Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Anthony

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Anthony

  Zaręczasz mi

  Skroplone deszczem słowa nie znaczą nic, Czyste łagodne powietrze, rozsupłuje splątaną nić. Dla Ciebie, z ostrymi utensyliami, będę się bić. Dłońmi, gołymi rękami. Powiedz proszę, jak Twoje dłonie? Po bandaż skoczyć? Nie mam pod ręką, Oddam Ci swoje.
 2. @Justyna Adamczewska Ponieważ, jest nowy wers. Tak samo jak nie wypada zaczynać od ponieważ. A nie czekaj, to moje rozterki :D Na więcej nie mam serca, brzydką puentę zdusiłem. Ale dziękuje Justyna za ocenę. Pozdrawiam
 3. W pisaniu wierszy, Twój talent się przejawia, Tak szybko? Czy to nie przesada? Strasznie imponuje, Taki zmysł i ogłada. Bo widzisz, Każde słowo prowokuje, Nigdy wierszy nie pisałem. Dlaczego mi to imponuje? Nie wiem, Może piękny umysł, W rzeczy samej, W tym się przejawia? Podszedłem cynicznie, Żeby góry zdobywać, Ponoć jacyś przodkowie moi, Postanowili pisywać, Odkrywać, Co ja tu robię, Nie wiem Czy się kompromituję?
 4. Zdarza mi się przesadnie prowokować, w poszukiwaniu granic. Jeśli poczułaś się urażona, przyjmij moje przeprosiny. Jeśli o mnie chodzi, nie dbam o wszelkie insynuację. Ale wyjść nie wyjdę, chyba, że admin stwierdzi iż - o zgrozo - jestem piewcą i sprawcą zgorszenia. Natomiast jeśli chciałaś mi dokopać bo poczułaś się urażona, sprytne posunięcie, choć diagnoza błędna. Pozdrawiam :D
 5. Nie odebrałem tego tak :) Pomimo deficytów wiedzy wynikających z mojej ignorancji, inteligencja podpowiada mi, że dalsze rozważania zabrną w kierunku, do którego nie powinniśmy zmierzać. Przynajmniej na publicznym forum :D A Twoja koleżanka ostrzegała :D Cóż, czasem lubie zbyt prowokować emocjonalnie, stąd moje wiersze, a raczej zabawa słowem. Inteligentne Panie :D
 6. No ok, masz mnie. Nie mam zamiaru polemizować z Michałem Aniołem xd
 7. Cóż, ja osobiście przyznam szczerze i bez bicia, że pierwsze co pomyslałem to o biblijnym królu Dawidzie.Niezgłębione są meandry narcystycznej duszy :) Dla jasności, piszę to z dystansem i z lekką kpiną i autoironią co osobiście bywa dość uciążliwe, że trzeba tłumaczyć. Ale cóż. Pozdrawiam serdecznie.
 8. Pałac świata w miłości sacrum, Światłem rozpostarty, Tylko do połowy. W oddali goście osadzeni w profanum, Wyczekują na spektakl, Tanecznej rozmowy. Rozbrzmiewają tarabany. To znak. Do tanga biją dzwony. Goście milkną. Pierwszy takt. Światła cichną. Czy to świat urojony? Gdzie chwasty w duszach codziennie kwitną? Gdzie słowa w gardłach ugrzęzłe milkną? Gdzie myśli w oparach hipokryzji cichną? Czy miłość jest tylko oniryczną wizją? Miłość, która pragnie, odrzuca i przebacza? Miłość, która ciągle uwagi się domaga? Miłość, która broni, gdy zło ukradkiem wkracza? Czy w miłości zawsze potrzebna jest odwaga?
 9. Byłaś dość urocza i zabawna, to zasłużyłaś ;p
 10. Hm, jakiś komar, Przez okno wleciał Przyglądnął, uszczypnął, Pobrał krew Uśmiechnał się. A nie, To komarzyca! :D
 11. Anthony

  Kredo moje credo

  Proszę, zawsze iskierka :) -
 12. Anthony

  Kredo moje credo

  Wiersz ładny i tytuł ciekawy :) Klisza w ciemni, by odkryć, dotknąć w pełni, Wosk sam się stopi, Nie drap, Krew rozjuszy, Wytropi. Kolejne pręgi. Daj kliszy wyschnąć, Bo każdy obraz po wyjściu z ciemni Blaknie by prysnąć, Credo dopełnić.
 13. Anthony

  Intelektualne jebadło

  Dziękuję za opinię. Nie specjalnie mam ochotę bronić stworzonego potworka powstałego w wyniku szybkiego spisania strumienia świadomości, ale cóż, taki w istocie był zamysł, choć można było go bardziej wycyzelować pod wieloma względami. Co do inspiracji - chodziło o "Inni ludzie" Doroty Masłowskiej - https://ebookpoint.pl/ksiazki/inni-ludzie-dorota-maslowska,e_0tqa.htm Pozdrawiam :)
 14. Anthony

  Intelektualne jebadło

  Tak, ale w zasadzie jest to "kpliwy" neologizm, charakterystyczny dla podmiotu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...