Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Stukacz

Użytkownicy
  • Postów

    289
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Stukacz

  1. @Berenika97smutnie i pięknie
  2. A'la szanty: Za cierpliwość, za możliwości Za pamięć, którą mam Za wszystkie potworności Całusa ukochanej dam Za żal, za radość, za dumę Za duszę w której mrok Za to, że w sercu szumię Poślę Ci upragniony wzrok Za Ciebie, bo jesteś tęsknotą Za serce Twoje, za ból Za to, że czasem z ochotą Wyspowiadam się z swych ról Za pragnienia bez przyczyny Za każde dobro, każde zło Za oczy tej dziewczyny Przytulę się ze mgłą Za kwiaty, za gwiazdy srebrne Za potoki, za nurty rzek Za czyny nieświadome, haniebne Przeżyję więcej niż wiek Za odpoczynek, który przychodzi Za koszmary, za sny Za to, że coś odchodzi Powiem mądrze – tak jak Ty Za wszystko, za dobre życie Za cierpliwość w dzień Za to, że pracuję należycie Uściskam swój cień Za to, że jestem wdzięczny Za to, że z nieba grom Błyszczy i dźwięczy Pozwolę popłynąć łzom
  3. Link do piosenki: https://suno.com/song/efec6a65-5757-4b55-9a51-4f3675f89a9c Kołysanka przy której nie zaśniesz Nie mów, że wszystko, że zawsze Nie mów, nie mów Nie mów, że wszędzie, że stracone Bo są to kwestie złożone Nie mów, nie mów Nie pragnij, nie tęsknij Uspokój się i zaśnij Tej nocy nie odbierze nikt Snu, który tkliwie w serce puka Zobacz jak natrętny obraz znikł Jak Twoich myśli szuka Noc odsłania wdzięki swoje To my, to nas dwoje Przy księżyca blasku srebrnym Odchodzimy w sen podniebny Tam spójrz: gwiazdy złocą się i mienią Świat otworzą, świat odmienią Z ich uśmiechem, z ich promieniem Noc w dzień, a dzień w noc zmienię Niech w snach jak w bajce albo baśni Dzień słoneczny radość tworzy Zaśnij miła, proszę zaśnij To świat snu tej nocy ożył Bierz kochanie to złudzenie, bierz ten sen Niech przeplata się dzień z nocą, z nocą dzień Uleć jak na skrzydłach – zapomnij żal I płyń w powietrznych wstęgach fal Płyń przez marzenia, płyń przez sen Niech tej nocy w Twoje serce wejdzie dzień A gdy rano wstaniesz rozmarzona Snem co piękniejszy był niż baśń Pomyśl, że dusza Twoja jest stworzona By marzenia najjaśniejsze kraść
  4. @Alicja_Wysockaz tym AI to nie tak łatwo, żeby dobrze brzmiało niekiedy godziny nad tym spędzam :/
  5. @Poet Kadziękuję. sam ciekaw siebie jestem - w jakim kierunku to zmierza. pozdrawiam serdecznie :) @Berenika97Dziękuję Ci. Cieszę się po raz kolejny, że trafiłem w Twój gust. @Alicja_Wysocka @Poet Ka @Leszek Piotr Laskowski @Adam Zębala @Benjamin Artur @wiedźma Dziękuję Wam!
