Polman

Użytkownicy
 • Zawartość

  137
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Polman

  "Dziki kraj", dzikie obyczaje

  Jest nas dużo więcej. Godzina prawdy nadchodzi.
 2. Polman

  "Dziki kraj", dzikie obyczaje

  Przeprowadź się na Białoruś. Tam ciebie przyjmą z otwartymi ramionami.
 3. Polman

  "Dziki kraj", dzikie obyczaje

  To jest taka sama sytuacja, jak gdyby złodzieje i włamywacze chcieli chcieli założyć firmę instalującą alarmy w bankach. Niczym się to od tej sytuacji nie różni.
 4. Polman

  Scheda

  Czym jest scheda? Za Słownikiem języka polskiego: «idee, tradycje, dobra kultury itp. przejęte z przeszłości i wywierające wpływ na teraźniejszość» Jedyną schedą po nas będzie zapomnienie ... O równoległe drogi bez końca, po których idziemy osobno zapatrzeni w niepisane prawa strzegące naszej samotności. Szukamy tych najlepszych, po których coraz prędzej pędzimy na przydrożne złomowiska. Pozostawiamy nasze nazwiska wyryte w kamiennych tablicach, raniących roześmiane oczy. A świat nam zapłaci szczodry jedną jesienną kartką z kalendarza. Czy czytałeś kiedyś ten wiersz Jana Lechonia: Pytasz co w moim życiu... Pytasz co w moim życiu z wszystkich rzeczy główną...Powiem ci: śmierć i miłość - obydwie zarówno.Jednej się oczu czarnych, drugiej - modrych boję.Te dwie są me miłości i dwie śmierci moje.Przez niebo rozgwieżdżone, wśród nocy czarnej,To one pędzą wicher międzyplanetarny,Ten wicher, co dął w ziemię, aż ludzkość wydałaNa wieczny smutek duszy, wieczną rozkosz ciała.Na żarnach dni się miele, dno życia się wierciBy prawdy się najgłębszej dokopać istnienia -I jedno wiemy tylko i nic się nie zmieniaŚmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci. Tak genialne słowa, a kto o nich dziś pamięta. Jedyną schedą po nas będzie zapomnienie ...
 5. Polman

  Borelioza, cicha epidemia - obejrzyj ...

  Czym jest borelioza - dr n. med. Maria Bortel-Badura - OBEJRZYJ - BEZCENNA WIEDZA.
 6. https://gloria.tv/video/bimvgGzorcgq6Q7fhoXEzjboQ
 7. Polman

  upadek moralny

  Dam przykład ilustrujący tezy w Twoim wierszu. To losy najmłodszego posła do Sejmu RP. Mam na myśli Łukasza Rzepeckiego. To człowiek z charakterem. A reszta z jego opcji dokładnie jak w Twoim wierszu. Bardzo mądry wiersz. A my musimy pamiętać takie osoby jak Pan Łukasz. Potrzebujemy dziś takich w życiu publicznym jak tlenu. Pozdrawiam
 8. Tak dokładnie jest. Pozdrawiam.
 9. A pomyśl chwilę w taki sposób… Jestem w tej chwili wolnym człowiekiem. Jak zechcę, to jutro mogę obudzić się w Stanach albo Australii. Dziś mam taką pracę, jeśli mam taki kaprys, to mogę ją pieprznąć, bo mogę jutro mieć nawet lepszą. I nagle w życiu takiego człowieka pojawia się OBOWIĄZEK. I ten OBOWIĄZEK zabiera ci tą dotychczasową wolność. Obudzisz się już każdego dnia tylko we własnym domu. Będziesz oglądał zdjęcia z wakacji, ale nie swoich. Nie pójdziesz do pracy, bo OBOWIĄZEK trzeba nakarmić i przewinąć. A do tego cały świat z którym byłeś za pan brat ma ciebie coraz bardziej w dupie. A może twój mąż ,ojciec OBOWIĄZKU, odszedł w siną dal. A kasa się kończy i nie ma szans na lepsze czasy. I lata lecą i twoich sił ubywa. I rodzi się myśl – co z OBOWIĄZKIEM gdy mnie zabraknie. A gdyby OBOWIĄZKOWI ktoś opłacił czynsz to miały szansę jakoś zafunkcjonować samodzielnie. I zaczynasz wyć z rozpaczy, bo ta kurewska natura zakodowała w tobie ten pieprzony instynkt macierzyński. I gdy tak wyjesz, to uprawisz politykę czy jesteś na dnie rozpaczy? Czy nie chcesz wtedy, aby ktokolwiek ciebie usłyszał? Pomyśl o tym mocniej … Może taką sytuację zobaczysz w jakimś koszmarnym swoim śnie. I oby tylko tam się pojawiała. Tego ci szczerze życzę. Pozdrawiam
 10. Jak zawsze mądre i piękne u Tuwima. Pozdrawiam.
 11. Tak, będziemy i musimy pamiętać. Oni przyszli do nich, a ci kiedyś przyjdą do nas. A my będziemy im to wszystko pamiętać. I ta pamięć będzie naszą sprawiedliwością. Pozdrawiam.
 12. Najbardziej boli milczenie. Dla mnie milczeć, to przechodzić obok obojętnie. A zawsze wydawało mi się, że ten kto pisze nie jest obojętny. Że ma jakiś wyższy poziom wrażliwości. Taki już jestem i co mam z tym zrobić? Pozdrawiam.
 13. Jeśli będziemy milczeli w takiej sprawie, to w jakiej nie będziemy milczeli? Jeśli nie wesprzemy w takiej biedzie to w jakiej wesprzemy? Jeśli zabraknie nam wrażliwości w takiej sprawie to w jakiej będziemy wrażliwi? Pozdrawiam.
 14. „Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej.” mówisz nad ranem „przyjdź królestwo Twoje”… a na korytarzu sejmowym leży w nędzy człowiek … przechodzisz obok w gabinecie narodowi służyć … a na korytarzu sejmowym leży w nędzy człowiek … pouczasz dnia każdego żeś jedyny szlachetny, sprawiedliwy … a na korytarzu sejmowym leży w nędzy człowiek … dbasz dnia każdego by do twego żłobu nałożono pełno … a na korytarzu sejmowym leży w nędzy człowiek … darem nam dziś od ciebie „spieprzaj dziadu” - słowa te sprawdzone … a na korytarzu sejmowym leży w nędzy człowiek … a obrosłe tłuszczem poetów sumienia nie zadrżą już dziś słowem gniewu i sprzeciwu: na korytarzu sejmowym leży w nędzy człowiek !!!