Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. Bardzo mi się podoba, plastyczny, wrażliwy przekaz. Choć uwagi o powtórkach są słuszne. Ja pozbylabym się (sic!) drugiego " się ", mogłoby by być bez, po prostu "odbijajacym od torów ". Z tym znika znika też by trzeba coś zrobić. Może chwila ginie? Choć nie wiem, czy to dobry pomysł. Ale wiersz fajny :) Zdrówka
  2. Dzięki serdeczne za wnikliwe czytanie i impresje. No cóż, prawidłowo odpoznałaś początek :) od tego się zaczęło ;) choć dalej rzeczywiście odbiegłam "nieco" od rzeczonego tematu - w końcu po co mieszać w to dzieci ;) Tak, drugi, trzeci, czwarty raz to nie to samo co pierwszy, może być coraz gorzej, coraz lepiej, tak samo lub ciągnąć się po wybojach ;) rutyna, schemat zabija; lepiej błądzić lecz wyciągać wnioski. Jeszcze chciałam w tekście poruszyć temat kto jest w danej sytuacji figurą a kto tłem, bo czasem nam się miesza i wszystko co złe chcielibyśmy przerzucić na innych (choć czasami mamy w tym rację ale nie tak nagminnie). Zdrówka (Planuję jeszcze parę kurtek zakupić ;))
  3. użyjesz mnie i dam ci radość gdy drugi raz cierpieć będziesz to ja kłamię? a może kłamiesz ty ty, który nie cieszysz się jak dziecko
  4. Masz siłę przekonywania :) bo czytając takie właśnie kształty kolorów widziałam...choć przecież można inaczej kojarzyć. Ciekawy wiersz.
  5. Czysty wiersz. Bez nadmiarów. Dobrze się czytało (i tęskniło za bielą... :))
  6. Dobry temat na wiersz :) A i wykonanie niczego sobie.
  7. Ciekawy choć miejscami niedorobiony. Zdecydowanie wyrzuciłabym ostatni wers.
  8. Niezłe. Szczególnie przyjęłam pierwszą strofę, choć reszta też obleci. Pozdrawiam bez cienia (gdzieś mi się zapodział ;))
  9. iwonaroma

    Wielkie Lenie

    Mieszkał w miejscowości Wielkie Lenie Leon, co nie wierzył w przeznaczenie. Praca praca praca, życiem swym obracał aż skonał. Tak. Jednak się odmienił.
  10. ;) Zdrówka również
  11. Chyba zmieniłeś wielkość czcionki co jest na plus w czytaniu z komórki :) Dobry zabieg z tym dużym D, co by się nie pomylić z postępem ;) Mądry wiersz. pozdrowienia
  12. iwonaroma

    W Rębiechowie

    Można, można :) Wybrałam 'rębanie' (forma staropolska) z dwóch powodów. Aby pasowało do Rębiechowa oraz aby nie być tak bardzo dosadnym z tym rąbaniem ;) dzięki za serce
  13. iwonaroma

    W Rębiechowie

    Była w Rębiechowie gruba Gocha, przy Jasiu rzeźniku nazbyt płocha. Jednak tuszę i rębanie Pan Bóg ujął dla nich w planie. Nabrała odwagi krzycząc: och! a!
  14. light, autor nie będzie wrzucał do gotowych, bo jest uparty jak osioł :) wiele osób mu to sugerowało a on nie i nie. To nawet w wierszu widać, gdy dotykania i urażenia stygną wolno...
  15. A może odwrotnie :) Lepsza w zimie kamasutra niźli z misia nosić futra
  16. Lepiej wiersz napisać srogi niż na głowie nosić rogi.
  17. Skuteczny. Czas Ci powytrąca te pytajniki, jeden po drugim :) Janku.... prawda nic nie musi! Rzeczywistość, o której Ty piszesz jest złudna i tymczasowa. ------- Przepraszam Waldemarze, że się tak wtrącam w komentarze, ale chłopcy mnie nieco zdenerwowali :)
  18. Marku, a Ty dalej o Arnoldzie, gdy ja próbuję o Marku ;)
  19. No :) fajnie się to opisuje, tak z pełnym darwinowskim zrozumieniem, gdy chodzi o np.o Arnolda, a nie np.o Marka ;)
  20. Mimo zniechęcajacego tytułu (przecież nikt nie lubi hipokryzji :)) wiersz jest jest bardzo prawdziwy, szczery aż do bólu (to wyświechtane powiedzenie tutaj akurat jest bardzo na miejscu) - emocjonalnego, rzecz jasna. Nie wiem, czy jest wyjście z takiej sytuacji, pragniemy wyłączności a rwie nas na boki....Tym rwaniem na boki ranimy siebie nawzajem, ale może to i lepsze niż obojętność? Pozdrowienia
  21. iwonaroma

    LGBT

    Lepiej lepiej :)
  22. iwonaroma

    LGBT

    Rzeczywiście, bez obrażania, ale z humorem :) fajnie się czytało. W pierwszym może coś bym zrobiła, żeby nie było powtórki- miała miała. pozdrówki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...