8fun

Użytkownicy
 • Zawartość

  1080
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez 8fun

 1. 8fun

  złoty koń 

  park zwany kiedyś Loginskiego porosły nieodwracalnie kwieciste androny są na trawnikach w alejkach kiełkują w szczelinach płyt chodnikowych dużo się tu zmieniło obecnie na górce przy dębie jest głaz pod którym leży zakopany złoty koń w cieniu korony drzewa konfabuluje rusałka niezamyślona w żywym wiązaniu we włosy ma wpiętą gałązkę anhedonii moralnej gatunek inwazyjny łodygi owijając ciało wrosły pod skóre przez oczodoły nos uszy najkrótszą drogą dotarły do zwojów mózgowych zacisnęły wiankiem głowę na listku przysiadł motyl zmyśl-nie umykając istotnym faktom łopotem skrzydeł wypłoszył sowę przerażona kołuje w zgniłym zapachu archaicznej obyczajowości wznosi się wyżej odlatuje ostatni obrazoburca złoty koń dalej leży zakopany pod głazem
 2. to serce dla tekstu - to jak 30 ucisków i 2 wdechy :) mam nadzieje, że trafi do gotowych
 3. 8fun

  szczerość

  czysto dźwięczność za czysto dźwięczność Pozdro:)
 4. Różne źródła światła mają różne widma. HPS ma żółte linie widmowe sodu. żarówki sodowe (HPS) były kiedyś w większości lamp drogowych, obecnie to różnie wygląda.
 5. 8fun

  Szeptem Cię wołam

  Nie! Jak się nie podoba, podoba. To można napisać komentarz. Rymy gramatyczne niewyszukane, ale mi to nie przeszkadza. Wiersz uczuciowy, kawa na ławę. Co mi się nie podoba: "Twym" "mym" archaiczne. Pozdrawiam. ps. w prawym górnym rogu "zgłoś post" w zgłoszeniu napisz (proszę o przeniesienie do.....)
 6. 8fun

  5+7+5 ... 7+7

  dzwonek rowerowy?
 7. 8fun

  szczerość

  Jedna z cnót pruskich,nienawoskowany czysty dźwięk, szybolet,element kodeksu bushido
 8. 8fun

  Dwa w jednym

  Gdzieś już to wcześniej czytałem, nie pamiętam gdzie. Pozdrawiam :)
 9. Dziwi się stara, dlaczego odszedłeś do nowej.Zdziwiona jest nowa, że tak długo wytrzymałeś ze starą.Sam jesteś zdziwiony przyjemnością odczuwania ogólnego zdziwienia.
 10. Lubie teksty B. Okudżawy, a gdy śpiewa Sława Przybylska, uwielbiam :)
 11. 8fun

  Nie wyobrażając sobie nawet TO, za czym tęsknisz

  Kompozycja pozwalała na zrozumienie "hermetycznej" twórczości Stachury.
 12. Przepraszam czy można?Dzień dobry państwu. Nie podoba mi się to, co państwo mówią, że się nie podoba. Początek jest obiecujący, myślę.Wiec ja bym to widział tak. Musimy prawda dociekać panie, jak to się stalo panie, kto brał w tym udział, czy kto mógł brać w tym udział prawda, kto jest podejrzany prawda, no i normalne śledztwo prawda, w ramach takiej miniaturowej.. Żeby wiedzieli, że jednak to na sucho nie pójdzie. Więcej, wobec tego, że każdy może prawda krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak nie... Nie podoba się. Wiec dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych wierszy I to jest w tej chwili najważniejsza sprawa. Panie Administratorze, Niech pan w dalszym ciągu trzyma oko i ucho na pulsie spraw... Niech pan ogólnie się orientuje co jak... W ogóle. Wie pan.
 13. 8fun

