Gaźnik

Użytkownicy
 • Zawartość

  340
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 1. Gaźnik

  Chłód

  Ja już przestałem czytać, bo zbyt mocno tym żyłem. Spotkałem się z tyloma debilnymi teoriami spiskowymi trolli napuszczonymi przez partię obydwóch stron politycznego podziału (ten podział jest tak naprawdę ich układem przeciwko nam), że zacząłem wymiękać... Jednak mimo wszystko wierzę, że chociaż teksty typu "dobrze, że ta kurwa zdechła, następny będzie ...." jednak będą z urzędu karane. Jest pewna granica, którą internet dawno przekroczył i każda racjonalnie myśląca osoba posiadająca dzieci/wnuki z myślą o młodszym pokoleniu powinna próbować z tego zawrócić...
 2. Gaźnik

  Jeśli jesteś?

 3. Gaźnik

  Chłód

  Niedawno w pewnym temacie pisałem na ten temat. Dużo energii włożyłem w walkę z mową nienawiści w internecie. Niestety poległem. Moje apele odbijały się od ściany. Ministerstwa, fundacje, znani ludzie... Nawet jeżeli ktoś już podjął dyskusje każdy uważał mnie za Dyzia Marzyciela i przestał poważnie traktować... Dzisiaj w końcu zaczęto zatrzymywać ludzi grożących innym śmiercią... Mam cichą nadzieję, że to nie jest tylko popisówka po wylanym mleku. Jednak trudno mi uwierzyć by za tydzień nie było tak jak przed WOŚP.
 4. Gaźnik

  dykta

  Bardzo fajnie mi się czytało. Niestety jestem od kilku dni w pogłębiającej się rozterce i nie potrafię osiągnąć pełnego skupienia. Coś mi umyka, nie mogę przez to właściwie ocenić twojego opowiadania :( Napiszę więcej gdy już dojdę do siebie.
 5. Gaźnik

  DZIK

  Pokoty czy zgarnianie trofeów przez myśliwych mnie brzydzi. Jeszcze bardziej bieganie po lasach po pijaku z bronią czy strzelanie do zwierząt na łące przy jeziorku gdzie się bawią dzieci. Jednak jak wiadomo patologia jest wszędzie, a cudze rytuały nie muszą mi się podobać kiedy nie biorę w nich udziału. Zresztą na karczmie typowej dla górników byłem raz w życiu i też uważam to za niskolotny poziom rozrywki. No cóż nie mnie oceniać. W takim kraju mieszkamy. Każdemu coś nie pasuje (jak wyżej udowodniłem), z wszystkiego od razu robimy politykę. Czasem się zastanawiałem jak to możliwe, że od 90 roku rodacy wybierają te same mordy pod innymi proporczykami. Jednak tutaj zapomina się o wszelkich patologiach, a wypomina to co nie zasługuje na krytykę. Walka z pomorem świń jest dobra. WOŚP jest dobre. Jednak dla rodaków lepsza jest możliwość dokopania drugiemu. To nasz sport narodowy, nie ma co z tym walczyć. Ja mam kolegę, który często lubi się pożalić, że w naszym kraju nie wolno polować za pomocą łuku. Zwykle jest za to krytykowany. Jednak czy to nie było by szlachetniejsze od trzymania batalionu kurczaków w jednej klatce, które wypróżniają się sobie na głowy, zjadają własne odchody. Dostają tonę antybiotyków, są karmione byle czym. A ostatecznie trafiają na nasze stoliki? Sam mocno ograniczyłem spożywanie mięsa. Jednak to bardziej z powodów zdrowotnych niż poglądowych. PS. Przepraszam jak za zbyt dużo marudzę. Miałem dziś tutaj nie wchodzić, ale te forum to magnes.
 6. Gaźnik

