Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Leszczym

Użytkownicy
  • Postów

    13 734
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    53

Treść opublikowana przez Leszczym

  1. @Blackaliya jeszcze zdąży uratować, zdąży uratować ;))
  2. @Michał1975 jakbyś to Michale ciut bardziej rozwinął i rozpisał mogłoby być ciekawiej :))
  3. Rejony. Najróżniejsze. Od nędzy po skrajny przybytek. Tajniacy w przebraniach. Od tych rozsądnych po tych skrzywionych. Skrzywdzeni krzywą rolą. Grube muki i tak przechodzą jedna po drugiej. Nawet niepostrzeżenie. Sam się przechadzam. Samemu real wchodzi rozsądniej. We dwoje chyba bym nie zdzierżył. Nie wytłumaczysz. Postęp w kliszowaniu. Podstęp w podsłuchiwaniu. Kamerki patrolują okolice. Prawdziwa poezja w opisywaniu. Opakowania. Etykiety. Level hard stygmatyzacji. Ups …, śmieję się rubasznie :) :) :) Ups …, z rodzajów miłości fizycznej ;) Trzeci raport zmierza ku końcowi. Ciągle napisane to samo. Lecą powtórzenia zaciętych płyt. Każde tutaj najgłupsze słowo ma nie przepadać. Oj nie. Nieudolnie i nierozważnie każą nam milczeć. Tutaj lubi się haki i haczyki. Jeśli tylko piskniesz coś nie teges zesrasz się z wyjaśnieniami.
  4. @Dag może być może, ale nie na pewno Dag:) @Nefretete Seba coś miałeś podrzucić, ale ucięło ;)
  5. @error_erros świetny wiersz. W zasadzie nie mam większych obiekcji cnotom niewieścim, ale to całe zamieszanie wokół tak gigantycznie nierozumnej wypowiedzi lekko mnie bulwersuje :)
  6. @WarszawiAnka w moim odczucia ja jak najbardziej potrzebne:) Dobry, pomysłowy wiersz. Ciekawe i celne frazy:)
  7. @Czarek Płatak fantastyczny wiersz Panie Czarku:)
  8. @Nefretete ten wiersz tutaj jest? Jaki ma tytuł? Czy anarchistę można uznać za bohatera? I wreszcie kluczowe pytanie czy zwyczajni wydawałoby się drobni mężczyźni i kobiety nie są prawdziwymi bohaterami i bohaterkami? Oczywiście, że są!!!
  9. @Gosława miło, jeszcze raz Dziękuję, wzajemnie;) Zaraz zresztą do Ciebie wpadnę;) Ale to już jutro, bo idę spać - wstaję rano;) Pozdrawiam !!!
  10. @Gosława raczej "dziełka" ;)
  11. @Gosława dziękuję, mam fajny pomysł na tekst tylko muszę usiąść i pomyśleć ;)
  12. @Nefretete ale się cieszę, że do mnie wpadłeś. Ja mam lekko specyficzne podejście do tego tematu, zresztą na szczęście nie tylko ja;) @Gosława ja niestety też czasem toczę takie spory, nawet niekiedy w domu:// I niestety sam schodzę na takie tematy... poprawię się Reni, o życiu prawdziwym zacznę pisać;)
  13. @Gosława kurczę, masz rację Reni znów mnie poniosło w stronę polityki, której ciągle się uczę i ciągle nie potrafię omijać://
  14. @Gathas myślę, że jest kategoria bohaterów światowego formatu i myślę że Jezus jest w tej kategorii. I myślę, że Wałęsa również. Ale na przykład wydaje mi się, że trudno nam tak mówić o Sokratesie. Czy na przykład Edison był bohaterem?
  15. @Gathas nie wiem o kim mówisz. W tym krótkim tekście pisałem raczej jednak o Polakach i polskim spojrzeniu. Nie wiem jak jest zagranicą. Pojęcie bohaterstwa wydaje mi się być bardzo specyficznym zagadnieniem. Jezus poniósł męczeńską śmierć za w moim przekonaniu nie wiem jak to nazwać nieprawdopodobną miłość do ludzi. Tekst jest jednak bardziej polityczny niż religijny.
  16. @Kici-Budda Ok :) Dla mnie bracia Coen są jak najbardziej bohaterami;))
  17. @Kici-Budda nie mogę się tutaj wypowiedzieć o tyle, że nie znam tego filmu, gdzieś w chodzeniu do kina umknął mi po prostu. Trochę co innego miałem na myśli, to fakt. A jak napisałem ten tekst to sobie z podwójną mocą uświadomiłem bohaterstwo w prawdziwym tego słowa znaczeniu Lecha Wałęsy. Już mu się zapomniało, że on bardzo dużo zrobił również dla innych krajów, a nie tylko dla Polski. Wielu największych ludzi minionych czasów nie zostało uznanych za bohaterów z pobudek jak opisałem wyżej. Długo by o tym rozmawiać. Ja tylko w sposób prosty, banalny, bulwersujący i być może zbyt dosłowny nakreśliłem zarys pewnego zagadnienia.
  18. @Kici-Budda dzięki, że odwiedziłaś mój tekst. Chyba wieloznaczne i chyba kontrowersyjne. A najgorsze, że mam wrażenie że w pewnym sensie prawdziwe://
  19. Ktoś kto poniesie męczeńską śmierć lub gigantyczne poświęcenie tylko i wyłącznie dla polskiej sprawy. Reszta spadać. Takie panują reguły.
  20. @w kropki bordo proszę, choć mam wrażenie, że w niektórych frazach lekko przesadziłaś;))
  21. @Jordan Kicak ja również z podobaniem;) Subtelny tekst;)
  22. Są tutaj prawdy, których mamy doskonałą świadomość, a które aż strach wypowiadać na głos, półszeptem, czy pisemnie. Są oczywistości, których lękamy się ubrać w słowa. Drżymy przed ich spisaniem. Są strachy na lachy. Gdzieś wysoko i władnie za twardymi mahoniem ogromnymi biurkami oni się pokłócili dosadnie. Strasznie. Dobitnie. Dla nas maleńkich żuczków, czy niewielkich żołnierzyków jest to cholernie niewygodna sytuacja. Chcą nas omotać i przekonać do słuszności własnych poglądów i postaw. Krzyczą chodźcie za nami, nie świecąc wcale a wcale przykładem. Jestem o tyle w stanie ich zrozumieć, że sam nie świecę. Jednak nie każdy jest w stanie ich zrozumieć, a najbardziej nie rozumieją Ci co tu i tam lub gdzieniegdzie tak świecą. Gdybym był Stanisławem Bareją umiałbym ich odpowiednio wyśmiać. Nie umiem. Potrafię jedynie w duchu śmiać się przez łzy. Stary już jestem i nie potrafię kapać łzami. Powiedziałbym im, żeby się pogodzili i wyszli z okopów niezgody póki właśnie waśnie nie pójdą za daleko. O ile już nie poszły. Życzyłbym im cierpliwości i spolegliwości obawiam się jednak, że to płonne są życzenia. Dlatego życzę im serdecznie żeby dali mi spokój.
  23. @Nikodem Adamski a mnie się podoba:)) Często się tutaj z wkropką nie zgadzam;))
  24. @Kici-Budda nie wszystko rozumiem, a najmniej kontekst niektórych sformułowań i obrazka, ale tak podoba mi się. Wygląda na rozmyślną sztukę pełną alegorii i metafory, a to lubię:))
  25. @Arsis @Gosława Czy mi się wydaje, czy Wy podobnych fraz tutaj w imię solidarności używacie;) "Pionowo, poziomo, na skos"?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...