Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

walvit

Użytkownicy
  • Postów

    366
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez walvit

  1. Super wiersz. Wszyscy powinni brać przykład, jak należy pisać = o niebo całe lepszy od wielu innych - piszę to, aby wiedzieli i tu nie odwalali lipy co niektórzy, choć nie wszyscy. TAK WŁAŚNIE POWINIEN WYGLĄDAC WIERSZ: pełne zdania z przecinkami, zakończone kropkami i dobre trafione rymy. Fajnie się czyta, przyjemnie, wszystko jasno zrozumiałe... A co mamy gdzie indziej? - Nie muszę pisać. Widzę bardzo duże zadatki na super poetkę, jak w młodym wieku już tak fajnie pisze. Wiersz można tez było z 16-sylabowca rozpisać na 2 x dłuższy 8-sylabowiec. Pozdrawiam. W.
  2. @ais Krótki, ale fajny wierszyk, pozdrawiam, W.
  3. Dobry wiersz z retorycznymi pytaniami, coś w stylu Brzechwy: Kto pyta nie błądzi. Jest w nich sens i głębia przemyśleń. Pozdrawiam, W.
  4. Ja tylko znam jego początek: ABRA CADABRA..., a potem trzeba powiedzieć o co chodzi... - pozdrawiam, W.
  5. Ciekawy wiersz, lecz - jak dla mnie - na poemat nieco za krótki... poza tym patrzy się w ziemię, a tu chmury lecą... - chyba, że pod nosem jakie lustro lub kałuża?
  6. Fajne, ale niestety mnie już nie dotyczy, bo mam swoje lata... pozdrawiam świątecznie, W.
  7. walvit

    Boże Narodzenie

    Bardzo ładne... - życzę zdrowych i wesołych..., pozdrawiam, W.
  8. walvit

    po Mikołaju

    Nietypowe, ale dobre, jest sens i dobrze się czyta, pozdrawiam, W.
  9. @Andrzej_Wojnowski Dobry podtekst z tym wróblem i o tej tv. tylko szkoda, że nieco krótki ten wiersz, ale ok. pozdrawiam, W.
  10. walvit

