  23. @Dekaos DondiOżesz, Ty Paskudo jeden! Tak przed obiadem - Trupciojadek?
  24. @Annna2 Dzięki Aniu. W moim przypadku, bardziej oczami - przez czytanie.
  25. @UtratabezStraty Bardzo mi przykro, że tak Ci namieszałam. Przecież nie musisz brać mojego zdania w ogóle pod uwagę. Zrobisz i tak, co zechcesz. A ja sobie tylko mogę powiedzieć: No i masz babo placek. Trzymaj się tam jakoś i czegoś :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...