Polman

Użytkownicy
 • Zawartość

  176
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Kilka lat temu byłem na koncercie w Zatorze. Grał i śpiewał Syberyjski Bard Evgen Malinovskiy. Kupiłem wtedy jego płytę "Śladem Okudżawy". Trudno ją dziś zdobyć. Ale jest super.
 2. Polman

  Dzisiaj tak smutno

  Tak pięknie i tak mądrze kpił z naszych wad ...
 3. Polman

  APEL - cz. 2

  Tak dokładnie jest jak piszesz. Kleszcza miałem wielokrotnie, ale nigdy nie miałem rumienia. Nadchodzi sezon grzybowy. Najważniejsze, pamiętaj o tym: DŁUGIE SPODNIE I ICH NOGAWKI WPUSZCZONE DO SKARPETEK !!! Pozdrawiam :-)
 4. :-)

  1. Pokaż poprzednie komentarze  7 więcej
  2. MaksMara

   MaksMara

   Uważam, że normalne, chociaż niektórzy źle patrzą na wcinanie się w ich teksty. Też często innym poprawiam,  jak mam ciekawy pomysł. Chętnie przyjmuję poprawki i modyfikacje do moich wierszy, jestem pod tym względem elastyczna. 

   Tak że jest w porządku, Twój komentarz z propozycją modyfikacji wiersza jest konstruktywnym postem. Nikogo tym nie obrażasz.

  3. Polman

   Polman

   Dziękuję.

   Miło było zamienić z Tobą tych kilka słów. Proszę zawsze szczerze i krytycznie pisać o tym co pojawia się ode mnie na forum.

   Pozdrawiam ze Słupska.

  4. MaksMara
 5. Polman

  Cisza

  Czytanie było przyjemnością :-)
 6. Polman

  podręcznik życia z porażką

  Wybacz, troszkę zmodyfikowałem Twój tekst. To wdzięczny temat. Z góry przepraszam :-) Czy to jest bardzo niegrzeczne? mówisz: „nie ufam uczuciom, z jaskółkami przylecą a odlecą gdy chłód" odkładasz szpilki, kukiełkę. jak odsunąć kamień ugniatający pierś? piszesz wiersz o miłości, hymn rymem związanych serc wiesz, piszesz nowe wydanie podręcznika życia z porażką
 7. Polman

  Cisza

  A ja bym pierwszą linijkę ograniczył do jednego słowa: cisza natomiast dla tego fragmentu: wyschły morzaprzez płomień nowych zniczy może coś w takim stylu: ucichły morza osuszone płomieniami nowych zniczy Czyli z tymi propozycjami: ciszaprzygniata pusta kartkaucichły morza osuszone płomieniami nowych zniczy tylko sercenie przestaje krzyczeć Pozdrawiam :-)
 8. Polman

  APEL - cz. 2

 9. Polman

  Idąc

  To miłe, dziękuję.
 10. Polman

  KONIEC I POCZĄTEK

  Cześć KKS. :-) O czym byś nie pisał/pisała :-) i jakkolwiek to napiszesz, będziesz się z tym męczył/męczyła. Taki już mają ci, którzy gdzieś w sobie znajdą port, pod który można podłączyć klawiaturę. Podczas studiów na Politechnice Śląskiej miałem wykłady z prof. Skalmierskim. Twierdził on, że rozwiązał tajemnice brzmienia skrzypiec Stradivariusa. Tajemnica ich wspaniałego brzmienia miała polegać na zabiegu ich twórcy polegającym na takim wprowadzeniu naprężenia wstępnego do konstrukcji pudla rezonansowego, aby siły powstałe po założeniu i naprężeniu strun zniosły się z tym wstępnym naprężeniem w ich konstrukcji. Gdy tak stanie się, przednia pokrywa pudła rezonansowego skrzypiec drży swobodnie, bo nie ma żadnych naprężeń. I to jest tajemnica wspaniałego ich brzmienia. Tak samo jest z tym kto pisze. Te naprężenia, które powstają w gorszych skrzypcach i psują ich dźwięk, u tych którzy piszą to struna forum, struna serduszka i wiele innych. Trzeba być od tego wolnym, co jednak nie jest wcale łatwe :-) Pozdrawiam
 11. Polman

  Idąc

  Zgrabne :-) Stopy ... Ten temat mi nieobcy ... Aby lepiej zobaczyć - kliknij strzałkę w prawym górnym rogu w ramce poniżej.
 12. Polman

