Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. iwonaroma

    Gra w skojarzenia. :)

    wyścig
  2. dorodne pole kukurydzy czy jednak łąka? nie chciej być kolbą obok mnóstwa takich samych kolb naprawdę, lepiej być stokrotką wśród maków i chabrów nawet królowa róża w zaaranżowanym ogrodzie ciepło spogląda na drobne nagietki a wielka piwonia kłania się malutkim fiołkom
  3. @poezja.tanczy :) ogień nie da się nam, także zabrudzić:) natomiast może oczyścić nas, skutecznie... Dziękuję i również pozdrawiam
  4. ziemię wodę i powietrze tylko nie baw się tak brzydko z ogniem
  5. iwonaroma

    (odwilż)

    @et cetera :) no tak, masz rację, nie przyuważyłam, czasowników aż nadto... :( Może coś zmienię Dzięki, również zdrówka:)
  6. ;) również zdrówka
  7. iwonaroma

    Gra w skojarzenia. :)

    strzelanko - w kolanko
  8. Może tak... ale w sumie najłatwiej zwalić winę na konduktora ;)
  9. @Rolek :) dziękuję
  10. iwonaroma

    Gra w skojarzenia. :)

    wymiatanie
  11. A pewnie tak się cieszyła (szczekała) jak leciała ...
  12. iwonaroma

    (odwilż)

    odwilż - chlupie śnieg rozmazane ślady buja się postać
  13. Obiecanki cacanki ;) Ale jeśli szczere i poparte silną wolą - voilà! - dla wybranki :)
  14. @Moona :) dokładnie. Również pozdrowienia @Leszczym :) w sumie taka ofiara :) byle świadoma (łatwiej znieść) i oczywiście cierpienie bez upodlenia, bo wówczas to nie miałoby sensu, gdyby dobrzy mieli się zezwierzęcić... Dzięki! @Nata_Kruk :) Tak było na początku, ale zmieniłam, trochę dlatego, żeby zaznaczyć, że to nie tylko zło jednostkowe ale szersza rzesza. No i żeby tak wciąż nie przeplatać - zło dobro (bo choć to prawda, to może się znudzić w odbiorze;)) Dzięki @kwintesencja @Wiesław J.K. Podziękowania:)
  15. @jan_komułzykant :) Janku diabli niebezpieczni lecz nie wieczni końcem w kurateli przestają być skuteczni Dzięki! @Monia :) Dziękuję @Lidia Maria Concertina @tak to ja @Andrzej P. Zajączkowski Podziękowania:)
  16. Żal dzieciaków, permanentne zmiany i nieustające reformy :( od lewa do prawa, w górę i w dół i 'apiać' od nowa.
  17. kiedy płacze i kiedy je boli kruszy się wtedy i rozpływa nie pytaj dlaczego cierpią dobrzy niech złe patrzy i niech się napatrzy co będzie przeżywać
  18. iwonaroma

    Gra w skojarzenia. :)

    do setki w 3 sekundy :)
  19. Piękny wiersz :) taki bieszczadzki :)
  20. Oj, ci szefowie ;)
  21. @Radosław :) słusznie zwróciłeś uwagę, że to może być głos obcej osoby (w sensie nie znajomej osobiście). Mam kilka ulubionych głosów radiowych, takich właśnie kojących; są też takie, które dodają energii, optymizmu. Oj, nie wiem, czy mój głos byłby tu odpowiedni :) Dziękuję i również ciepło pozdrawiam
  22. Tak trzymać :)
  23. Bardzo esencjonalnie (i słusznie, jeśli chodzi o ciszę) choć mnie się czyta jeszcze bez 'jest', ale nie wiem, czy to już nie byłaby przesada :)
  24. @Nata_Kruk hej Natko, skorzystam z podpowiedzi, bo samej mi się nie podoba moja końcówka ; wklejone na chybcika:( Co do pytania... to nie odpowiem :) W sumie mogłabym, ale nie chcę zawężać interpretacji, które przecież mogą być różne. Tak czy siak, każdy pewnie słyszał/słuchał czegoś kojącego - w tym głosu - więc na własny użytek każdy wie o co chodzi. Dzięki:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...