  6. @Alicja_Wysockaano, nie przyłożyłem się tym razem :) mam lepszą wersję https://suno.com/song/bb764fde-9a36-4736-84d8-0a5700e3e6a8 ;) @Nata_Krukdziękuję za komentarz. tak zawsze jak z obrazka te kobiety - to prawda :/ @Berenika97Dziękuję bardzo. Cieszę się, że się podoba :) @Leszek Piotr Laskowski @Poet Ka Dziękuję Wam! @Nata_Krukmężczyźni zresztą też :/
  7. Link do piosenki: Jesteś diamentem w samotnej duszy Jesteś prawem w mrocznym istnieniu Jesteś tym, który smutek zagłuszy W ponurym i ciągłym cierpieniu W przestrzeniach nieskończoności Okalasz byt jak mgła poranna Jesteś wytrwały w swojej spójności Jak najjaśniejsza gwiazda zaranna Jesteś, więc bądź dla mnie dumaniem Nad śpiewem w sercu szeleszczącym Bądź wiosennej natury zasłuchaniem I wiatrem wiecznie szemrzącym Liściem, który w nieznane odmęty odleci Tajną potęgą przez życie stworzoną Bądź radosny i naiwny jak dzieci Jak wiersz spójny z melodią złożoną Bez wątpienia wierz w miłość i cuda A może pokonam w polocie fantazji Niepewności zasłony, a natrętna nuda Przemieni się w jasny splot wyobraźni Więc kłaniam się Tobie z zawstydzeniem Bo jesteś bezmiarem i kształtem stworzony Pochylam się przed Twoim natchnieniem Ty miłością najpiękniejszą ozdobiony
  8. @hania kluseczka ano dodaje. dziękuję za komentarz 😉
  9. @Poet Ka chyba masz rację 😉
  10. @Poet Ka chyba masz rację 😉
  11. @Poet Ka też tak myślę, szukam cały czas stylu
  12. @Alicja_Wysockapowtórzę się po raz 100: UROCZO :)
  13. Link do piosenki: Skaczę na stół, wypływam z siebie Coś mnie porwało – może natchnienie? I w sercu jak w myślach grzebię To dziw jakiś, talentu skręcenie Nieznajoma, nieznajoma Jakby nic: wszyscy siedzą, patrzą A ja odpływam w świat zmysłów, urojeń Oni ze stołu na podłogę karzą I znów unikam słów i spojrzeń Nieznajoma, nieznajoma Płomień bucha we mnie, czerwienieje Jak wiśnia skóra, piecze po twarzy Przecież nie zwariowałem, nie szaleje To duszę ogień natchnienia parzy Nieznajoma to była, nieznajoma Między nami dwoma I pełno było spojrzeń, trwogi I tańczyły moje nogi A wokoło śmiech, szyderstwo Nierozumne społeczeństwo Wypłynęła niczyja, wręcz wyzwolona Odbiła się od fal dźwięków, słuchała Jakimś lękiem, strachem zatrwożona Wzrokiem ponurym mnie odszukała Nieznajoma, nieznajoma Westchnąłem zdeptany spojrzeniem Coś było albo coś się zdawało Gdzieś uniosła mnie fala natchnieniem Czy długo pędziło to i trwało? Nieznajoma, nieznajoma A oni stukali dłońmi w blat drewniany Nie wiedziałem, nie widziałem I poczułem się w niej zakochany Spieniony szaleństwem – coś powiedziałem Nieznajoma to była, nieznajoma Między nami dwoma I pełno było spojrzeń, trwogi I tańczyły moje nogi A wokoło śmiech, szyderstwo Nierozumne społeczeństwo Później czekałem nie wiem na co, po co Może jednak to grzmot szaleństwa Wszedł w serce tą ciemną nocą Domagając się posłuszeństwa? Nieznajoma, nieznajoma Wiem: nie przepłynę tej rzeki, jeziora Nie dopłynę, zginę marnie – utonę To jakiś mrok i śmiechu dawka spora W której jak w natchnieniu tonę Nieznajoma, nieznajoma Co znaczy nie wiedzieć gdzie granica? Gdzie geniuszu i szaleństwa przestrzeń? Teraz ja, on, ona – minuty odlicza A na plecach grad zazdrosnych spojrzeń Nieznajoma to była, nieznajoma Między nami dwoma I pełno było spojrzeń, trwogi I tańczyły moje nogi A wokoło śmiech, szyderstwo Nierozumne społeczeństwo
  14. @Łukasz Wiesław Jasińskitak miało wyjść. dziękuję za komentarz. pozdrawiam serdecznie. @Poet Kanie wiem czy to dobrze czy źle. piszę co mi w danej chwili w sercu gra. pozdrawiam i dziękuję za komentarz. @.KOBIETA.oj, tam. mało wiesz ;) @Alicja_Wysocka @Leszek Piotr Laskowski @wiedźma Dziękuję Wam!
  15. @Berenika97Dziękuję. Miło, że się podoba. @violettaDziękuję bardzo. Czasami wychodzi :) @Andrzej P. Zajączkowski @Leszek Piotr Laskowski @wiedźma @.KOBIETA. @Poet Ka @LessLove Dziękuję Wam!
  16. Link do piosenki: Pytasz mnie mój drogi aniele Czy dla Ciebie znaczę wiele Powiem więc: jestem smutna To ta miłość: piękna i okrutna Jesteś moim skarbem – mówię wprost Choć dzieli mnie od niego długi most Na tym moście smoki, hydry, sępy Więc skarb ten dla mnie – niedostępny Wiem, mimo to – rzucę się w te potwory Choć to szaleństwo, wysiłek spory I zginę w ich głodnych brzuchach, przełykach To śmierć z miłości – ach! Wołają mnie pragnienia, a ja w nie wierzę I duszę swoją – jak muskuły prężę I czekam nie wiem na co i po co Gdy myśli Twoje pokryte nocą To te potwory – myśli, urojenia One dzielą mnie od marzeń spełnienia A jednak rzucam się w ich głodne paszcze I na ramieniu poranioną duszę taszczę A serce twoje choć stałe to znika Chłód jego moje do głębi przenika Choć dawno, te moje – pokryte lodem To Twoje bardziej – zionie chłodem Choć na moście smoki, hydry, sępy To Twój umysł bardziej niedostępny I myślę jeszcze jak skruszyć z serca lód Bo w nim też tysiąc urojeń i złud Więc chwytam w dłonie uczucia gorące I mam nadzieję, że z ich pomocą odtrącę Sople i lody z serca Twojego Nie krzywdząc Cię, nie robiąc nic złego Bo jednak topnieje to serce Twoje Gdy ja wysyłam swych uczuć konwoje A to skarb nad skarby jest przecież Choć smutna – to kocham. Czy wiesz?
