Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Annna2

Użytkownicy
  • Postów

    2 532
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    20

Treść opublikowana przez Annna2

  1. @Benjamin Artur etapy życia jak upadanie, sztuką jest podnieść się i iść dalej
  2. @MIROSŁAW C. Piękny i trudny wiersz- jak trudne było dzieciństwo, i przeciwwaga stokrotki- bo dzieci są niewinne, i nie powinny cierpieć
  3. @Czarek Płatak Twoje słowa: Ale niechaj idą w świat, choćby miały wywołać takie ciężkie wrażenie, niechaj budzą sumienia ludzkie! Niechaj idą w świat te odgłosy nędzy, która w chwili obecnej nie tylko u nas, ale i gdzie indziej rozsiadła się tak buńczucznie — te poddźwięki ciężkich doświadczeń, a przede wszystkiem głodu i chorób, te niedopowiedziane męki, cierpień moralnych, które tak obficie tkwią w sytuacji dzisiejszej. Liczba wołających o pomoc, idzie w dziesiątki i setki tysięcy!..(..) ( fragm. utworu Kielanda) Twoje słowa też się niosą.
  4. @MIROSŁAW C. no i super!
  5. @Benjamin Artur dzięki @Łukasz Wiesław Jasiński tak
  6. "Na górze róże, na dole fiołki, kochamy się jak dwa..." Wpiszesz mi się? Tylko wiesz, adres zostaw. Wyświetlisz mi się? Kto dziś listy piórem pisze drobniutkim ledwie maczkiem Wysyła z naklejonym śliną znaczkiem? Dzień dobry proszę Pana, jak się ma Hania z rana? Ach jaka cudna brzana świtem brana Znowuż rozszumiała snem czereśnia, ona ambrozją jest tylko do września. A słowik o świcie chwali życie. On hejnałem niemożliwym nad ranem, O piątej, ale tak bardziej z wieczora, O rany, to niemożliwe znowu zaspałem! Jakże jest pięknie powiedział wczoraj, czyż to nie jest szczęść urodzaj?
  7. @LessLove wiem, że to zbyt proste niewyszukane słowa, ale bywają chwile, że tęskni się bardziej. Dziękuję @wiedźma dziękuję
  8. @Wochen opis tęsknoty, tak czasem tak boli że staje się to prawie nie do zniesienia z podobaniem
  9. @Leszek Piotr Laskowski jeżyki pożyteczne są
  10. @Poet Ka tą odporność psychiczną trzeba mieć, by móc przeżyć np, śmierć kogoś bliskiego, brutalność świata, motyle w tym nie pomogą
  11. @Jacek_Suchowicz niszczą, to prawda
  12. @Jacek_Suchowicz to prawda. To nie jest patriotyzm, to tylko ustawka, ustawki i krzyki dobry wiersz
  13. @Benjamin Artur pięknie jak marzenie. I oby się spełniło oby. Tytuł mi przypomniał( bo jest taki sam) film Michałkowa- film który ma wiele warstw
  14. @Benjamin Artur dziękuję
  15. @Jacek_Suchowicz ładnie o motylach, czy może o duszy człowieka. To taka wiwisekcja serca
  16. @Benjamin Artur i to jest prawda z tą samotnością. Bo w chwili ostatniej- nawet otoczeni tłumem, zostaniemy sami
  17. @Toyer tak to prawda- słowa mają moc, mogą rozczulać, podnosić na duchu i mogą zabić
  18. @Leszek Piotr Laskowski i może dobrze, że nikt nie zna dnia, ani godziny śmierci, bo może nigdy nie potrafiłby tego opisać
  19. @Poet Ka to nasze 'Ja", czucia, myśli zawsze wychodzą, nawet wtedy gdy chcemy je ukryć. Ciekawy końcowy zapis
  20. @Charismafilos dzięki @Poet Ka dzięki
  21. Łukłodom am śwat, a w niam dangi, frasowania i radowania, taky jo mom. Dzie esteś? Tu w Niebzie, dali, tamoj kele gwiozd? Mniłuja cia Matulko i grzniotów sia stracham, kedajś i wprzód i teroz, bez colan cias. Taky jo mom. Układam swój jedyny świat, a w nim radości, chmury i smutki tak mam. Gdzie jesteś? Tu w Niebie, czy jeszcze dalej wśród gwiazd? Kocham Cię Mamo i wciąż się burzy boję i to jest niezmienne od lat. Tak mam. (Gwarą warmińską. I przekład)
  22. @Nata_Kruk lubię tak, wiem, że czasem się nie chce poszperać. I dzięki że chciałaś. Jesteśmy im winni @Poet Ka, @Wiechu J. K., @Benjamin Artur dziękuję
  23. @Charismafilos to to wesoło jest. Wszystkiego dobrego
  24. @iwonaroma volant, scripta manent- słowa ulatują- to co zapisane zostaje
  25. @LessLove a "Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo"(Ewangelia Jana). I Bóg stworzył wszystko na Ziemi, i nas. Stworzył człowieka na swoje podobieństwo. I niczego nie ma bez Boga. Tak!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...