Dziękuję za konstruktywne komentarze Joanny i Krystyny;)
Wyjaśnię kilka niejasności.
Słowa typu: pierwszy, drugi, trzeci... ( wiersz) oraz: nie pierwszy, nie drugi, nie trzeci raz ( prozą) miały na celu podkreślić ciągłość zdarzeń, jakie ukazałam w wierszu. Chodziło mi o to, że poeci CIĄGLE piszą nowe wiersze, natomiast jest mało ludzi, którzy interesują się poezją i zdarza się ze ludzie nie pierwszy, nie drugi i nie trzeci raz a wręcz przeciwnie w domyśle CIĄGLE- mówią prozą.
Jednak Wasze uwagi zastanawiają mnie;) i być może wyraziłam tę myśl przez niewłaściwą konstrukcję.
Natomiast, teraz zwrócę się do Joasi;)...
chodzi o fragment :
panie panowie ludzie
poezji nie czytają
Chodziło mi w nim o pewną grę słów. Na początku rzuciłam hasło: panie panowie - co może przywołać na myśl wstęp do przemowy; i dopiero potem wyraziłam sedno sprawy połączone z przerzutnią: ludzie poezji nie czytają.
Chciałabym jeszcze wyjaśnić tytuł bo na ten temat nikt nie pisał, a uważam że to istotne i to niejaka esencja mojego wiersza - tytuł: dla ciebie - chciałam połączyć z pierwszym wersem - piszą poeci. - cały moj wiersz jest odezwą poetów do czytelnika, którego traktuję jednostkowo i uważam że wiersze - choćby były rzadko czytane - to powinny być ciągle tworzone chociażby dla małej grupy odbiorców.
Moja przygoda z poezją dopiero się rozkręca dlatego dziękuję za wszelkie uwagi;) i pozdrawiam czytelników moich wierszy:)