  17. @Berenika97gdyby nie muzyka co by ze mną było :( Pozdrawiam i dziękuję :) @Poet Ka @Posem @.KOBIETA. @Alicja_Wysocka @Leszek Piotr Laskowski Dziękuję Wam!
  18. @Berenika97wyszło znów, cieszę się, że się podoba. miłego wieczoru i spokojnego jutra :) @.KOBIETA.cieszę się z podobania, pozdrawiam serdecznie :) @Leszczym @Waldemar_Talar_Talar @Poezja to życie @viola arvensis @Leszek Piotr Laskowski @Alicja_Wysocka @Jacek_Suchowicz @Poet Ka Dziękuję Wam!
  19. Link do piosenki: Czy czujesz jak żyje pragnienie? Jak igra tkliwie z marzeniami? Czujesz jak dotyka? Czy nie? Może jednak – czasami? Czy widzisz tych uczuć mgławicę Co w dali promieni się, błyszczy? Po cichu gwiazdy w niej liczę Może niejeden liczy? Czy nic nie czujesz, nie widzisz? I żyjesz gdzieś pomiędzy Albo gorzej: drwisz i szydzisz Pomimo niewiedzy? A może słyszysz wiatry szemrzące Ciche, samotne, uśpione Albo uczucia i myśli kojące Lecz czym są one? Jakimś marzeniem w marzeniu? Pogardą i cierpieniem? Uczuciem w wartkim strumieniu? Czy rozpaczy cieniem? Snem jakimś, albo koszmarem? Co w duszę w nocy wchodzi I serce czułe omamia czarem I ból przeokropny rodzi Czujesz cokolwiek? Widzisz, słyszysz? Czy błąkasz się gdzieś zagubiona I nieświadoma siebie dyszysz Sama sobą niespełniona
  20. Link do piosenki: Patrzę – widzę, słucham – słyszę Staram się dostrzec – bezsilnie Więc wiersz o miłości piszę Z ukłonami, przymilnie Pójdziesz tak jak ja – swoją drogą Później też usłyszysz, zobaczysz Jak te sny za nami się wloką I ile dla mnie teraz znaczysz Piję teraz – nie rum, nie wódkę, nie wino Nie wymyślnego drinka z porzeczkami Lecz Ciebie i samotność – jak być powinno I to czego nie było i jest pomiędzy nami Przydałoby się więcej tej samotności Więcej Ciebie, mnie, nas i sytuacji Gdy było między nami trochę miłości Może podczas tamtych wakacji? Było kilka tych chwil – wtedy wierzyłem Miałem pewność, może jednak nadzieję I wiedziałem, może nawet żyłem A teraz co się między nami dzieje? Mroki samotności bez Ciebie, bez nadziei Bo nic już nas nie łączy – prócz wspomnień A wszystko przeciwko, wszystko dzieli I tak mnie kochaj, tak mnie miej Piję teraz – nie rum, nie wódkę, nie wino Nie wymyślnego drinka z porzeczkami Lecz Ciebie i samotność – jak być powinno I to czego nie było i jest pomiędzy nami
  21. @violetta a w siebie wierzysz? ja tyle razy się na ludziach przejechałem a mimo to dalej im ufam 😕
  22. ja wierzę w ludzi :)
  23. @.KOBIETA.wróżyć to nie potrafię, ale wyczarować coś tam umiem 😉dzisiaj wiersz wyczarowałem, jutro wrzucę 😉
  24. @.KOBIETA.może... :) @.KOBIETA.a czarodziej to iluzjonista? bo ja tym pierwszym raczej jestem 😂 @.KOBIETA. Ta czarodziejka to ja czarodziej, nie wrzucałem tego ale strasznie lubię, mam jeszcze drugi w klimatach słowiańskich Uwielbiam je kołyszą.... :)
  25. @.KOBIETA.te iluzje tworzyć mi pozwalają :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...