  Różnorodność

  Wspaniale :)
 7. Gaźnik

  Różnorodność

  Dziękuję i wzajemnie Justyno :) Ja też się zaraz kładę :)
 8. Gaźnik

  Różnorodność

  bardzo ładne :) Dziękuje
 9. Gaźnik

  Obudźcie się Wikingowie

  Ja się zainteresowałem. Zwyczajnie uznałem, że nie ma szans na pozytywny skutek. Jest wolność słowa na szczęście, masz prawo się dalej udzielać w temacie. Walcz jeśli masz siły :) . Ja kiedyś poświęciłem sporo czasu na próbę walki z mową nienawiści w internecie. Skutków możesz się domyślić :) Powiększyłem sobie nadżerki ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia. Może zwyczajnie jestem zbyt wielkim pesymistą.
 10. Gaźnik

  Obudźcie się Wikingowie

  Mówisz o ludziach, którzy mieli za sobą desperatów gotowych oddać życie za przyszłość swych dzieci. Tego nie ma w Europie. Prędzej usłyszysz, że mamy się nie rozmnażać by zrobić miejsce imigrantom. Zachód się obżarł. Wszedł na szczyt tak jak królestwo Neapolu itd... Czeka go zagłada ponieważ nie ma już miejsca na rozwój. Sam rozwój technologiczny to za mało. Nie raz słyszę żale na temat podbijanych Indian. Prawda jest taka, że królestwo Azteków pomimo gorszej technologii wkroczyło na podobny pułap co Europa już w tamtych czasach. Byli łatwi do podbicia i zostało to wykorzystane. Nawet sami Aztekowie występowali przeciwko swojej władzy... Oczywiście szanuję twoje zdanie. Zwykle się mylę więc dobrze by było abym w tak ważnym temacie także kierował się błędnymi przesłankami.
 11. Gaźnik

  Obudźcie się Wikingowie

  Oczywiście tragedia dziewczyn jest bardzo przykro. Nie mam nerwów na śledzenie takich przykrych spraw. Warto utrzymywać ich pamięć, ale nie ma sensu walczyć z absurdami zachodnimi, bo nie jesteśmy wstanie zatrzymać tej machiny.
 12. Gaźnik

  Obudźcie się Wikingowie

  Wybacz Bogumił, ale wchodzisz w politykę a z nią jak z parówkami - lepiej nie wiedzieć jak to się robi. "Dosyć sztywną mam szyjęI dlatego wciąż żyjęŻe polityka dla mnie to w krysztale pomyje" Zaraz zaczną się dyskusje światopoglądowe. Lewica vs prawica. A prawda jest taka, że każda archaiczna skrajność kończy się tragicznie. Jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście chodzi o kasę - dlatego media z krajów, o których piszesz nie przyznają się do porażki ich polityki krajowej. I nie zmienimy temu, a walcząc z tym wywołamy odwrotny nurt, który skończy się nowym holocaustem. Róbmy swoje, jeśli zachodnia cywilizacja musi upaść niech upada. Upadło wiele cywilizacji w historii naszej planety. https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna - poczytaj ten artykuł. Ze szczytu lepiej spaść niż być zawsze na dnie.
 13. Gaźnik

  Mój Nowy Rok

  dziękuje. Na chwile obecną jest dobrze. Wróciłem co prawda do palenia papierosów i czasem zmielę sobie ziarenka kawy. Jednak od tych gorszych używek trzymam się z daleko :)
 14. Gaźnik

  Obudźcie się Wikingowie

  Przepraszam, ale ja troszkę ironizowałem :) Osobiście nie widzę widzę żadnych wad w twoim wierszu. :)
 15. Gaźnik

  Wynurzenia

  Mam pecha, bo placówka do której obecnie trafiłem ma umowę z NFZ dopiero od tego roku. A szczerzę mówiąc nie zamierzam płacić 120 pln za wizytę, bo wiem, że nie skończy się na kilku. Dziękuje za wsparcie. Nie pisałbym tu tyle o sobie, ale nie wstydzę się bycia... sobą. A wiem, że wielu ludzi ma z tym problem. Mam nadzieję, że chociaż jedna na 100 osób słysząc otwartość drugiej osoby pomyśli, że warto podjąć się leczenia. :)