Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Krakowskie Biuro Festiwalowe

Użytkownicy
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi opublikowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe

  1. Dobra wiadomość dla fanów literatury: do 11 sierpnia czekają nas aż dwie edycje akcji Drugie Życie Książki. Pierwsza – już za tydzień, w niedzielę 29 lipca, tradycyjnie o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Druga – w sobotę 11 sierpnia podczas zlotu miłośników fantastyki Krakon (w holu Klubu Studio przy ul. Budryka 4). Nie może Was zabraknąć – do zobaczenia!

    Najpierw, już w przyszłą niedzielę (29 lipca) zapraszamy wszystkich, którzy chcą wymienić się książkami idealnymi na leniwe wakacyjne dni. Tradycyjnie, czekamy także na książki obcojęzyczne i wydawnictwa dla dzieci. Nie zabraknie konkursu: pięć pierwszych osób, które przyniosą na wymianę 10 książek otrzyma… oczywiście książkę, ufundowaną przez wydawnictwo Znak.

    Niespełna dwa tygodnie później (w sobotę, 11 sierpnia) zapraszamy przede wszystkim miłośników literatury fantastycznej, fantasy i japońskich komiksów manga. Masz trzy wydania Władcy Pierścieni lub podwójny egzemplarz Ghost in the Shell? Brakuje Ci jednej książki z serii Świat Dysku Terry’ego Pratcheta aby mieć pełną kolekcję? A może od lat polujesz na pierwsze wydanie Thorgala? Czekamy na Was w holu Klubu Studio (ul. Budryka 4) w godz. 10.00-18.00.

    Zasady udziału w wymianach są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

    Drugie życie książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Już pierwsza edycja (26 lutego) okazała się wielkim sukcesem: wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek. Łącznie w sześciu dotychczasowych wymianach nowych właścicieli znalazło ponad 1500 książek. Partnerami akcji są: Gazeta Wyborcza, radio RMF Classic, Fragile, Strefa Wolnego Czytania oraz firma OPUS-M.
    Drugie życie książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Już pierwsza edycja (26 lutego) okazała się wielkim sukcesem: wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek. Łącznie w sześciu dotychczasowych wymianach nowych właścicieli znalazło ponad 1500 książek. Partnerami akcji są: Gazeta Wyborcza, radio RMF Classic, Fragile, Strefa Wolnego Czytania oraz firma OPUS-M.


  2. Zaplanuj wakacje - koniecznie z książką!
    24 czerwca zapraszamy na Drugie Życie Książki

    Dla tych, którzy nie zdecydowali jeszcze, co do czytania zabiorą ze sobą na wakacje, mamy propozycję: spotkajmy się w niedzielę (24 czerwca) na kolejnej odsłonie akcji Drugie Życie Książki. Hasło przewodnie najbliższej edycji to: podróże. Czekamy zatem na Was i na książki: te opowiadające o wakacjach, te - idealne do czytania na plaży i w podróży, a także UWAGA – po raz pierwszy w historii akcji – także na przewodniki i mapy!

    Dodatkowo: na wszystkich, którzy przyjdą w niedzielę na plac przed Pawilonem Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), czeka konkurs, w którym będzie można wygrać m.in. książki z serii Orient Express Wydawnictwa Czarne oraz z serii Otwarte na świat, Wydawnictwa Otwarte prezentującej najlepszą literaturę podróżniczą. Do zobaczenia już w najbliższą niedzielę o godz. 15.00!

    Przypominamy, Drugie życie książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zasady udziału są proste: wystarczy przynieść ze sobą co najmniej jedną książkę, a maksymalnie – dziesięć. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, atlasy i przewodniki będziemy wymieniać tylko podczas dwóch specjalnych edycji: w czerwcu i sierpniu. Podczas każdej edycji wymieniamy się książkami dla najmłodszych (akcji patronuje Kids In Kraków) oraz literaturą obcojęzyczną.
    UWAGA: książki wydane przed rokiem 1995 można wymienić tylko na te wydane przed 1995 rokiem. Te wydane po roku 1995 można wymieniać na dowolne pozycje dostępne na wymianie.

    Drugie życie książki konsekwentnie promuje w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki w Krakowie czy Strefa Wolnego Czytania. Miasto słynie z literatury: swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza, w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika. Już pierwsza edycja akcji (26 lutego) okazała się wielkim sukcesem: wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek.

    Akcję Drugie życie książki wspierają: RMF Classic, Gazeta Wyborcza, magazyn Fragile
    Partnerem akcji jest: Strefa Wolnego Czytania
    Akcję wspiera: OPUS-M
    Krakowskie Biuro Festiwalowe to wiodąca polska instytucja realizująca najważniejsze wydarzenia kulturalne w skali kraju i Europy. Organizuje prestiżowe festiwale: Misteria Paschalia i Sacrum Profanum, jest także promotorem takich projektów kulturalnych jak: Festiwal Muzyki Filmowej, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia, Międzynarodowy Festiwal Literacki im. Josepha Conrada i Burn Selector Festival. KBF jest także wydawcą magazynu Karnet, zarządza powstającym centrum kongresowym ICE oraz Krakowską Komisją Filmową, administruje punktami sieci informacji miejskiej InfoKraków, a także prowadzi portal Krakow.travel. Więcej na: www.biurofestiwalowe.pl

    Bookeriada to miejsce przede wszystkim dla krakowskich miłośników książek - centrum informacji o wydarzeniach literackich, kącik recenzji, ciekawe znaleziska, konkursy z nagrodami a także projekt cyklicznych imprez, mający na celu promowanie kultury czytania i wykorzystanie potencjału tradycyjnych, papierowych dzieł, które ciągle są zakupem stosunkowo drogim. Więcej na: www.bookeriada.pl


×
×
  • Dodaj nową pozycję...