  Coco Chanel

  Gabrielle Bonheur Chanel znana jako Coco Chanel np. Violetta Villas tak naprawdę nazywała się Czesława Gospodarek (z domu Cieślak). Czyli znana jako Violetta Villas, a nie jako Czesława. Jako Gabrielle znana jest np.Louise Gabrielle Bobb Nikt Ci nie zarzuca złych intencji. Zadałaś pytanie : i dostałaś odp. takie zdrobnienia jak "Żydek", "Polaczek" są pejoratywne. Kto ty jesteś? — Polak małyKto ty jesteś? — Polaczek
 14. 8fun

  O to, co ja mam

  widziałaś film?
 15. 8fun

  O to, co ja mam

  Panie Janku, co to jest droga, to najlepiej dowiedzieć się nogami, a już obowiązkowo bosymi. Dobrze przy tym żeby piach nie był ot taki sobie, ale gorący jak we żniwa albo zimny jak w listopadzie w przymrozek. I żeby nogi młode były, stare kopyta mało czują. Dobrze, żeby na tej drodze jakaś kałuża była. Kamień. Korzeń. I skaleczyć palec albo piętę odbić. O! Żeby poznajomić się z drogą , to trzeba hen w cudze strony iść, iść, iść… I pomylić się na rozstaju. Wejść w dziwne chaszcze. Siekieryzada pasuje mi to razem :)
 16. 8fun

  Żona Sulejmana Wspaniałego

  To, co napisałaś tylko potwierdza, że ludzie kierują się przy podejmowaniu decyzji "przekonaniem o słuszności" Masz dwie drogi, jedna stroma, druga płaska łatwa do przebycia, stajesz przed wyborem, co dla ciebie będzie lepsze, wybierasz drogę pod górę, gdyż pomyślałaś, że droga pod górę będzie ciężką, ale twoje zdrowie na tym zyska — różnie to może być w końcowym rozrachunku, więc kierujesz się "przekonaniem o słuszności swojej decyzji" Jak można się kierować głupotą? Idiotą też się kieruje "przekonaniem o słuszności swojej decyzji". "Roksolana była w większej mierze mądra, niż głupia i w życiu częściej kierowała się mądrością niż głupotą, przynajmniej tak podają źródła.""Decyzje Roksalany przeważnie były mądre, przynajmniej tak podają źródła."
 17. 8fun

  Żona Sulejmana Wspaniałego

  Ludzie kierują się przwarznie "przekonaniem o słuszności", później się mogą dowiedzieć czy to było mądre, czy głupie (korzystne dla nich) Np. Otwierając rachunek w Amber Gold człowiek podejmował decyzję w przekonaniu, że jest ona korzystna dla niego, później się okazało, że to była zła decyzja.
 18. 8fun

  Żona Sulejmana Wspaniałego

  Jednym z najzwyklejszych i najbardziej rozpowszechnionych przesądów jest mniemanie, że każdy człowiek ma tylko jakieś dane, określone cechy, że są ludzie dobrzy, źli, mądrzy głupi, energiczni, apatyczni itd. Ludzie nie są tacy. Możemy powiedzieć o człowieku, że bywa częściej dobry niż zły, częściej mądry niż głupi, częściej energiczny niż apatyczny, i na odwrót; ale będzie nieprawdą, jeśli powiemy o jakimś człowieku, że jest dobry albo mądry, a o innym, że jest zły albo głupi. A my zawsze w ten sposób dzielimy ludzi. I to jest niesłuszne. Lew Tołstoj
 19. 8fun

  Coco Chanel

  Takie określenia są raczej pejoratywne, np. Żydek jest nacechowane tak samo jak Polaczek – lekceważniem, polaczek jest ironiczne, żydek - pejoratywne i antysemickie.
 20. czerwona zimakuleje stary jeleńwataha wilków
 21. wieczorna czerwieńwataha z samcem alfacharkot jelenia To jest prawidłowo, gdybyś nie napisała "z samcem alfa" mogłoby znaczyć że to wataha dzików.