Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Mitylene

Użytkownicy
  • Postów

    637
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mitylene

  1. @Somalija piękny, ciepły wiersz, z nutą tajemnicy. Fraza " złotomiodne ucieleśnienie" na pewno przykuwa uwagę. Bardzo mi się podoba.
  2. @Jacek_Suchowicz wybrać takie w których " lekko " będzie można spacerować przez życie...innymi słowy - wygodne.
  3. @andrew I ja lubię patrzeć w niebo...Wiele można tam dostrzec gdy wyobraźnia czyni cuda...
  4. @Agnieszka Charzyńska świetny przedstawiona istota plotki. Podoba mi się porównanie do chwastu rosnącego poza grządką. Dosadnie I w punkt. Wiersz super! Pozdrawiam
  5. @sisy89 przeszłość nieraz aż za bardzo rozgaszcza się w naszych domach...Ciekawy, metaforyczny wiersz o samotności i rozczarowaniu...Pozdrawiam:)
  6. @Łukasz Jasiński ciekawy esej i historia Pana rodziny. Widać, że ma Pan sporą wiedzę na temat przodków. Historia tzw " książkowa" jest dla mnie też "suchą teorią" - to zlepek pewnych faktów. I karmią ludzi takim stekiem nieraz bzdrur wpływając na światopogląd i przekonania., oczywiście celowo. A wiadomo, że " papier przyjmie wszystko". Tak jak Pan pisałał wcześniej grunt to myśleć samodzielnie, umieć odrzucić te przysłowiowe " ziarna od plew".Nie jest to łatwe, bo dzisiaj jesteśmy bombardowani zewsząd " stekiem bzdur" i wiadomo masse media robią swoje, żeby zniewolic masy...
  7. @mariusz ziółkowski "zdania ocieraja się o słowa", bo są czytane i interpretowane za szybko i niedbale. A przecież w każdym słowie jest siła i moc sprawczą i każde może znaczyć tak wiele...a jak jeszcze dochodzą do tego gesty i spojrzenia to robi się już zawiłe i można się znaleźć na manowcach. Ciekawy wiersz. Pozdrawiam.
  8. @Florian Konrad ciekawie naszkicowałeś wierszem motyw wieczoru, jakby objęty był marazmem. Jakby zastygł w " swojej zadumie". A tu myśli nie odstępują na krok, " drapią w głowę" i zaczyna się rozkładanie zdarzeń dnia na czynniki pierwsze.Ta zaakcentowana " małość" jest ukazana w przeciwieństwie do wagi problemów, które nie dają zasnąć. Niebanalna metafora " tkanka plotek" dosadnie podkreśla, jak jakiś mały fragment z życia może mieć potem znaczenie na przyszłość... Niebywale interesujący monolog pod lirycznego. Pozdrawiam.
  9. @aff podoba mi się forma wiersza. Ta " fragmentaryczność" z jaką pod liryczny relacjonuje spędzony czas działa na wyobrażnię. Wiersz super jak dla mnie. Pozdrawiam.
  10. @Leszczym wiersz został napisany więc trzeba go przyjść z otwartymi ramionami i utluić :) A alkohol to nie jest dobra alternatywa...Pozdrawiam życząc miłego dnia.
  11. @andrew piękny wiersz o przemijaniu. Przyroda niemym świadkiem zmian zachodzących w życiu człowieka. Pozdrawiam
  12. @Kwiatuszek ja lubię wstawać rano. Mam w tedy poczucie niezmarnowanego czasu :) Fajny wiersz, ma w sobie coś z lekkości i delikatności. Może to przez te tęczowe refleksy. Pozdrawiam
  13. @Poezja to życie jeśli tym snem jest życie to rzeczywiście trzrba mieć odwagę, żeby się wybudzić...
  14. @Wakss motyw "okrycia liśćmi i jesiennymi snami" -piękny. Wiersz ma dla mnie charakter oniryczny i baśniowy. Między wersami wyczuwam niepokój i nihilizm. Lubię takie klimaty, więc mi się ten wiersz podoba. Pozdrawiam.
  15. @Stary_Kredens dużo pytań na które niełatwo odnaleźć odpowiedzi. Refleksyjny wiersz o poszukiwaniu miłości w drugim człowieku. Przynajmniej ja tak odczytuję te wersy. Pozdrawiam.
  16. @violetta 😊
  17. @violetta to tak jak ja:)
  18. @mariusz ziółkowski tylko mądry człowiek potrafi powiedzieć, że nie wie wszystkuego i przyznać się do niewiedzy. Głupi bedzie się upierał ze zna odpowiedzi na każde pytanie...Ciekawe wersy. Podoba mi się fraza: " dobrze że spojrzenia nie pytają o twarz".
  19. @violetta ciepłe wersy. Lubię w poezji przenikanie uczuć w świat przyrody. Taki splot ma w sobie coś z tajemnicy i tworzy swiat magii. .
  20. @Wochen krzyk jak widać z powyższych wersów może mieć różne oblicza. Ten najbardziej "rozdzierajacy duszę" i bolesny, to ten który wyartykułowany jest w milczeniu, a usłyszeć go można tylko sercem...
  21. @GrumpyElf podoba mi się motyw gestu wyzwolenia. Ten wiersz traktuje o tym , że przychodzi taki czas w życiu, że trzeba " odciąć" pewne rzeczy, żeby iść dalej...Zazwyczaj nie jest to łatwy krok, ale nagrodą jest przywołane w ostatnim wersie " odzyskanie", którym moze byc np: wolność. Pozdrawiam
  22. @MIROSŁAW C. tak.. dziwny jest ten świat...Słowa z piosenki Niemena aktualne cały czas.
  23. @Antanamir " drgające wersy" , pełne ciepła, uczucia i wrażliwości. W te wersy zaplątał sie szept głośniejszy niż krzyk, szept pełen wzruszenia. Piekny , uczuciowy wiersz. Pozdrawiam.
  24. @Waldemar_Talar_Talar wzruszył mnie ten wiersz...temat mi bliski...niestety...
  25. @Starzec takiego finału się nie spodziewałam. Fajnie wyszło:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...