    Rok

    E, chyba nie? - dlaczego takie pesymistyczne plany? Życzę 100 lat i żadnego tam covida czy innych przypadków... Pozdrawiam, W.
  11. Świetne, choć wątpię aby w czymkolwiek jakikolwiek bóg ręce maczał... Ale czasem dla rymu i może Q powszechnemu zadowoleniu, sam się nim posługuję... Pozdro...W.
  12. Bardzo dobra bajka, z której można coś "wynieść" dobrego, a przynajmniej takie nauki dostał ten zając. Polecam innym autorom pisanie tego typu wierszy, a nie jakieś inne wytwory bujnej wyobraźni, które często nie są wierszami, a ze względu na sposób prezentacji, nawet ciężko je się czyta.
  13. Ale z tego wynika, że najmniej tej wyobraźni mam ja, bo ten okruch od razu mi coś w gardle utknął, a tej musze, to pewno nawet w tę trąbkę już na starcie nie wszedł... = za duży... Czy "chciałam dać..."? - podejrzewam, że wiersz tak został puszczony całkiem nieświadomie, nie zawiera bowiem żadnego komentarza czy dopisku autorki tuż pod spodem. Zatem, nikt wcześniej by się nie zastanawiał i raczej nie miał tej wyobraźni, gdybym burzy nie wywołał... Pozdrawiam, W.
  14. @Kwiatuszek Wow, to w takim razie ta mucha do tego soku, co się wylał się przykleiła, jak rozumiem? A bułeczkę-okruszek, to tak sobie "wciągła" bez soku?- Też trzeba dodać w wierszu, aż się prosi o zwrotkę z wyjaśnieniem. Jaki okruszek mały, a ile tego soku, że nie przykleił muchy? Co do "wciągła" nie trudno skapować, że tu chodzi o ilośc zgłosek = 8, ale wtedy lepiej dać ten wyraz w cudzysłów, czyli pokazać, że jest celowo przerobiony, a nie błędnie wpisany. No problem- niedociągnięcia zawsze można dociągnąć, jak takie duże zainteresowanie wierszem. @Kapistrat Niewiadomski https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2582481.html Inspirując się aparatem słuchowym pasożytniczych much, grupa naukowców stworzyła nowy typ mikrofonu, który charakteryzuje się lepszymi parametrami akustycznymi niż mikrofony stosowane obecnie w aparatach słuchowych. Ronald Miles, profesor inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Binghamton, prowadził badania nad organem słuchu Ormia ochracea, domowego owada wielkości muchy, żyjącego głównie na południu Stanów Zjednoczonych i Ameryce Środkowej. W przeciwieństwie do innych much, Ormia ochracea, posiada podobnie jak nasze uszy, bębenki uszne wrażliwe na ciśnienie akustyczne, dające możliwość bardzo dobrego odbierania dźwięków. Samica tego gatunku muchy, używa uszu o bardzo dobrej kierunkowości odbieranych dźwięków... itd = czy przytoczyć inne artykuły o słuchu much?
  15. @iwonaroma Aby krytykować, trzeba coś wiedzieć, umieć analizować i widzieć błędy czy problemy. Tu najczęściej dają serduszka, jak się podoba. Ale jak na minus, nie ma odpowiednika, lepiej więc albo przemilczeć, albo zwrócić uwagę, jeśli ktoś np. się kompromituje tym, co pisze. Krytyka ma na celu pomóc komuś wstąpić na właściwą drogę lub się poprawić. Niestety, wiele osób traktuje to jako atak, agresję i zaczyna się bronić. Jeśli ktoś nie oceni czy coś jest dobre, czy złe, jak ten krytykowany ma wiedzieć? Albo jak ma wiedzieć, w jakim stopniu coś się podoba, np. jego wiersz?
  16. Ciekawy wierszyk komediowy, ale nieco bym zmienił, bo: muchy mają narząd słuchu, zapewne nie jest to normalne ucho, raczej by siadła obok bułki, niż pod chlebakiem, i raczej suchej bułki by nie próbowała, one lubią coś mokrego, cały okruch z tartej bułki też nie wciągnie w trąbkę = nie przejdzie, uśmiechu muchy tez sobie nie wyobrażam, w powiększeniu to potwory. Szanse marne, że ktoś ją w locie trafił, ale ok, jednak, że tylko w głowę, to też wątpliwe. A wyrazu "wciągła" to nie ma, jest niepoprawny, jako odmiana. Sugeruję: wessała/wciągnęła ... jak gąbkę... Ale daję serducho jako kredyt na poprawę i za dobre rymy i ilość zgłosek.
  17. walvit

    Trudna miłość

    Jak refren, znaczy jakaś piosenka - warto byłoby podać, do jakiej melodii, choć tych młodzieżowych i tak nie znam... - ale może inni? Z wyświetlonych - najbardziej treściwy tekst, dlatego serduszko. Za krótkich nie lubię, bo niewiele z nich wynika, jeszcze się człowiek nie rozpędzi w czytaniu, a już ich koniec... Pozdrawiam, W.
  18. walvit

    Karczma

    Fajnie napisane, a myślałem, ze takich spelun już nie ma...
  19. Jak dzieci wychowają, tak potem całe życie gadają... pozdrawiam, W.
  20. Fajnie napisane i z humorem, jak to przy tego rodzaju piciu bywa, ale dobrze, że policja nie złapała, bo w miejscach publicznych to zakazane.
  21. Dość ciekawa zabawa słowami. Ma swój ukryty sens.
  22. @Kwiatuszek Współczesne "czarownice" to mogą mieć brodawki tam, gdzie ich nie widać. Dlatego zacząłem czytać ten wiersz, bo myślałem, że to przepis jak właśnie likwidować takie brodawki, a tu niespodzianka: - przepis jak je robić! Ala nie mogę dojść, jak tu: drapanie, pierdzenie i klnięcie pomaga w tej miksturze? Niemniej bardzo fajnie komediowo napisane i bardzo się podoba.
  23. Dawniej to chodziło im o szlachecką lub królewską krew a nie o piękno, co i tak czasem się zdarzało = że któraś była piękna. No, a potem płodzenie potomków. Bardzo ciekawe w tym zakresie są rozmowy 2 kobiet z Radio Katowice z serii O czym milczy historia = polecam = na YT.
  24. Wiersz oryginalny i ciekawy wizualnie, brawo za pomysł.
  25. walvit

    Zapomniałem

    Bardzo dobry wiersz, pełen ciekawych wątków, aluzji i humoru, oby wszyscy chcieli takie pisać (tylko czy potrafią?)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...