Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Leszczym

Użytkownicy
  • Postów

    13 699
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    53

Treść opublikowana przez Leszczym

  1. @Cor-et-anima Choroba? Może, do najzdrowszych nie należę, ale również mam nadzieję, że tęsknota nie jest chorobą:) @Tomasz Kucina Mam tak samo, a im więcej piszę tym niestety rzadziej zaglądam do innych wierszy. Tymczasem powinno się dużo czytać, a tutaj są, naprawdę są świetne wiersze i to bardzo często :))
  2. @Brevkbevt Ja również nie znam się na poezji. Ten tekst mi się podoba. Są ciekawe frazy i sformułowania. Ogólnie poza sformułowaniem pisz i pisz jak najwięcej ciężko jest coś konstruktywnego powiedzieć. Poezja jest bardzo niewymierna, a królują wolność i dowolność :))
  3. @Tomasz Kucina Możliwe, możliwe, a mnie jest miło znów Cb widzieć na tym forum ;)
  4. @Marek.zak1 jestem pod wrażeniem, że tak w ogóle można ;))
  5. @Marek.zak1 Mnie się wydaje, że jednak każdy ma jakąś swoją tęsknotę, ba, nawet kilka ich ma ;) @duszka Koleżanka mi podpowiedziała, słowem kobieca ręka ;)
  6. @duszka Słuszna uwaga. Poprawię. Ja się staram mega od tego dystansować, a konflikt dobro i zło nie jest "moim" sporem. No tak mi się wydaje...
  7. @Marek.zak1 Ty jesteś - zdaje się - pragmatykiem ;)
  8. @TylkoJestemOna Prawda? Też czasem za nią tęsknię ;)
  9. Tęsknota jest czymś więcej niż szarobure i zwyczajne chcenie. To chcenie wzbogacone kolorowym sentymentem. Lubię tęsknić. Warszawa – Stegny, 24.09.2022r. Inspiracja: koleżanka Dorota z Teatru Kryzys
  10. Sądzę, że nam ludziom wcale nie o Boga się rozchodzi, którego przecież i tak nie możemy pojąć ani ogarnąć ani zrozumieć, a o naszą ustawiczną walkę dobra ze złem, w której z czasem sam już nie wiesz, choć pytasz, drążysz i poszukujesz, po której tak naprawdę i na serio jesteś ze stron. A chęć nieangażowania się w ten odwieczny konflikt bywa właśnie pobożnym życzeniem. Czasem zdarza się nam, że nawet swojemu najukochańszemu bratu trudno szczerze odpowiedzieć, czy żeś największy wróg, czy najbardziej oddany i dozgonny przyjaciel. Warszawa – Stegny, 24.09.2022r.
  11. @Starzec Na ten moment ja tu się z większością Was poetów i prozaików zgadzam ;) I niech tak zostanie :)
  12. @Starzec zgoda, pozwolić życiu płynąć tak jak ma płynąć bez tam, jest oczyszczające :))
  13. @Starzec W sztuce jest na nie miejsce, a nie wszędzie na nie jest. Może inaczej, na szaleństwo wszędzie jest trochę miejsca, ale są dziedziny, gdzie tego miejsca jest bardzo mało :))
  14. @Marek.zak1 Edit: ktoś kiedyś na telefonie jednak pokazywał mi ten obraz. No ale na żywo nie widziałem :)
  15. @Marek.zak1 Możliwe, możliwe i aż wstyd przyznać się, że nie znam tego obrazu ://
  16. Był łajdakiem i łobuzem i ciągle coś rozrabiał. Bez przerwy powstawał jakiś nieprzeciętny obraz z gatunku sztuk współczesnych. Słowem ciągle coś zmalował. Opowiadał mi bez przerwy czym jest szaleństwo w sztuce kochania. Ja tam lubię takie prace. Inne zbytnio do mnie nie przemawiają. Warszawa - Stegny, 22.09.2022r.
  17. @Annuszka Taka trochę, może ciut zbyt naiwna myśl. Klisza taka :) Dziękuję za uwagę.
  18. @Cor-et-anima E, nie tekst powstał na skutek korespondencji smsowej z kolegą uznanym poetą :)) Dziękuję.
  19. Pstryk, pstryk, słowa nigdy nie padły, w ogóle nie powstały i nigdzie nie wystąpiły. Przycisk reset. Warszawa – Stegny, 21.09.2022r.
  20. Tekściarz: Kochanie, zauroczony byłem, zresztą coś mnie napadło i naszło, jak zazwyczaj nie myślałem i nie planowałem za wiele i za dobrze. Ot, taki spontan. Adresatka: Doskonale Cię rozumiem, zresztą znacznie lepiej niż Ci się wydaje. Tekściarz: Słowem chciałbym wycofać wszystkie swoje słowa bez wyjątku. I każde z osobna też. Przyjąć, że ich w ogóle nie było. Adresatka: Świetnie mój miły, a możesz mi wyjaśnić jak chcesz to uczynić? Masz jakiś mądry pomysł? Tekściarz: Jak to jak? Normalnie. Po prostu. Adresatka: : - )))) Warszawa – Stegny, 21.09.2022r.
  21. @Kapistrat Niewiadomski Tak, ale czy o piękno chodzi, czy o celność / trafność?
  22. Pieskie życie A on szczekał, warczał, wył, skamlał, ujadał i gryzł, a wszystko dlatego, że świat schodzi na psy. Miewam jak on. Matematycznie 2 plus 2 = nic nie rozumiem = constant. Warszawa - Stegny, 20.09.2022r.
  23. @duszka Ślicznie dziękuję za uwagę. Ja z tych co nie bardzo znają nadrzędną prawdę ;) Również pozdrawiam ;)
  24. @oliv No ale nie jest ;) @TylkoJestemOna Trzeba wierzyć że się da ;)(
  25. A świat znów wybuchł osobliwościami i zaczyna rozpuszczać się przypuszczeniami. Znów stoję w długiej kolejce po przypuszczalnik. Warszawa - Stegny, 19.09.2022r.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...