  APEL - cz. 2

  (Przypomnę, że w apelu piszę o leczenia w Polsce boreliozy). To jest przykład na zjawisko blokowania badań nad biorezonansem w leczeniu boreliozy. Obejrzyj ten film, zwróć szczególną uwagę na wypowiedź w filmie od 5:40, a szczególnie na słowa w przedziale 9:10 – 10:30 Teraz zobacz na zakres badań opisany w tym dokumencie: https://biotronika.pl/sites/default/files/2017-02/Zapper in vitro praca naukowa 2.pdf To badania na poziomie elementarnym dla dzisiejszego stanu wiedzy. I one są blokowane ! Jeśli nie weźmiemy kosy na sztorc w swoje ręce, to nasza wolność ograniczy się do wyboru płota pod którym zdechniemy! Gdy jesteś sam - nie znaczysz nic! Tylko RAZEM możemy NIE WYRAZIĆ ZGODY ! Na tej stronie znalazłem test online, który pozwala w formie ankiety sprawdzić siebie, czy masz objawy boleriozy. (To jest jedyna strona w języku polskim, która na dziś w sposób najprostszy pozwala online na samokontrolę, temu tylko ją pokazuję). SPRAWDŹ SIĘ SAM, CZY NIE MASZ OBJAWÓW BOLERIOZY: http://biorife.pl/borelioza-test-objawow-wg-Dr-Horowitza.php
 13. Polman

  wiara

  Te informacje odszukałem w Słowniku języka polskiego PWN w części poświęconej poradom językowym: polska norma, aprobata techniczna Szanowni Państwo, w pewnym tekście natknęłam się na zdanie: „Ze względu na brak Polskiej Normy na wkłady i kasety kominkowe obowiązkowe jest posiadanie w Polsce Aprobaty Technicznej”. Czy pisownia wyrażeń Polska Norma, Aprobata Techniczna dużymi literami jest uzasadnione i poprawne, jeśli nie chodzi o konkretne dokumenty? Dziękuję Katarzyna, Warszawa Zapis wielkimi literami miałby uzasadnienie, gdybyśmy w danym tekście przywoływali jakąś konkretną polską normę albo aprobatę techniczną, która została wymieniona wcześniej. Z cytatów, które Pani podaje, nic takiego nie wynika. Wnioskuję stąd, że pisownia taka jest nieuzasadniona i niepoprawna, wyrażenia te należy pisać małymi literami. Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski homo sapiens Szanowni Państwo, słowniki: ortograficzny pod red. Polańskiego i języka polskiego pod red. Dubisza podają jedną pisownię homo sapiens, natomiast Leksykon PWN rozróżnia Homo sapiens jako łac. nazwa gatunku i homo sapiens jako 'człowiek rozumny'. Czy dopuszczalna jest pisownia wyrażenia małą literą, czy też należy stosować semantyczne rozróżnienie w pisowni? Serdecznie dziękuję. Pisownia Homo sapiens jest zgodna z konwencją pisania łacińskich nazw systematycznych, np. Canis familiaris 'pies (domowy)'. Spotyka się ją w książkach z zakresu zoologii i botaniki oraz w encyklopediach. W innych tekstach piszemy homo sapiens – małymi literami. A teraz moje wyjaśnienie. Używając słów: „Polską Normą homo pawłowicz” nawiązałem do konkretnej Polskiej Normy, która zaistniała w polskim życiu publicznym z chwilą, kiedy bezkarnie i przy pełnej akceptacji zwierzchników funkcjonuje w tym obszarze Krystyna Pawłowicz. Natomiast termin „homo pawlowicz” nie odnosi się konkretnie do Krystyny Pawlowicz, ale jest ogólną nazwą pewnego typu człowieka. Słowo „pawlowicz” jest tu odpowiednikiem słowa „sapiens” z określenia „homo sapiens”. Temu użyłem malej litery. Krystyna Pawlowicz jest pierwszym egzemplarzem, prototypem osoby powstałym według tej normy. A pisownia słowa Pan. W całym wierszu używam tej pisowni. To jest mój wyraz najwyższego szacunku dla tego Pana, który sprząta u nas ulicę. A czy pisać „lekcje tą”, czy „lekcje tę”, sam miałem poważne wątpliwości. Serdecznie proszę o Wasza opinię. Pozdrawiam Pani Justyno i dziękuję ze Pani uwagi :-)
 14. Polman

  KAPETAN MIŠIN BREG

  KAPETAN MIŠIN BREG - widziany z powierza. Cudne widoki. Film tuż pod wierszem. Poniżej gospodarz na Brzegu bosonogi Zika, który chodzi boso od wiosny do jesieni.
 15. Polman

  słyszysz?

  Wiersz klasa. Jestem pod wrażeniem. Ujmuje mnie w Twoich wierszach prostota. Prostota słownictwa i prostota myśli, które niosą jednak głęboki przekaz. To jest super. Pozdrawiam :-)